Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 sierpnia 2019, 12:57

autor: Frozen

El Camino – teaser, plakat i data premiery kontynuacji Breaking Bad

W sieci pojawiły się pierwsze konkrety na temat El Camino, czyli filmowej kontynuacji serialu Breaking Bad. Dzieło zadebiutuje na platformie Netflix jeszcze w tym roku.

Skinny Pete na przesłuchaniu. - El Camino – teaser, plakat i data premiery kontynuacji Breaking Bad - wiadomość - 2019-08-26
Skinny Pete na przesłuchaniu.

Netflix udostępnił pierwszy teaser oraz plakat filmu El Camino, wcześniej znanego pod roboczym tytułem Greenbrier, będącego bezpośrednią kontynuacją serialu Breaking Bad. Reżyserem i scenarzystą produkcji jest twórca oryginalnej serii, Vince Gilligan. Dzieło opowie o dalszych losach Jessego Pinkmana, dawnego wspólnika Waltera White'a, który będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami wydarzeń z finałowego odcinka Breaking Bad. Film zadebiutuje na Netfliksie 11 października tego roku.

Ostatnim razem, gdy go widzieliśmy, Jesse uciekał od swoich prześladowców Chevroletem El Camino (stąd tytuł filmu). Na udostępnionym przez platformę Netflix teaserze widzimy, jak jeden z dawnych współpracowników Pinkmana, Skinny Pete (w którego, tak samo jak w serialu, wciela się Charles Baker), jest przesłuchiwany przez policję próbującą ustalić, gdzie ukrywa się były wspólnik legendarnego producenta metaamfetaminy Waltera „Heisenberg” White'a.

W Jessego Pinkmana ponownie wcieli się Aaron Paul. Nie wiadomo, kto jeszcze, oprócz wymienionej wcześniej dwójki, pojawi się w filmie.

Breaking Bad ukazywało się w latach 2008-2013 i doczekało się 62 odcinków. Głównym bohaterem serialu był nauczyciel chemii Walter White, który po zachorowaniu na raka płuc postanowił diametralnie odmienić swoje życie – uznając, że nie ma już nic do stracenia, zaczął w tajemnicy produkować metaamfetaminę. W 2015 roku seria doczekała się spin-offu pod tytułem Better Call Saul, którego głównym bohaterem został charyzmatyczny prawnik Jimmy McGill (znany także jako Saul Goodman). Oba seriale dostępne są w naszym kraju na platformie Netflix.