Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3WiiU
Okładka Assassin's Creed III: The Tyranny of King Washington - The Redemption (PC)

Assassin's Creed III: Tyrania króla Waszyngtona - Odkupienie

Assassin's Creed III: The Tyranny of King Washington - The Redemption

Finałowy epizod rozszerzenia Tyrania Króla Waszyngtona, wprowadzającego całkiem nową kampanię fabularną do trzeciej części bestsellerowej serii Assassin’s Creed firmy Ubisoft. Dodatek rozprowadzany w naszym kraju jako Odkupienie lub Zbawienie (ang.

To jest dodatek do gry Assassin's Creed III.

Akcji | TPP | skradanki | sandbox | alternatywna historia | historyczne | XVIII wiek

Okładka Assassin's Creed III: The Tyranny of King Washington - The Redemption (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

23kwi2013

PC X360 WiiU

24kwi2013

PS3

Assassin's Creed III: The Tyranny of King Washington – The Redemption to ostatni z trzech epizodów składających się na dodatkową opowieść do gry Assassin’s Creed III. Produkcja wydana pod koniec 2012 roku stanowi kolejny ważny rozdział w uniwersum Assassin’s Creed, w którym trwa odwieczna wojna między Asasynami i Templariuszami. Tym razem producent gry, czyli Ubisoft, zabrał graczy w podróż do osiemnastowiecznej Ameryki Północnej. Bohaterem jest Connor, znany też jako Ratonhnhaké:ton, metys walczący z niesprawiedliwością.

W Assassin’s Creed III poznajemy fikcyjną historię, opartą jednak na pewnych faktach historycznych. The Tyranny of King Washington to trochę inna propozycja: alternatywna wersja zdarzeń, w której Jerzy Waszyngton opętany żądzą władzy pragnie przejąć pełną kontrolę nad krajem. Oszalały władca nie przebiera w środkach, aby osiągnąć ten cel – szybko staje się brutalnym tyranem. Ratonhnhaké:ton nie zamierza na to pozwolić. Wraz z bohaterem próbujemy powstrzymać Waszyngtona przed zniszczeniem państwa.

Historia została podzielona na trzy odrębne epizody. W każdym z nich zawarto kilka zadań głównych, składających się na centralną opowieść, oraz sporo atrakcji pobocznych (czyli wyzwań, misji, itp.). Pakiet przynosi także nowości w zakresie samej mechaniki rozgrywki, w tym przede wszystkim nowe umiejętności bohatera. W walce z armią Waszyngtona Connor musi opanować takie zdolności jak moc niedźwiedzia (zwiększająca siłę), czy chociażby wilka (kamuflaż). W akcji pomogą także Warpaint (zwiększenie ogólnych właściwości) i Alpha of the Pack (przyzwanie stada wilków).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 809 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed III: Tyrania króla Waszyngtona - Odkupienie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed III: Tyrania króla Waszyngtona - Odkupienie

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.66 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8

Recenzja gry Assassin's Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona - Odkupienie
Recenzja gry Assassin's Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona - Odkupienie

Recenzja 27 kwietnia 2013, 13:00

Choć początkowo używanie nowych „czarów” sprawia dużą frajdę, to jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że w znacznym stopniu spłycają one rozgrywkę. Dzięki mocy orła wspinaczka po ścianach staje się zupełnie bezcelowa, możliwość przemiany w wilka prawie całkowicie eliminuje potrzebę skradania, a uderzenie niedźwiedzia sprawia, że starcia nawet z kilkoma nieprzyjaciółmi trwają zaledwie kilka sekund. Choć pewne ograniczenie stanowią punkty zdrowia, które tracimy za każdym razem, gdy korzystamy z totemicznych mocy, to mimo wszystko nowe umiejętności wydają się zbyt potężne.

PC
X360
PS3
WiiU