Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

XVIII wiek - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce XVIII wiek na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Akcji11
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG3 Strategiczne12 Przygodowe5
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Assassin's Creed IV: Black Flag
Assassin's Creed IV: Black Flag

Akcji 19 listopada 2013

Assassin's Creed IV: Black Flag to przygodowa gra akcji z widokiem perspektywy trzeciej osoby (TPP), stanowiąca kolejną odsłonę bestselerowego cyklu rozwijanego przez koncern Ubisoft. Tym razem odwieczne zmagania pomiędzy asasynami i templariuszami toczą się w realiach XVIII-wiecznych Karaibów, a główną postacią jest pirat - Edward Kenway.

Assassin's Creed III
Assassin's Creed III

Akcji 22 listopada 2012

Sandboksowa gra akcji wzbogacona elementami przygodowymi i skradankowymi. Jest to kontynuacja popularnej serii opowiadającej o wojnie Asasynów z Zakonem Templariuszy. Tym razem porzucamy bohaterów poprzednich odsłon, czyli Altaira oraz Ezio i poznajemy losy nowej postaci.

Assassin's Creed: Unity
Assassin's Creed: Unity

Akcji 11 listopada 2014

Kolejna odsłona popularnej serii przygodowych gier akcji od firmy Ubisoft. Gracz wciela się w członka bractwa Asasynów o imieniu Arno, który przemierza XVIII-wieczny Paryż, w czasach Rewolucji Francuskiej. Produkcja wykorzystuje autorską technologię francuskiego dewelopera, zdolną generować duże, otwarte przestrzenie.

Assassin's Creed: Rogue
Assassin's Creed: Rogue

Akcji 10 marca 2015

Gra będąca kontynuacją popularnej produkcji Assassin’s Creed IV: Black Flag. Wcielamy się w niejakiego Shaya, anglika który trafia do załogi statku dowodzonego przez kapitana o imieniu Adéwale. Za tytuł opowiada koncern Ubisoft, znany m.in. z wcześniejszych odsłon serii Assassin’s Creed.

Kozacy 3
Kozacy 3

Strategiczne 20 września 2016

Kozacy 3 to klasyczna strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach XVII-XVIII wieku. Gra jest remakiem pierwszej odsłony cyklu, wydanej w 2001 roku. Tytuł pozwala graczowi na poprowadzenie jednej z dwunastu dostępnych nacji i pokierowanie losami świata w pięciu zróżnicowanych kampaniach. Cechą charakterystyczną produkcji są olbrzymie bitwy, w których może uczestniczyć do dziesięciu tysięcy jednostek jednocześnie, a każda z nich wyposażona jest we własną sztuczną inteligencję.

Empire: Total War
Empire: Total War

Strategiczne 3 marca 2009

Kolejna odsłona sagi Total War. Tym razem gra nawiązuje do najważniejszych wydarzeń XVIII wieku. Zupełną nowością jest możliwość uczestniczenia w starciach rozgrywanych na morzu, a wprowadzenie powszechnej broni palnej znacząco odmienia przebieg wszystkich bitew i wymusza zastosowanie zupełnie nowych taktyk.

Skull & Bones
Skull & Bones

Akcji 2018

Taktyczna gra akcji autorstwa szanghajskiego oddziału firmy Ubisoft, rozgrywająca się na wodach Oceanu Indyjskiego w tzw. złotej erze piractwa. Jako początkujący korsarz próbujemy się wzbogacić i zbudować swoją legendę.

Assassin's Creed: Liberation HD
Assassin's Creed: Liberation HD

Akcji 15 stycznia 2014

Konwersja gry akcji Assassin’s Creed III: Liberation wydanej pierwotnie na PlayStation Vita. Zgodnie z duchem serii, tytuł pozwala swobodnie eksplorować otwarte lokacje, wspinać się na dachy budynków i brać udział w dynamicznej walce. W stosunku do pierwowzoru, Assassin’s Creed: Liberation HD oferuje ulepszoną grafikę, a także garść poprawek w misjach fabularnych.

Caribbean!
Caribbean!

