Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2013, 13:04

autor: Góral

Assassin's Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona – Odkupienie debiutuje na rynku

Dzisiaj ma miejsce premiera trzeciego dodatku DLC do gry Assassin's Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona – Odkupienie. Tytuł kończy alternatywną historię, w której Jerzy Waszyngton w brutalny sposób przejmuje władzę nad krajem.

Dzisiaj na rynku debiutuje Odkupienie – trzecie i ostatnie rozszerzenie wchodzące w skład Assassin’s Creed III Tyrania Króla Waszyngtona. Dodatek jest już dostępny na konsoli Xbox 360 i komputerach PC. Jutro ukaże się na PlayStation 3. Wersja dla sprzętu firmy Nintendo – Wii U – trafi do Nintendo eShop 16 maja. Cenę ustalono na 640 MSP (X360) i 6,50 euro (PC).

Z okazji premiery opublikowano nowy trailer produkcji, który wyjaśnia o co chodzi w Tyranii Króla Waszyngtona. Odkupienie dokańcza alternatywna historię, w której Jerzy Waszyngton pragnie przejąć władzę nad krajem. By ziścić swe marzenia jest gotów przekroczyć wszelkie granice. We wcieleniu mrocznego planu w życie przeszkadza mu Ratonhnhaké:ton, który odkrył w sobie moc niedźwiedzia, a teraz wybrał się do Nowego Jorku, by ostatecznie ukrócić brutalne rządy tyrana.

Poprzednie odsłony Tyranii Króla Waszyngtona średnio przypadły do gustu naszemu recenzentowi Kwiściowi. O Hańbie napisał, że „to jedynie krótkie wprowadzenie do Tyranii Króla Waszyngtona, które jako samodzielna całość nie stanowi dużej wartości”. Zdrada okazała się równie „dobra”. Michał stwierdził, że „jest krótka, nudna i nie wykorzystuje pełni możliwości nowych zdolności Connora.”. Wkrótce przekonamy się czy Odkupienie jest warte uwagi.

Odkupienie już dostępne na PC i konsoli Xbox 360. - Assassin's Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona – Odkupienie debiutuje na rynku - wiadomość - 2013-04-23
Odkupienie już dostępne na PC i konsoli Xbox 360.

Assassin’s Creed III to kolejna odsłona popularnej serii gier wideo i jednocześnie jeden z największych hitów 2012 roku. Tytuł do tej pory sprzedał się w nakładzie przekraczającym 8,4 mln egzemplarzy. Pod koniec października bieżącego roku na rynek trafi Assassin's Creed IV: Black Flag. Produkcja zadebiutuje na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Wii U, komputerach PC i sprzęcie nowej generacji (PS4 i prawdopodobnie nowy, niezapowiedziany jeszcze Xbox).