Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Wiktor Wiewior 3D: Pojedynek w Koloseum (PC)
OkładkaWiktor Wiewior 3D: Pojedynek w Koloseum (PC)

Wiktor Wiewiór 3D: Pojedynek w Koloseum PC

Wiktor Wiewior 3D: Pojedynek w Koloseum

Wiktor Wiewiór 3D: Pojedynek w Koloseum to adresowana do młodych odbiorców gra przygodowa z elementami edukacyjnymi. Tytułowy bohater postanawia odwiedzić Rzym, aby zbadać tamtejsze koloseum.

Towarzyskie | edukacyjne | dla dzieci | polskie

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wiktor Wiewiór 3D: Pojedynek w Koloseum Premiera PC

9listopada2010

pudełko PL

9listopada2010

producent: Egmont Polska Sp. z o.o. wydawca: Egmont Polska Sp. z o.o. wydawca PL: Egmont Polska Sp. z o.o. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wiktor Wiewiór 3D: Pojedynek w Koloseum

Reksio i Skarb Piratów

Reksio i kapitan Nemo

Bolek i Lolek: Olimpiada Letnia

Wiktor Wiewiór 3D: Pojedynek w Koloseum to gra przeznaczona dla dzieci w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie zabawy wcielamy się w postać tytułowego podróżnika, zajmującego się badaniem i katalogowaniem najciekawszych zakątków naszego globu.

W opisywanej odsłonie serii Wiktor postanawia wybrać się do Rzymu celem dokładniejszego zbadania tamtejszego Koloseum, czyli słynnego amfiteatru zbudowanego jeszcze za czasów istnienia cesarstwa rzymskiego. Jednym z elementów wyróżniających opisywaną produkcję jest położenie dużego nacisku na walory edukacyjne. Wbudowana miniencyklopedia pozwala mianowicie na dokładniejsze zapoznanie się z Koloseum oraz jego przeszłością.

Właściwa gra skupia się na eksploracji okolicy, wchodzeniu w interakcje z różnorakimi postaciami i rozwiązywaniu zagadek, które pomagają w kształtowaniu logicznego myślenia i poprawianiu spostrzegawczości młodego gracza. Główny bohater obserwowany jest zazwyczaj z perspektywy trzeciej osoby, przemieszczając się po Koloseum nie tylko o własnych siłach, ale również z użyciem różnych środków transportu, wśród których nie zabrakło paralotni.

Istotną cechą omawianej gry jest jej pełne wsparcie dla technologii obrazu stereoskopowego 3D. Trójwymiarowy obraz może być oglądany z pomocą dołączonych do zestawu specjalnych okularów, choć producent przewidział też opcję prowadzenia rozgrywki w standardowym trybie wyświetlania.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Wiktor Wiewiór 3D: Pojedynek w Koloseum cena w dniu premiery: 14,99 PLN

Wymagania wiekowe Wiktor Wiewiór 3D: Pojedynek w Koloseum: Odpowiednia dla każdego wieku.