Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2019, 12:58

autor: Aquma

Bee Simulator pierwszym polskim exclusive'em Epic Games Store

Za sprawą umowy pomiędzy Bigben Interactive i Epic Games kilka gier pierwszej z firm ukaże się wyłącznie na platformie Epic Games Store. Porozumienie obejmuje Bee Simulator autorstwa polskiego VARSAV Game Studios, a także wyścigowe WRC 8 oraz RPG Paranoia: Happiness Is Mandatory.

Pecetowy Bee Simulator ukaże się tylko w Epic Games Store. - Bee Simulator pierwszym polskim exclusive'em Epic Games Store - wiadomość - 2019-08-27
Pecetowy Bee Simulator ukaże się tylko w Epic Games Store.

Bigben Interactive i Epic Games zawarły umowę, na mocy której pecetowe wersje trzech gier z portfolio pierwszej z firm przez rok będą dostępne wyłącznie na platformie Epic Games Store. Na liście znalazł się polski Bee Simulator od VARSAV Game Studios, którego premiera jest zaplanowana na 14 listopada tego roku. Będzie to pierwszy rodzimy tytuł ekskluzywny EGS. Pozostałe produkcje Bigben Interactive objęte porozumieniem to WRC 8 oraz Paranoia: Happiness is Mandatory.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wzbogacić ofertę Epic Games Store o różnorodne unikalne gry z naszego katalogu. Nasza najnowsza oferta składa się z trzech gier, które bardzo się od siebie różnią: Bee Simulator, wspaniała gra rodzinna; Paranoia: Happiness is Mandatory, taktyczny RPG pełen mrocznego humoru; i WRC 8, oficjalna symulacja Rajdowych Mistrzostw FIA, która będzie również pierwszą grą rajdową dostępną w Epic Games Store - powiedział Benoit Clerc, szef działu wydawniczego w Bigben Interactive.

Cieszymy się z bardzo dobrych relacji biznesowych, jakie udało się nawiązać z Epic Games. Dzięki współpracy z wydawcą Bigben Interactive mamy przyjemność poinformować o podpisaniu czasowej umowy na wyłączność w Epic Games Store, która w istotny sposób wpłynie na wyniki finansowe spółki. Dodatkowo podpisaliśmy umowę na licencję na korzystanie z silnika Unreal Engine 4 na dedykowanych, korzystnych dla Spółki warunkach. Przed nami intensywny okres promocji i sprzedaży gry Bee Simulator - stwierdził Konrad Mroczek, szef VARSAV Game Studios.

Bee Simulator zaoferuje nam niepowtarzalną szansę poznania świata - a konkretniej miejsca wzorowanego na nowojorskim Central Parku - z perspektywy pszczoły miodnej. Produkcja ma posiadać tryb fabularny, moduł swobodnej eksploracji, a także multiplayer na podzielonym ekranie (będziemy mogli współpracować lub rywalizować). Tytuł będzie pozbawiony przemocy. Za jeden z jego atutów można uznać także ścieżkę dźwiękową autorstwa Mikołaja Stroińskiego (pracował m.in. nad Wiedźminem 3: Dzikim Gonem oraz Zaginięciem Ethana Cartera).

Warto odnotować, że wraz z wydaniem komputerowym, produkcja VARSAV Game Studios pojawi się także konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Wszystkie wersje będą posiadały polską lokalizację (napisy).

  1. Bee Simulator – strona oficjalna
  2. Epic Games Store - strona oficjalna
  3. Bigben Interactive - strona oficjalna