Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

6. Gry RPG Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Najpopularniejsze gry z gatunku rpg na platformę Android.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry RPG
Rule the Kingdom
Rule the Kingdom

RPG 27 kwietnia 2012

Połączenie elementów strategii ekonomicznej, polegającą na rozbudowie i zarządzaniu własnym królestwem z grą RPG, w której rozwijamy własną postać realizując różnego rodzaju zadania fabularne. Wcielamy się w postać młodego, niedoświadczonego wojownika, by podjąć się zadania odbudowy podupadłego królestwa.

Quest of Dungeons
Quest of Dungeons

RPG 26 sierpnia 2014

Rozgrywany w systemie turowym, roguelike'owy dungeon crawler, nawiązujący do klasycznych przedstawicieli gatunku z epoki platform 16-bitowych. W grze wcielamy się w jednego z czterech śmiałków i wyruszamy do kryjówki Mrocznego Lorda, który skradł całą panującą na świecie światłość i ukrył się w głębokich lochach, chronionych przez zastępy sługusów i śmiertelnych pułapek.

Final Fantasy XV: Pocket Edition
Final Fantasy XV: Pocket Edition

RPG 9 lutego 2018

Final Fantasy XV: Pocket Edition to mobilne jRPG. Gra adaptuje na nowy format konsolowe Final Fantasy XV, oferując tę samą kampanię, ale prezentując ją w lżejszej stylistyce, z karykaturalnymi postaciami oraz uproszczonym systemem rozgrywki.

Tempest
Tempest

RPG 5 kwietnia 2017

Under the Jolly Roger / Tempest to osadzone w pirackich klimatach RPG akcji z elementami symulacji, za którego powstanie odpowiada rosyjskie studio Lion’s Shade. W grze wcielamy się w rolę pirata podróżującego po morzach i ocenach w poszukiwaniu bogactwa oraz sławy. Podczas zabawy przemierzamy świat podzielony na trzy rozległe regiony, sukcesywnie budując swoją piracką reputację.

Guardians: A Torchlight Game
Guardians: A Torchlight Game

RPG prace wstrzymane

Gra RPG akcji, osadzona w uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Torchlight. Rozgrywka w Guardians: A Torchlight Game opiera się na przemierzaniu lokacji generowanych proceduralnie i walce z napotkanymi przeciwnikami. Tytuł pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy, w ramach opartych na rywalizacji lub współpracy trybów multiplayer.

Granblue Fantasy
Granblue Fantasy

RPG 1 maja 2014

Klasyczna bijatyka stworzona przez gigantów gatunku z japońskiego studia Arc System Works. Tytuł osadzony został w uniwersum niesamowicie popularnej mobilnej gry Granblue Fantasy, które stworzona została przez twórców serii Final Fantasy.

Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia
Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia

RPG 30 stycznia 2018

Gra jRPG skupiająca się na toczeniu potyczek. Walki rozgrywane są w systemie turowym. Podczas zabawy wykorzystujemy rozmaite postacie znane z innych odsłon serii Final Fantasy, w tym Clouda z Final Fantasy VII.

Fantasy Westward Journey
Fantasy Westward Journey

RPG 29 maja 2015

Gra należąca do gatunku MMORPG, jeden z najpopularniejszych tytułów tego typu w Chinach. Produkcja oferuje kilka odmiennych ras i klas postaci do wyboru, a jej akcja toczy się w uniwersum inspirowanym chińską kulturą. Za opracowanie gry odpowiada firma NetEase.

Coromon
Coromon

RPG 2022

Gra RPG wyraźnie inspirowana serią Pokemon. W Coromon trafiamy do krainy Velua, zdobywamy coraz potężniejsze Coromony i walczymy z innymi stworkami. Nasi podopieczni z czasem rosną w siłę, co pozwala im mierzyć się z coraz większymi wyzwaniami.

Pirates Outlaws
Pirates Outlaws

RPG 5 marca 2019

Pirates Outlaws to produkcja łącząca elementy karcianki i roguelike’a, w której wcielamy się w pirata. W trakcie zabawy podróżujemy od wyspy do wyspy, toczymy turowe starcia z przeciwnikami oraz stopniowo rośniemy w siłę, zdobywając coraz potężniejsze karty i relikty.

Shop Titans
Shop Titans

RPG 4 marca 2019

Shop Titans to darmowa strategiczno-ekonomiczna produkcja, w której wcielamy się w sklepikarza w fantastycznym świecie. Przed nami walki turowe w lochach, wytwarzanie przedmiotów na sprzedaż, werbowanie członków drużyny i dbanie o wystrój miejsca.

Metal Slug Infinity
Metal Slug Infinity

RPG 17 kwietnia 2019

Dwuwymiarowa gra RPG typu idle, czyli wymagająca minimalnego wkładu ze strony użytkownika. Produkcja jest spin-offem serii pełnych akcji platformówek Metal Slug, która zadebiutowała na automatach i konsolach w latach 90. Za opracowanie tytułu odpowiada koreańskie studio ekkorr.

Battle Chasers: Nightwar
Battle Chasers: Nightwar

RPG 1 sierpnia 2019

Osadzona w realiach fantasy gra jRPG z turowym systemem walki, będąca adaptacją popularnej komiksowej serii Battle Chasers. Za jej powstanie odpowiada studio Airship Syndicate, założone przez twórców gry Darksiders, w tym jej dyrektora kreatywnego i autora wspomnianego komiksu, Joe Madureirę.

