Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Domisie: Kolorowy Swiat (PC)

Domisie: Kolorowy Świat PC

Domisie: Kolorowy Swiat

Gra dla dzieci, w której badamy krainę znaną z telewizyjnych bajek i rozwiązujemy proste zadania. Produkt pomaga między innymi w nauce rozpoznawania kolorów, kształtów czy kolejnych liter alfabetu.

Logiczne | seriale TV | edukacyjne | dla dzieci | polskie

PC Windows
Okładka Domisie: Kolorowy Swiat (PC)

producent: Aidem Media

wydawca: Aidem Media

wydawca PL: Aidem Media

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17sierpnia2009

17sierpnia2009

pudełko PL

Domisie: Kolorowy świat to gra dla najmłodszych dzieci, za przygotowanie której odpowiedzialne jest rodzime studio Aidem Media (autorzy między innymi serii produktów z udziałem Koziołka Matołka, Reksia czy Bolka i Lolka).

Młody gracz przenosi się do tytułowej Domisiowej Krainy, znanej z bajek emitowanych przez pierwszy program Telewizji Polskiej. Do przemieszczania się po tym obszarze używana jest mapka, na której pojawiają się interaktywne miejsca. W trakcie właściwej gry wcielamy się w wybranego przez siebie Domisia (są to między innymi Amelka, Pysia, Bazyli i Eryk) i wykonujemy zadania zlecane przez sympatycznych mieszkańców Domisiowej Krainy – zielone żaby, Panią Różę czy żółtą sójkę.

Cechą wspólną wszystkich dostępnych wyzwań jest to, że łączą one zabawę z nauką. Młody gracz uczy się między innymi rozpoznawania kolorów i kształtów czy poznaje literki alfabetu. Niektóre gry pomagają w poprawianiu koordynacji wzroko-słuchowej, orientacji przestrzennej czy dają możliwość wykazania się pewną kreaytwnością, chociażby poprzez nakładanie kolorów na pojawiające się na ekranie obrazki.

Interfejs użytkownika jest bardzo przejrzysty, oferując duże i czytelne ikony służące do przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi ekranami. Gra posiada ponadto wbudowany moduł pomocy, do którego dostęp uzyskuje się z poziomu menu głównego lub bezpośrednio w trakcie rozgrywki. Warto dodać, że omawiany produkt cechuje się niskimi wymaganiami sprzętowymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Wymagania wiekowe Domisie: Kolorowy Swiat

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Domisie: Kolorowy Świat

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium III 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32 MB, Windows 2000/XP/Vista