Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Matolek the Goat's School (PC)
OkładkaMatolek the Goat's School (PC)

Szkoła Koziołka Matołka PC

Matolek the Goat's School

Kolejna gra edukacyjna z sympatycznym Koziołkiem Matołkiem w roli głównej. Tym razem tytułowy bohater zaprasza dzieci do odwiedzenia szkoły znajdującej się w Pacanowie, do której chodzi wraz ze swoimi przyjaciółmi.

Logiczne | seriale animowane | edukacyjne | dla dzieci | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Szkoła Koziołka Matołka Premiera PC

5września2003

pudełko PL

5września2003

producent: Aidem Media wydawca: Aidem Media wydawca PL: Aidem Media Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Kolejna gra edukacyjna z sympatycznym Koziołkiem Matołkiem w roli głównej. Tym razem tytułowy bohater zaprasza dzieci do odwiedzenia szkoły znajdującej się w Pacanowie, do której chodzi wraz ze swoimi przyjaciółmi. Opisywany program dedykowany jest najmłodszym użytkownikom komputerów, ze wskazaniem na dzieci rozpoczynające edukację w szkole podstawowej (6-12 lat).

W Szkole Koziołka Matołka młodzi gracze dostali do przejścia szereg ciekawych, wciągających gierek - każda z dwoma poziomami trudności, pozwalającymi na dostosowanie stopnia skomplikowania zmagań do aktualnych możliwości beniaminków (poziom „łatwy” obejmuje wiedzę szkolną z zakresu zerówki i pierwszej klasy; poziom „trudny” dotyczy zagadnień poruszanych w klasie drugiej i trzeciej). Wśród nich wypada wymienić: turniej słówek polskich i angielskich, ekscytujące zawody matematyczne, cztery tematyczne turnieje wiedzy, mecze piłki nożnej, a nawet mistrzostwa Pacanowa w grze w kapsle na piasku (można zapisywać najlepsze wyniki). Razem z Koziołkiem Matołkiem, dzieci uczą się tutaj alfabetu, dodawania i odejmowania, rozróżniania kształtów i kolorów, rozpoznawania stron świata, poznają też zagadnienie czasu i 120 angielskich słówek.

W programie umieszczono mnóstwo (odblokowywanych po przejściu wybranych gierek) zabawnych animacji z tytułowym Koziołkiem Matołkiem i jego przyjaciółmi, fragmenty serialu animowanego, czy komentarze narratora. Szkoła Koziołka Matołka rozwija szeroko rozumiane logiczne myślenie, jak również umiejętność kojarzenia i zapamiętywania istotnych szczegółów czy informacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Szkoła Koziołka Matołka cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Wymagania wiekowe Szkoła Koziołka Matołka: Odpowiednia dla każdego wieku.

Szkoła Koziołka Matołka Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 Mhz
  • 64MB RAM
  • Windows 95/98/Me/2000/XP