RPG 20 lutego 2015

Sandboksowa gra akcji, której akcja toczy się w XVII wieku, czyli „złotych czasach piractwa”, w rejonie Morza Karaibskiego. Wcielamy się w poszukiwacza przygód, który wykonując przeróżne zlecenia zdobywa nowych przyjaciół, rynsztunek i bogactwo. Produkcja bazuje na mechanice serii Mount & Blade, oferując swoistą sandboksowość i swobodę eksploracji świata.

Reigns: Her Majesty
Reigns: Her Majesty

Strategiczne 7 grudnia 2017

Reigns: Her Majesty to gra pozwalająca wcielić się w królową sprawującą władzę w XVIII-wiecznym państwie. Rozgrywka polega na podejmowaniu decyzji w związku z wydarzeniami opisanymi na kartach losowanych z talii. Przy każdej karcie, niczym w Tinderze, możemy przesunąć palcem w lewo lub prawo po ekranie, wybierając jedną z dwóch akcji. Ilość wyborów z czasem dosłownie przytłacza, a ich konsekwencje zaczynają się szybko piętrzyć, dając w sumie bardzo dynamiczną i nieliniową rozgrywkę.

Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry
Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry

Akcji 18 grudnia 2013

Freedom Cry to DLC do Assassin’s Creed IV: Black Flag, uzupełniające grę o fabularną mini-kampanię. Jej akcja toczy się 15 lat po wydarzeniach z „podstawki”, a głównym bohaterem jest czarnoskóry Adewale, pierwszy oficer okrętu Jackdaw, który w trakcie długoletniej służby u Edwarda Kenwaya nabył umiejętności asasynów.

Holdfast: Nations At War
Holdfast: Nations At War

Akcji 2018 (wczesny dostęp od 21 września 2017)

Holdfast: Nations At War to opracowana z myślą o pecetach bitewna gra akcji, odtwarzająca w formie rozgrywek multiplayer lądowe i morskie starcia z okresu wojen napoleońskich. Potyczki toczą się w dużej skali, a każdy gracz kontroluje pojedynczego żołnierza. Walka jest czysto zręcznościowa i kładzie duży nacisk na realizm historyczny.

Vendetta: Curse of Raven's Cry
Vendetta: Curse of Raven's Cry

RPG 20 listopada 2015

Rozszerzona i ulepszona edycja osadzonego w pirackich klimatach RPG akcji Raven's Cry, opracowanego przez krakowskie studio Reality Pump i krytykowanego z powodu niedopracowania oraz całej masy błędów technicznych. Nowa wersja gry to ulepszony system rozwoju postaci, system handlu oraz model walki (na lądzie i na morzu), a także zupełnie nowe elementy, takie jak system alchemii. Twórcy zadbali również o nowe sekwencje wideo oraz nagrany od podstaw dubbing aktorski.

The Council
The Council

Przygodowe luty 2018

The Council to opracowana z myślą o pecetach pięcioodcinkowa przygodówka. Akcja toczy się na wyspie, na którą przybywają członkowie tajnego stowarzyszenia zrzeszającego wpływowe osoby z końcówki XVIII wieku. Podczas zabawy eksplorujemy lokacje, prowadzimy rozmowy, podejmujemy decyzje oraz rozwiązujemy zagadki, wykorzystując system piętnastu umiejętności, które możemy rozwijać w trakcie rozgrywki.

We. the Revolution
We. the Revolution

Przygodowe 2018

Nietypowa produkcja, w której wcielamy się w sędziego Trybunału Rewolucyjnego w czasach rewolucji francuskiej. W trakcie zabawy podejmujemy rozmaite decyzje, od których zależy nie tylko przebieg kariery bohatera, lecz także życie najbliższych mu osób. Z czasem protagonista zyskuje wystarczające wpływy, by brać udział w różnorakich spiskach, a w efekcie – rozpocząć walkę o władzę. Cechą charakterystyczną gry jest unikalna oprawa graficzna, inspirowana twórczością Georgesa Braque'a.