Lovecraft's Untold Stories
Lovecraft's Untold Stories

RPG 7 października 2019

Dwuwymiarowa gra RPG akcji typu roguelike z elementami przygodowymi, w której trafiamy do uniwersum znanego z mitologii Cthulhu. W Lovecraft's Untold Stories wcielamy się w pięć postaci, które przeprowadzają własne śledztwa w miejscach inspirowanych opowiadaniami Lovecrafta.

Tales of Crestoria
Tales of Crestoria

RPG 16 lipca 2020

Tales of Crestoria to kolejna odsłona cyklu gier jRPG zapoczątkowanego przez produkcję Tales of Phantasia z 1995 roku. Przeznaczona jest ona na platformy mobilne. Za produkcję odpowiada firma Bandai Namco.

Darkness Rises
Darkness Rises

RPG 20 czerwca 2018

Gra RPG akcji, w której trafiamy do podziemi, by wyeliminować demony próbujące wyjść na powierzchnię. W Darkness Rises przemierzamy mroczne tunele i zabijamy wszystko, co staje nam na drodze, stopniowo rozwijając swojego bohatera i zdobywając coraz lepsze wyposażenie.

Runestone Keeper
Runestone Keeper

RPG 31 lipca 2017

Przygotowana przez studio Blackfire Games hybryda gatunkowa, łącząca elementy strategii turowej oraz roguelike’owego RPG. Runestone Keeper zabiera nas do fantastycznego świata, pod którego powierzchnią rozciągają się nieskończone lochy, skrywające tajemniczą, starożytną siłę. Potęga ta przyciąga śmiałków z całej krainy, którzy aby zdobyć legendarną moc, gotowi są dać się uwięzić w przepastnym labiryncie, składającym się z niezliczonych komnat.

Sword Art Online: Integral Factor
Sword Art Online: Integral Factor

RPG 28 marca 2018

Dedykowana platformom mobilnym gra action RPG, osadzona w cieszącym się dużą popularnością uniwersum Sword Art Online, znanym m.in. z powieści ilustrowanych oraz serii Anime. W produkcję możemy zagrać za darmo.

Idle Heroes
Idle Heroes

RPG 22 czerwca 2016

Produkcja z gatunku RPG oparta na modelu biznesowym free-to-play (darmowa rozgrywka, ale obecne mikropłatności). W grze przyszykowanej przez chińskie studio DroidHang trafiamy do fantastycznego i pełnego niebezpieczeństw świata. Naszym zadaniem jest przejście przez osiem krain, w których nie brakuje rozmaitych potworów. Na szczęście do dyspozycji mamy mnóstwo bohaterów – każdy dysponujący innymi umiejętnościami i mocami.

7 Mages
7 Mages

RPG 14 marca 2016

Opracowana przez czeskie studio Napoleon Games oldskulowa gra RPG, której fabuła zainspirowana została kultowym filmem Siedmiu Samurajów oraz jego amerykańskim remakiem Siedmiu Wspaniałych. Akcja gry osadzona została w realiach fantasy i umiejscowiona na wyspie Roven, której mieszkańców od dłuższego czasu terroryzują bezwzględni bandyci, okradając ich, podpalając ich domy i dopuszczając się morderstw.

Final Fantasy: Brave Exvius
Final Fantasy: Brave Exvius

RPG 22 października 2015

Mobilna odsłona jednej z najpopularniejszych serii japońskich RPG-ów, wykorzystująca model darmowy z mikropłatnościami. Final Fantasy: Brave Exvius osadzone jest w świecie Lapsis, w którym występują magiczne kryształy. Dzięki nim cywilizacja ludzka wkroczyła na ścieżkę dobrobytu i pokojowego rozwoju. Niestety, do krainy przybywają siły ciemności usiłujące zniszczyć kryształy.

Final Fantasy VII
Final Fantasy VII

RPG 7 lipca 2016

Siódma odsłona niezwykle popularnej serii japońskich gier RPG tworzonych przez firmę Square Enix. Produkcja zasłynęła jako jedna z najbardziej kultowych części cyklu, oferując chwytającą za serce fabułę i wiele rozwiązań przyjętych później na stałe do gatunku. Tytuł opowiada o losach Clouda Strife’a i grupy jego przyjaciół walczących z potężną korporacją Shinra.

Sword of Chaos
Sword of Chaos

RPG 29 października 2015

Mobilne MMORPG akcji stworzone przez studio Allstar Games. Sword of Chaos jest grą typu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Gracze wcielają się w stworzonych przez siebie bohaterów i trafiają do fantastycznego świata. Rozgrywka prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a zadaniem, jakie stawiają przed nami twórcy, jest eksploracja rozbudowanych lokacji, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi, walka z napotkanymi przeciwnikami oraz rozwój postaci.

Aralon: Forge and Flame
Aralon: Forge and Flame

RPG 2 grudnia 2015

Opracowane przez znane z serii Ravensword studio Crescent Moon Games mobilne RPG akcji, wzorowane na najlepszych pecetowych przedstawicielach gatunku. Fabuła gry stanowi kontynuację wydanego w 2010 roku Aralon: Sword and Shadow i przenosi nas do uniwersum fantasy, które po śmierci władcy staje na krawędzi wojny domowej. Aby zapobiec jej wybuchowi, kontrolowany przez gracza bohater musi odnaleźć uznane za wymarłe plemię, które jak wieść niesie posiada wiedzę i zasoby mogące zagwarantować pokój.