Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

9. Gry RPG Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 9. Najpopularniejsze gry z gatunku rpg na platformę Android.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry RPG
Terra Battle
Terra Battle

RPG 9 października 2014

Terra Battle to wyprodukowana przez japoński zespół Mistwalker gra RPG utrzymana w klimatach fantasy i oparta na modelu free-to-play. Zabawa koncentruje się głównie na toczeniu bitew za pomocą rozbudowanego turowego systemu walki oraz rozwijaniu umiejętności członków drużyny.

Eternity Warriors 4
Eternity Warriors 4

RPG 22 września 2015

Gra RPG typu hack'and'slash, stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych przez zespół Glu Mobile. Gracz trafia do fantastycznego świata, a zadaniem, jakie na niego czeka, jest uratowanie krainy przed inwazją armii demonów. Zabawę w Eternity Warriors 4 rozpoczynamy od wyboru preferowanej klasy postaci – do naszej dyspozycji oddano Wojownika, Zabójcę i Maga. Poszczególne profesje różnią się między sobą zdolnościami bojowymi oraz rodzajem oręża, z jakiego mogą zrobić użytek na polu bitwy.

Order & Chaos 2: Redemption
Order & Chaos 2: Redemption

RPG 16 września 2015

Kontynuacja popularnej gry MMORPG dostępnej na urządzeniach mobilnych. Stworzony przez studio Gameloft sequel ponownie zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy Haradon, zniszczonej przez kataklizm wywołany destrukcją pradawnego artefaktu – Pierwotnego Serca. Od tych dramatycznych wydarzeń minęło sześćset lat, zatem cywilizacje zdążyły już częściowo podnieść się z kolan, a gracze wcielają się w bohaterów, jacy zaczęli stopniowo napływać do krainy.

Mazes Of Karradash
Mazes Of Karradash

RPG 27 lipca 2015

Opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych oldskulowa gra RPG autorstwa 68K Studios. Akcja Mazes of Karradash toczy się w tytułowym mieście, zlokalizowanym w typowej krainie fantasy, która staje się celem ataku sił ciemności. Po długiej i nierównej walce mieszkańcom udaje się odkryć, że posiłki dla armii przeciwnika nadciągają z rozciągającego się pod miastem potężnego systemu lochów.

Lionheart Tactics
Lionheart Tactics

RPG 23 kwietnia 2014

Lionheart Tactics to turowe RPG osadzone w realiach fantasy, wzorowane na konsolowych produkcjach tego typu. Zabawa polega głównie na toczeniu bitew, a poza rozległą kampanią dostępny jest także tryb multiplayer pozwalający na zmierzenie się z innymi użytkownikami.

QuestLord
QuestLord

RPG 8 lutego 2013

QuestLord to gra RPG. Produkcja odwołuje się do klasyków tego gatunku, oferując widok z perspektywy FPP, skokowy sposób poruszania się, obracanie się tylko o 90 stopni w którąkolwiek ze stron oraz turowy system walki.

Deep Dungeons of Doom
Deep Dungeons of Doom

RPG 16 października 2014

Deep Dungeons of Doom to humorystyczna gra RPG, która maksymalnie uproszcza każdy element tego gatunku. Podczas zabawy gracz musi przebić się przez pełne potworów podziemia, na których trzeba pokonać wrogów za pomocą systemu walki obejmującego jedynie dwa wirtualne klawisze.

Mobius Final Fantasy
Mobius Final Fantasy

RPG 4 czerwca 2015

Poboczna odsłona popularnej serii jRPG od firmy Square Enix, wydana na pecety i urządzenia mobilne w formacie free-to-play. W Mobius Final Fantasy wcielamy się w rolę bohatera dotkniętego amnezją, który najprawdopodobniej jest przepowiedzianym w proroctwie Wojownikiem Światła. Protagonista udaje się w niebezpieczną podróż, aby dowieść swojej wartości i ocalić świat przed złem. Głównym elementem zabawy są następujące jedno po drugim starcia z grupami przeciwników, rozgrywane w systemie turowym.

