Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

13. Gry RPG Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 13. Najpopularniejsze gry z gatunku rpg na platformę Android.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry RPG
Heroes of Loot 2
Heroes of Loot 2

RPG 8 czerwca 2016

Kontynuacja utrzymanego w klimatach fantasy, zręcznościowego RPG-a akcji studia OrangePixel. W grze Heroes of Loot 2 powracamy do znanej z pierwowzoru krainy oraz jej bohaterów, którzy po ukończeniu poprzedniej kampanii fabularnej szybko zaczęli się nudzić. Udali się więc do pewnego lorda, który zlecił im wyczyszczenie kilku lochów z potworów oraz uratowanie porwanej niewiasty.

Dawnbringer
Dawnbringer

RPG 15 czerwca 2016

Oparte na modelu darmowym z mikropłatnościami mobilne RPG akcji studia Kiloo Games. Akcja gry toczy się w ponurej krainie fantasy o nazwie Mournguard, która dawno temu opanowana została przez demony. Podczas zabawy wcielamy się w postać anielskiego wojownika, który wygnany ze swego królestwa traci swoją moc i trafia do opuszczonego przez śmiertelników świata. Jego celem jest zaś zapoczątkowanie apokaliptycznego kataklizmu, który wypali z krainy całe zło i ciemność.

Guardian Codex
Guardian Codex

RPG 4 listopada 2016

Opracowana przez wewnętrzne studia koncernu Square Enix mobilna gra RPG z turowym systemem walki. Akcja Guardian Codex toczy się w 2030 roku; nasza planeta podzielona jest za sprawą konfliktu pomiędzy Imperium oraz Ruchem Oporu. Kiedy druga z tych frakcji zostaje zepchnięta do defensywy, postanawia spróbować odmiennej taktyki i wysyła swoich agentów do tytułowego Codexu, czyli wirtualnej wersji dawnych czasów.

Medal Masters: Call of Destiny
Medal Masters: Call of Destiny

RPG 23 listopada 2015

Mobilne RPG koreańskiej firmy Nexon. Medal Masters: Call of Destiny jest darmową grą RPG z mikropłatnościami, wymagającą stałego połączenia z Internetem. Medal Masters: Call of Destiny zawiera rozbudowaną kampanię fabularną. Oprócz tego możemy zwiedzać specjalne lochy, pozwalające na zdobywanie lepszego wyposażenia i szybszy wzrost poziomu doświadczenia, oraz sprawdzić się w zmaganiach PvP. Rozgrywka jest stosunkowo łatwa, a sterowanie sprowadza się do stukania w opcje widoczne na ekranie.

Galaxy of Pen & Paper
Galaxy of Pen & Paper

RPG 27 lipca 2017

Kolejna część serii humorystycznych RPG-ów, nad którymi pieczę sprawuje studio Behold. Galaxy of Pen & Paper symuluje sesje stołowych gier fabularnych, odtwarzając zachowania graczy i mistrza gry oraz wydarzenia toczące się w ramach rozgrywanych przez nich kampanii. W odróżnieniu od swoich poprzedników, tytuł stawia na klimaty science fiction – wirtualni gracze i prowadzone przez nich postacie przemierzają galaktykę, wykonują rozmaite zadania i toczą bitwy rozgrywane w systemie turowym.

Templar Battleforce
Templar Battleforce

RPG 27 października 2015

Templar Battleforce to opracowana z myślą o pecetach taktyczna gra RPG z turowym systemem walki. Gracz dowodzi kilkuosobowym oddziałem wojowników i musi wypełniać różnorodne misje bojowe. Produkcja oferuje nieliniową fabułę oraz dużą swobodę konfigurowania składu oraz wyposażenia drużyny.

DragonSoul (2016)
DragonSoul (2016)

RPG 21 września 2016

Opracowana przez studio PerBlue mobilna gra RPG z turowym systemem walki. Fabuła DragonSoul przenosi gracza do fantastycznego świata, którym przed laty rządzili nieustraszeni bohaterowie. Ich potęga stała się jednak obiektem zazdrości smoka Umlauta, który pojmał herosów i uwięził ich w magicznych kamieniach. Gracz wciela się w jednego z ocalałych bohaterów, a jego zadaniem jest uratowanie zniewolonych towarzyszy i ostateczne unicestwienie sił zła.

Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle
Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle

RPG 4 listopada 2016

Taktyczne RPG z turowym systemem walki od twórców Adventure Bar Story. Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle rozgrywa się w klasycznej krainie fantasy, a gracz wciela się w wojownika o imieniu Claude, wodza zakonu Srebrnych Orłów. Historia rozpoczyna się od polowania zorganizowanego na cześć władcy krainy, podczas którego dochodzi do próby zamachu. Monarcha zostaje zraniony zatrutym ostrzem, a nam przypada za zadanie odnalezienie legendarnego antidotum.

Battlejack
Battlejack

RPG 26 sierpnia 2016

Mieszanka gry karcianej z gatunkiem RPG stworzona przez fińskie studio Grand Cru. W Battlejack trafiamy do fantastycznej, znanej z mitologii nordyckiej krainy Midgard, w której musimy przywrócić równowagę. W tym celu należy pokonać złe moce, kontrolujące mityczne drzewo Yggdrasil. Rozgrywka polega przede wszystkim na walce. Ta została zainspirowana kasynową grą Blackjack. Podobnie jak w niej, podczas zabawy staramy się uzyskać wynik 21 punktów, wyciągając kolejne karty z talii.

Bonds of the Skies
Bonds of the Skies

RPG 10 grudnia 2012

Klasyczny przedstawiciel gatunku jRPG, w którym gracz trafia do fantastycznego świata, by stawić czoła złowrogiemu demonowi. Heros korzysta z pomocy napotkanych towarzyszy, a także bóstw zwanych Grimoa. Gra została opracowana przez studio Hit-Point (znane z jRPG Chronus Arc).

World of Final Fantasy: Meli Melo
World of Final Fantasy: Meli Melo

RPG 12 grudnia 2017

Prosta gra RPG, oparta na World of Final Fantasy znanym z konsol i komputerów. Gracze trafiają do fantastycznej krainy Valgallan, gdzie czeka na nich niezliczona ilość starć z przeciwnikami. Oprócz zabawy w pojedynkę, produkcja pozwala na rozgrywkę w towarzystwie innych osób, w ramach trybu współpracy.

Digimon Links
Digimon Links

RPG 3 października 2017

Mobilna adaptacja kultowej japońskiej marki Digimon, będącej swego czasu głównym konkurentem dla Pokemonów. Tytuł angażuje gracza w dbanie o potrzeby tytułowych stworków, trenowanie ich i wystawianie do walk rozgrywanych w formacie 3-na-3.

ArcheAge Begins
ArcheAge Begins

RPG 24 października 2017

Mobilna gra RPG, będąca prequelem komputerowego ArcheAge. Akcja rozgrywa się 2000 lat przed wydarzeniami ukazanymi w oryginale. Gracze poznają losy legendarnej ekspedycji dwunastu bohaterów, którzy wyruszyli na poszukiwania źródła magii.

Legends Reborn
Legends Reborn

RPG prace wstrzymane

Taktyczna gra bitewna od firmy Bandai Namco, nastawiona na toczenie potyczek w stylu przypominającym turowe RPG (w trybie fabularnym lub wieloosobowym). W produkcji tworzymy drużyny wojowników, którzy walczą z siłami zła. Do dyspozycji mamy m.in. Drakulę, Króla Artura czy Joannę d’Arc.

Trulon: The Shadow Engine
Trulon: The Shadow Engine

RPG 9 czerwca 2015

Gra RPG, w której gracz przejmuje kontrolę nad Gladią – łowczynią potworów - i zarządzając czteroosobową drużyną, musi odnaleźć lekarstwo na tajemniczą zarazę. Filar zabawy stanowi eksploracja, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi oraz walka z przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w trybie turowym, a kluczem do sukcesu jest umiejętne żonglowanie specjalnymi kartami – im bogatsza jest zebrana talia, tym szerszy wachlarz taktyk bojowych można wykorzystać.

