Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Reksio i Skarb Piratow (PC)
OkładkaReksio i Skarb Piratow (PC)

Reksio i Skarb Piratów PC

Reksio i Skarb Piratow

Reksio i Skarb Piratów to pierwsza gra z przygodowej serii, stworzonej przez firmę Aidem Media z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. Tytułowy bohater, doskonale znany z dobranocek, znajduje mapę wiodącą do legendarnego skarbu Kapitana O'Gryzka.

Przygodowe | seriale animowane | piraci | dla dzieci | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Reksio i Skarb Piratów Premiera PC

12sierpnia2003

pudełko PL

12sierpnia2003

producent: Aidem Media wydawca: Aidem Media wydawca PL: Aidem Media Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Pierwsza część serii gier przygodowych dla najmłodszych użytkowników komputerów (6-12 lat), z sympatycznym i dobrze znanym także starszym graczom psem Reksiem w roli głównej.

Na początku rozgrywki nasz milusiński, pływający spokojnie na desce windsurfingowej na wodach Oceanu Niespokojnego zostaje porwany przez szalejący sztorm i wśród błysku piorunów oraz ryku fal rozbija się u wybrzeży tajemniczej wyspy. Wkrótce, udaje mu się znaleźć na plaży wyrzuconą przez ocean butelkę z zagadkową zawartością - mapą prowadzącą do legendarnego skarbu, z jaką nigdy nie rozstawał się dowódca piratów, Kapitan O'Gryzek. Zadaniem beniaminków zasiadających do komputera jest towarzyszenie Reksiowi w intrygującej i pasjonującej przygodzie, która doprowadzi go do domu i odpowie na kilka zasadniczych pytań fabularnych, poczynając od tego, co tak naprawdę stało się z Kapitanem O'Gryzkiem, a skończywszy na miejscu ukrycia mistycznego skarbu.

Wirtualne zmagania rozgrywają się w ciekawej scenerii tropikalnej wyspy. Intuicyjne sterowanie pozwala na swobodne poruszanie się najmłodszych graczy po wielu zróżnicowanych lokacjach, m.in. wiosce plemienia Czarnych Kur, plaży czy wnętrzu wulkanu. Rozgrywka składa się z szeregu interesujących zabaw, gier zręcznościowych i zadań logicznych. Na uwagę zasługują także: ręcznie malowana grafika, przyjemna dla oka kolorystyka otoczenia, ładne animacje poszczególnych postaci, krótkie sekwencje filmowe rozwijające scenariusz oraz dowcipne komentarze lektora. W programie umieszczono funkcję automatycznego zapisu stanu gry. Całość pozbawiona jest przemocy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 306 głosów czytelników.

Reksio i Skarb Piratów cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Wymagania wiekowe Reksio i Skarb Piratów: Odpowiednia dla każdego wieku.

Reksio i Skarb Piratów Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 Mhz
  • 32MB RAM
  • Windows 95/98/Me/2000/XP