Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Zagadki Lwa Leona (PC)

Zagadki Lwa Leona PC

Leo the Lion's Puzzles

Kolejny tytuł z sympatycznym Lwem Leonem w roli głównej to gra logiczna wzorowana na popularnej serii firmy Sierra – The Incredible Machine.

Logiczne | edukacyjne

PC Windows
Okładka Zagadki Lwa Leona (PC)

wydawca: CD Projekt S.A.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28listopada1998

28listopada1998

pudełko PL

Po sukcesie kolorowej platformówki z sympatycznym Lwem Leonem w roli głównej, jej bohater powraca w kolejnej grze autorstwa rodzimego studia Leryx-Longsoft. Tym razem jednak nie mamy już do czynienia z klasyczną grą platformową, lecz z produkcją logiczną, wzorowaną na popularnej serii The Incredible Machine. Podobnie jak poprzedniczka, gra adresowana jest przede wszystkim do młodszych odbiorców, choć podczas rozwiązywania przygotowanych przez twórców zagadek niejeden dorosły będzie musiał sporo się natrudzić.

Podobnie jak we wspomnianym pierwowzorze firmy Sierra, celem zabawy jest stworzenie z dostępnych w danej lokacji przedmiotów machiny, która pomoże nam wykonać zlecone przez komputer zadanie. Podczas gry wykorzystujemy też prawa fizyki oraz wygląd otoczenia. Wśród dostępnych przedmiotów znajdziemy m.in. balony, liny, kładki, bomby i odważniki, a zadania, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, to np. spłoszenie siedzących na drzewach ptaków, doprowadzenie naszego bohatera do celu czy oddanie właścicielowi utraconego przedmiotu. W razie potrzeby możemy skorzystać z systemu podpowiedzi.

Autorzy przygotowali 45 poziomów o wzrastającym poziomie trudności, które podzielono na 3 części: Tajemnice Dżungli, Podwodny Świat oraz Sekrety Bieguna. Różnią się one nie tylko oprawą – w każdej z nich korzystać będziemy także z nieco innych przedmiotów. Z pomocą przyjdą nam również zwierzęta zamieszkujące poszczególne światy, np. w dżungli użyjemy machających skrzydłami ptaków, pod wodą wykorzystamy właściwości ryby-piły bądź ryby młota, a na biegunie z pomocą przyjdą nam foki, które potrafią odbijać rozmaite przedmioty.

Cechą charakterystyczną gry jest kolorowa grafika, stanowiąca kompilację prerenderowanych i ręcznie rysowanych elementów. Nietrudno zauważyć, że w produkcji wykorzystano niektóre tła z poprzedniej gry z Lwem Leonem. Równie dobrze prezentuje się płynna, poklatkowa animacja. W warstwie dźwiękowej towarzyszy nam przyjemna dla ucha muzyka autorstwa Adama Skorupy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Zagadki Lwa Leona

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Zagadki Lwa Leona

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 60 MHz
  • 16 MB RAM
  • Windows 95