Spellspire
Spellspire

RPG 10 maja 2016

Produkcja typu RPG akcji, w której zadaniem gracza jest dotarcie na szczyt tytułowej iglicy skrywającej liczne sekrety i niebezpieczeństwa. Tytuł odznacza się oryginalnym systemem walki – przed rozpoczęciem każdego etapu gra losuje litery, z których w trakcie potyczek układamy słowa; im dłuższy zwrot ułożymy, tym większe obrażenia zadamy przeciwnikowi.

Revenant Saga
Revenant Saga

RPG 30 czerwca 2014

Revenant Saga to oldskulowa gra jRPG, łącząca eksplorację dwuwymiarowego świata z przedstawionymi w trójwymiarze starciami w systemie turowym, w których bierze udział drużyna licząca cztery postacie. Akcja została osadzona w świecie dark fantasy i oferuje długi wątek fabularny obracający się wokół motywu zemsty.

Antiquia Lost
Antiquia Lost

RPG 1 lutego 2016

Antiquia Lost to w pełni dwuwymiarowa, oldskulowa gra jRPG, łącząca eksplorację sporego, fantastycznego świata z walkami zrealizowanymi w systemie turowym, w których bierze udział drużyna licząca cztery postacie.

Disney Heroes: Battle Mode
Disney Heroes: Battle Mode

RPG 14 maja 2018

Gra RPG skoncentrowana na toczeniu turowych starć z przeciwnikami, w której wcielamy się w bohaterów znanych z filmów Disneya i Pixara. Disney Heroes: Battle Mode zabiera nas w podróż do cyfrowego Miasta pustoszonego przez tajemniczego wirusa. To właśnie z nim muszą się uporać nasi podopieczni, na czele z Ralphem Demolką, Panem Iniemamocnym i jego rodziną czy postaciami znanymi z filmu Zwierzogród.

Ghostbusters World
Ghostbusters World

RPG 22 października 2018

Mobilna gra korzystająca z rzeczywistości rozszerzonej oraz popularnej marki Pogromcy duchów. Zadaniem graczy jest złapanie ponad 100 rodzajów zjaw, przenoszonych ze świata gry na obraz rejestrowany przez kamerę urządzenia.

bit Dungeon II
bit Dungeon II

RPG 15 grudnia 2014

Produkcja typu roguelike, w której gracz wciela się w ducha przemierzającego generowany proceduralnie świat demonów i eliminującego każdego, kto stanie mu na drodze. Zadaniem herosa jest dotarcie do zbezczeszczonego grobu jego ukochanej i przywrócenie pokoju jej duszy.

Skylanders: Ring of Heroes
Skylanders: Ring of Heroes

RPG 27 lutego 2019

Przygotowana z myślą o platformach mobilnych turowa gra RPG, której akcja osadzona jest w niezwykle kolorowym świecie fantasy.

Star Ocean: Anamnesis
Star Ocean: Anamnesis

RPG 10 lipca 2018

Mobilna produkcja typu jRPG, opracowana przez studio Tri-Ace i wydana przez firmę Square Enix. W trakcie zabawy w Star Ocean: Anamnesis prowadzimy do boju bohaterów z wcześniejszych odsłon cyklu, starając się im pomóc w dotarciu na Ziemię. Rozgrywka polega na toczeniu starć z przeciwnikami i rozwoju drużyny wojowników. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza tytuł oferuje możliwość multiplayerowej zabawy w towarzystwie maksymalnie trójki osób.

Dungeon Link
Dungeon Link

RPG 21 kwietnia 2015

Przygotowana przez studio Gamevil mobilna hybryda RPG-a oraz gry logicznej. Akcja Dungeon Link toczy się w dość typowej krainie fantasy o nazwie Kantenbury, której grozi zagłada ze strony Króla Demonów. Kiedy armie złoczyńcy rosną w siłę, zadanie powstrzymania go spada oczywiście na barki graczy i kontrolowanych przez nich bohaterów. Rozgrywka polega na eksplorowaniu lochów oraz walce z potworami – zarówno tymi szeregowymi, jak i potężniejszymi bossami.