Kozacy 3: Dni świetności
Kozacy 3: Dni świetności

Strategiczne 13 grudnia 2016

Cossacks 3: Days of Brilliance to opracowane z myślą o pecetach rozszerzenie do RTS-a Kozacy 3. Dodatek wprowadza do gry polską kampanię oraz zestaw samodzielnych misji. DLC pozwala również pokierować dwiema nowymi frakcjami: Danią oraz Holandią.

Assassin's Creed: Unity - Dead Kings
Assassin's Creed: Unity - Dead Kings

Przygodowe 13 stycznia 2015

Dead Kings to pierwsze duże rozszerzenie do gry Assassin’s Creed: Unity. Jego akcja toczy się po wydarzeniach z „podstawki”, a obszarem działań bohatera jest w nim zupełnie nowa lokacja w postaci miasteczka Saint-Denis. Arno wplątuje się w nową intrygę, związaną głównie z rozległymi katakumbami pod miastem i bezczeszczącymi je łupieżcami.

Shadowhand
Shadowhand

Przygodowe 7 grudnia 2017

Oryginalna gra logiczno-przygodowa, będąca połączeniem gatunku „visual novel” z elementami kolekcjonerskiej gry karcianej. Akcja toczy się w Anglii pod koniec XVIII wieku, a gracze wcielają się w postać młodej arystokratki, prowadzącej podwójne życie jako sławna rozbójniczka, znana jako ShadowHand. Elementy klasycznej gry przygodowej uzupełniano rozgrywanymi w systemie turowym karcianymi pojedynkami, podczas których zdobywamy doświadczenie, skarby, bronie i uzbrojenie.

Raven's Cry
Raven's Cry

RPG 30 stycznia 2015

Trzecioosobowa gra RPG akcji, osadzona w stosunkowo mrocznych pirackich klimatach. Pływamy po rozbitych na odrębne lokacje Karaibach, szukając zemsty na mordercach swojej rodziny, a w międzyczasie toczymy bitwy morskie, pojedynki bronią białą, handlujemy, szukamy skarbów etc.

East India Company
East India Company

Strategiczne 28 lipca 2009

Strategia ekonomiczna usytuowana w czasach XVIII wieku, w której kierujemy morskim imperium. Ekonomia, handel, dyplomacja i bitwy morskie to chleb powszedni w tej złożonej produkcji z turową rozgrywką. Ładna oprawa audiowizualna umili nasze żeglowanie po wodach całego świata.

Empire: Total War – The Warpath
Empire: Total War – The Warpath

Strategiczne 5 października 2009

Dodatek do Empire: Total War, w którym otrzymujemy możliwość rywalizacji z pięcioma plemiona indiańskimi: Irokezami, Indianami z równin, Pueblo, Czirokezami oraz Huronami. Stawiają one czoła najeźdźcom w trakcie nowej kampanii, którą można rozegrać zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w multiplayerze.

Assassin's Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona - Hańba
Assassin's Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona - Hańba

Akcji 19 lutego 2013

Pierwsza część dodatkowej kampanii fabularnej do Assassin’s Creed III, która prezentuje alternatywną wersję historii. W tej rzeczywistości Jerzy Waszyngton ogłasza się królem i sprawuje tyranię, na co nie zgadza się Connor, bohater gry. Pakiet zawiera nowe misje, wyzwania poboczne i inne dodatki (np. umiejętności).

Age of Sail II
Age of Sail II

Strategiczne 31 stycznia 2001

Wielkie XVIII wieczne bitwy morskie powracają w glorii chwały, dzięki realistycznemu odtworzeniu zmagań okrętów wojennych, będących wiernymi rekonstrukcjami tych z okresu 1775-1820.

Assassin's Creed III: The Tyranny of King Washington - Odkupienie
Assassin's Creed III: The Tyranny of King Washington - Odkupienie

Akcji 23 kwietnia 2013

Trzecia część dodatkowej kampanii fabularnej do Assassin’s Creed III, która prezentuje alternatywną wersję historii. W tej rzeczywistości Jerzy Waszyngton ogłasza się królem i sprawuje tyranię, na co nie zgadza się Connor, bohater gry. Pakiet zawiera nowe misje, wyzwania poboczne i inne dodatki (np. umiejętności).