Mystic Quest HD Remaster
Mystic Quest HD Remaster

RPG prace wstrzymane

Odświeżona wersja klasycznej gry jRPG z 1992 roku, znanej wcześniej z konsoli SNES jako Mystic Quest Legends lub Final Fantasy: Mystic Quest. Nowa wersja tytułu powstała z inicjatywy firmy Square Enix z myślą o posiadaczach komputerów PC i urządzeń mobilnych. Akcja gry toczy się w świecie fantasy, podzielonym na 4 rejony, znajdujące się pod wpływem 4 magicznych kryształów.

Ys Chronicles 1
Ys Chronicles 1

RPG 29 kwietnia 2015

Mobilna odsłona pierwszej części klasycznego cyklu gier jRPG, która ukazała się pierwotnie w 1987 roku, a ponad dwie dekady później doczekała się pełnoprawnego remake’u na komputery PC i konsole PSP. Akcja Ys Chronicles I przenosi nas do magicznej krainy fantasy, gdzie wcielamy się w postać młodego szermierza imieniem Adol Christin.

Dragon Quest VI: Realms of Reverie
Dragon Quest VI: Realms of Reverie

RPG 25 czerwca 2015

Remake szóstej części serii Dragon Quest, wydanej pierwotnie pod koniec 1995 roku w Japonii na konsolę SNES. To również ostatnia odsłona trylogii Zenithia, w skład której wchodzą wszystkie odsłony tego RPG-a od części czwartej do szóstej.

LEGO Minifigures Online
LEGO Minifigures Online

RPG 29 czerwca 2015

Dystrybuowana w modelu free-to-play familijna gra MMO, osadzona w doskonale znanym starszym i młodszym graczom uniwersum słynnych duńskich klocków. Tytuł został opracowany na licencji firmy LEGO przez ekipę studia FunCom, znaną z takich tytułów, jak The Longest Journey, Age of Conan czy Anarchy Online.

Aralon: Sword and Shadow
Aralon: Sword and Shadow

RPG 5 lutego 2013

Aralon: Sword and Shadow to opracowana z myślą o Androidzie gra RPG. Osadzona jest w krainie fantasy o trójwymiarowej grafice i otwartej strukturze. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji, wypełnianiu zadań oraz toczeniu bitew za pomocą zręcznościowego systemu walki.

Pocket Mortys
Pocket Mortys

RPG 14 stycznia 2016

Opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych gra RPG, wykorzystująca świat i postacie znane z serialu animowanego Rick and Morty amerykańskiej sieci Adult Swim. Podobnie jak pierwowzór, gra Pocket Mortys opowiada historię cierpiącego na alkoholizm, szalonego naukowca Ricka Sancheza oraz jego naiwnego, czternastoletniego wnuka Mortimera Smitha.

Battlehand
Battlehand

RPG 7 stycznia 2016

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych taktyczna gra RPG z turowym systemem walki, opracowana przez studio Another Place Productions, założone przez współautorów cyklu Fable. Akcja Battlehand toczy się w typowej krainie fantasy, stającej na krawędzi zagłady za sprawą pojawienia się okrutnej królowej Amethyst oraz jej armii potworów. W obliczu zagrożenia dawni bohaterowie krainy muszą odkurzyć nieużywany od lat ekwipunek i stanąć w obronie honoru oraz sprawiedliwości.

Isle of Bxnes
Isle of Bxnes

RPG 10 listopada 2013

Isle of Bxnes to wyprodukowane z myślą o mobilnym systemie Android RPG akcji osadzone w klimatach prehistorycznych. Wcielamy się jaskiniowca próbującego zapewnić swojemu plemieniu przetrwanie. Grę cechuje proceduralnie generowany świat, zręcznościowy system walki oraz bardzo wysoki poziom trudności.

Siralim 2
Siralim 2

RPG 25 sierpnia 2016

Kontynuacja utrzymanej w stylu retro gry RPG, przygotowana przez twórców pierwowzoru ze studia Thylacine. Siralim 2 nie oferuje zbyt wyszukanej warstwy fabularnej, a podczas zabawy wcielamy się we władcę tytułowego królestwa, który musi udawać się na kolejne wyprawy, by zbierać potwory i wykorzystywać je do walki z wrogami. Ciekawostkę stanowi fakt, że rozgrywka nie ma żadnego finału, a kolejne wyzwania i lokacje tworzone są bez końca.

