Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPCSwitchPS4
Okładka Bee Simulator (XONE)

Bee Simulator

Oryginalna gra zręcznościowo-przygodowa, pozwalająca nam na kontrolowanie pszczoły mieszkającej w dużej metropolii. Podczas zabawy wykonujemy misje, w których pomagamy naszemu rojowi przetrwać w miejskim parku.

Zręcznościowe | TPP | edukacyjne | multiplayer | na 2 osoby | polskie | zwierzęta | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran | Epic Store exclusive

Okładka Bee Simulator (XONE)

data premiery gry:

14lis2019

PC XONE PS4 Switch

Bee Simulator to oryginalna produkcja zręcznościowo-przygodowa, która została okraszona elementami edukacyjnymi. Podczas zabawy gracze wcielają się w pszczołę. Za stworzenie gry odpowiada warszawskie studio VARSAV Game Studios. Poza grami zespół zajmuje się również doradztwem branżowym oraz technologiami VR.

Fabuła

Akcja Bee Simulator rozgrywa się w rozległym parku umiejscowionym w sercu metropolii, wzorowanym na sławnym nowojorskim Central Parku. Wcielamy się w zwykłą pszczołę robotnicę. Jej zadaniem jest pomóc swojemu rojowi w budowanej przez niego kolonii, której zagrażają ludzie planujący wycinkę drzewa z ulem. Dzielny owad otrzymuje rozkazy od samej królowej i rozpoczyna misję, która jest pierwszym krokiem na drodze do uratowania jego rodziny.

Mechanika

Bee Simulator to gra zręcznościowa, w której możemy swobodnie kontrolować pszczołę i eksplorować pokaźnej wielkości mapę świata, przedstawiającą miejski park. Akcja została ukazana z perspektywy trzeciej osoby. Sterowanie zostało uproszczone tak, by nawet niedoświadczeni gracze mogli poradzić sobie z poruszaniem się w trójwymiarowej przestrzeni. Produkcja została stworzona z myślą o dzieciach oraz ich rodzicach i zawiera wiele elementów edukacyjnych, pozwalających poznać lepiej zwyczaje oraz biologię pszczół.

W trakcie zabawy mamy unikalną okazję zobaczyć świat z perspektywy owada. Wykonując zadania zlecone przez królową, bierzemy udział w wielu aktywnościach, takich jak wyścigi, zbieranie pyłku kwiatowego i tańce w powietrzu. Możemy również wchodzić w interakcje z otoczeniem, w tym ludźmi, zwierzętami i innymi owadami. Od czasu do czasu zmuszeni jesteśmy użyć żądła, by obronić się przed agresorami, takimi jak osy.

Tryby gry

Deweloperzy przygotowali trzy warianty zabawy. Pierwszy to kampania, w której poznajmy kolejne rozdziały historii naszego ula i jesteśmy prowadzeni za rękę, gdy gra przedstawia nam nowe mechaniki rozgrywki. Tryb eksploracji pozwala nam na swobodne zwiedzanie mapy świata i nieprzejmowanie się scenariuszem fabularnym. Ostatni wariant zabawy to tryb multiplayer, w którym możemy grać na wspólnym ekranie lub sieci. Uczestnicy zabawy zostają przeniesieni na zupełnie nową planszę, przygotowaną z myślą o ich ewentualnej współpracy lub współzawodnictwie.

Kwestie techniczne

Bee Simulator oferuje realistyczną trójwymiarową oprawę graficzną. Muzykę w grze skomponował Mikołaj Stroiński, który pracował wcześniej m.in. przy Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz The Vanishing of Ethan Carter.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 2,5 / 10 na podstawie 202 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 562 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Bee Simulator

Klasyfikacja PEGI Bee Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Bee Simulator

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 5770 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7

Goomis92 VIP 19 czerwca 2020

Nie rozumiem tego hejtu i prześmiewczych komentarzy.
Gra edukacyjna skierowana typowo do dzieci. Nie jest ani trudna, ani wymagająca, a daje masę frajdy z poznawania świata z innej perspektywy...

9.0
Bee Simulator pierwszym polskim exclusive'em Epic Games Store
Bee Simulator pierwszym polskim exclusive'em Epic Games Store

wiadomość26 sierpnia 2019

Za sprawą umowy pomiędzy Bigben Interactive i Epic Games kilka gier pierwszej z firm ukaże się wyłącznie na platformie Epic Games Store. Porozumienie obejmuje Bee Simulator autorstwa polskiego VARSAV Game Studios, a także wyścigowe WRC 8 oraz RPG Paranoia: Happiness Is Mandatory.

PC
XONE
PS4
Switch