Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Zagadki Lwa Leona (PC)
OkładkaZagadki Lwa Leona (PC)

Zagadki Lwa Leona PC

Leo the Lion's Puzzles

Kolejny tytuł z sympatycznym Lwem Leonem w roli głównej to gra logiczna wzorowana na popularnej serii firmy Sierra – The Incredible Machine.

Logiczne | edukacyjne

Zagadki Lwa Leona Premiera PC

28listopada1998

pudełko PL

28listopada1998

producent: Longsoft Multimedia wydawca: CD Projekt S.A. wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Po sukcesie kolorowej platformówki z sympatycznym Lwem Leonem w roli głównej, jej bohater powraca w kolejnej grze autorstwa rodzimego studia Leryx-Longsoft. Tym razem jednak nie mamy już do czynienia z klasyczną grą platformową, lecz z produkcją logiczną, wzorowaną na popularnej serii The Incredible Machine. Podobnie jak poprzedniczka, gra adresowana jest przede wszystkim do młodszych odbiorców, choć podczas rozwiązywania przygotowanych przez twórców zagadek niejeden dorosły będzie musiał sporo się natrudzić.

Podobnie jak we wspomnianym pierwowzorze firmy Sierra, celem zabawy jest stworzenie z dostępnych w danej lokacji przedmiotów machiny, która pomoże nam wykonać zlecone przez komputer zadanie. Podczas gry wykorzystujemy też prawa fizyki oraz wygląd otoczenia. Wśród dostępnych przedmiotów znajdziemy m.in. balony, liny, kładki, bomby i odważniki, a zadania, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, to np. spłoszenie siedzących na drzewach ptaków, doprowadzenie naszego bohatera do celu czy oddanie właścicielowi utraconego przedmiotu. W razie potrzeby możemy skorzystać z systemu podpowiedzi.

Autorzy przygotowali 45 poziomów o wzrastającym poziomie trudności, które podzielono na 3 części: Tajemnice Dżungli, Podwodny Świat oraz Sekrety Bieguna. Różnią się one nie tylko oprawą – w każdej z nich korzystać będziemy także z nieco innych przedmiotów. Z pomocą przyjdą nam również zwierzęta zamieszkujące poszczególne światy, np. w dżungli użyjemy machających skrzydłami ptaków, pod wodą wykorzystamy właściwości ryby-piły bądź ryby młota, a na biegunie z pomocą przyjdą nam foki, które potrafią odbijać rozmaite przedmioty.

Cechą charakterystyczną gry jest kolorowa grafika, stanowiąca kompilację prerenderowanych i ręcznie rysowanych elementów. Nietrudno zauważyć, że w produkcji wykorzystano niektóre tła z poprzedniej gry z Lwem Leonem. Równie dobrze prezentuje się płynna, poklatkowa animacja. W warstwie dźwiękowej towarzyszy nam przyjemna dla ucha muzyka autorstwa Adama Skorupy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Zagadki Lwa Leona: Odpowiednia dla każdego wieku.

Zagadki Lwa Leona Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 60 MHz
  • 16 MB RAM
  • Windows 95