Dungeon Rushers
Dungeon Rushers

RPG 9 maja 2017

Dwuwymiarowa produkcja RPG typu dungeon-crawler niezależnego studia Goblinz. Gracz trafia do fantastycznego świata pełnego podziemi do spenetrowania, skarbów do znalezienia i potworów do ubicia. Jednocześnie Dungeon Rushers oferuje humorystyczne podejście do klasycznej tematyki fantasy. W grze prowadzimy drużynę śmiałków, których zadaniem jest pokonanie zaszytego w najgłębszym lochu władcy mroku. U naszego boku staje szaman, łuczniczka, wojowniczy krasnolud oraz bard.

Asdivine Hearts 2
Asdivine Hearts 2

RPG 15 lutego 2017

Asdivine Hearts 2 to kontynuacja wydanej w 2014 r. klasycznej gry jRPG inspirowanej erą 32-bitowych konsol. Kontynuuje ona wątki zapoczątkowane w pierwszej części, jednak jej znajomość nie jest wymagana do rozpoczęcia rozgrywki.

Mordheim: Warband Skirmish
Mordheim: Warband Skirmish

RPG 5 kwietnia 2017

Wieloosobowe, taktyczne RPG osadzone w uniwersum Warhammera. Mordheim: Warband Skirmish zabiera graczy do tytułowego miasta Mordheim na pięćset lat przed wydarzeniami z głównej linii fabularnej Warhammera. W miejscu tym spadła kometa zawierająca cenny minerał, o który rywalizuje ze sobą kilka frakcji, w wyniku czego miasto zamieniło się w arenę nieustających walk. Gracz dołącza do konfliktu, prowadząc do boju własnoręcznie skomponowaną drużynę śmiałków.

Might & Magic: Elemental Guardians
Might & Magic: Elemental Guardians

RPG 31 maja 2018

Might & Magic: Elemental Guardians to opracowane przez firmę Ubisoft bitewne RPG z turowym systemem walki, które wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami. Akcja osadzona jest w krainie fantasy, a gracze wcielają się w uczniów Akademii Magicznej. Po stworzeniu bohatera wybierają dla niego jeden z Domów Magii, a następnie wyruszają w świat szukać przygód. Podczas zabawy zajmujemy się głównie kolekcjonowaniem jednostek.

Ticket to Earth
Ticket to Earth

RPG 11 grudnia 2017

Oryginalna mieszanka RPG-a i gry logicznej typu match-3, wydawana w formie epizodów. Ticket to Earth rozgrywa sie w odległej przyszłości na jednej z ludzkich kolonii. W wyniku katastrofy jej mieszkańcy zostają zmuszeni do ewakuacji. Problem w tym, że liczba miejsc na statku powrotnym jest mocno ograniczona. Wybuchają zamieszki, a co gorsza obywateli atakują roboty porządkowe, bandyci i niebezpieczne mutanty.

Dead Rivals
Dead Rivals

RPG 11 kwietnia 2018

Gra MMO akcji, w której trafiamy do postapokaliptycznego świata opanowanego przez tytułowe żywe trupy. Jej twórcy, czyli francuskie studio Gameloft, oddają w nasze ręce rozległe mapy, jakie przemierzamy w skórze przedstawiciela jednego z trzech specjalizacji. Motorem zabawy są misje zlecane przez postacie niezależne – ich sedno stanowi eliminacja zastępów zombiaków.

Marvel Strike Force
Marvel Strike Force

RPG 28 marca 2018

Marvel Strike Force to mobilne taktyczne RPG. Podczas zabawy gracze kolekcjonują superbohaterów i superłotrów, tworzą z nich pięcioosobowe drużyny, a następnie wystawiają je do walk przeciwko podobnym grupom wojowników. Kluczowym elementem rozgrywki jest powiększanie kolekcji posiadanych postaci.