Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3WiiUX360
Okładka Assassin's Creed III: The Tyranny of King Washington - The Infamy (PC)

Assassin's Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona - Hańba

Assassin's Creed III: The Tyranny of King Washington - The Infamy

Pierwszy z trzech planowanych dodatków DLC, składających się na dodatkową kampanię fabularną do gry Assassin’s Creed III. Rozszerzenie o nazwie Tyrania Króla Waszyngtona: Hańba (ang. The Infamy) opowiada alternatywną wersję wydarzeń znanych z podręczników historii.

To jest dodatek do gry Assassin's Creed III.

Akcji | TPP | skradanki | sandbox | alternatywna historia | historyczne | XVIII wiek

Okładka Assassin's Creed III: The Tyranny of King Washington - The Infamy (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

19lut2013

PC X360 WiiU

20lut2013

PS3

Assassin's Creed III: The Tyranny of King Washington – The Infamy to pierwszy z trzech epizodów składających się na dodatkową opowieść do gry Assassin’s Creed III. Produkcja wydana pod koniec 2012 roku stanowi kolejny ważny rozdział w uniwersum Assassin’s Creed, w którym trwa odwieczna wojna między Asasynami i Templariuszami. Tym razem producent gry, czyli Ubisoft, zabrał graczy w podróż do osiemnastowiecznej Ameryki Północnej. Bohaterem jest Connor, znany też jako Ratonhnhaké:ton, metys walczący z niesprawiedliwością.

W Assassin’s Creed III poznajemy fikcyjną historię, opartą jednak na pewnych faktach historycznych. The Tyranny of King Washington to trochę inna propozycja: alternatywna wersja zdarzeń, w której Jerzy Waszyngton opętany żądzą władzy pragnie przejąć pełną kontrolę nad krajem. Oszalały władca nie przebiera w środkach, aby osiągnąć ten cel – szybko staje się brutalnym tyranem. Ratonhnhaké:ton nie zamierza na to pozwolić. Wraz z bohaterem próbujemy powstrzymać Waszyngtona przed zniszczeniem państwa.

Historia została podzielona na trzy odrębne epizody. W każdym z nich zawarto kilka zadań głównych, składających się na centralną opowieść, oraz sporo atrakcji pobocznych (czyli wyzwań, misji, itp.). Pakiet przynosi także nowości w zakresie samej mechaniki rozgrywki, w tym przede wszystkim nowe umiejętności bohatera. W walce z armią Waszyngtona Connor musi opanować takie zdolności jak moc niedźwiedzia (zwiększająca siłę), czy chociażby wilka (kamuflaż). W akcji pomogą także Warpaint (zwiększenie ogólnych właściwości) i Alpha of the Pack (przyzwanie stada wilków).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 873 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona - Hańba

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona - Hańba

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.66 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 17 GB HDD, Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8

Tyrania króla Waszyngtona: Hańba, recenzja DLC do Assassin’s Creed III
Tyrania króla Waszyngtona: Hańba, recenzja DLC do Assassin’s Creed III

Recenzja 23 lutego 2013, 13:26

Chowając się pod płaszczem, Connor nie tylko niezauważenie przemyka między oddziałami przeciwników, ale może również zabijać wrogów na oczach ich kompanów, cały czas pozostając niewykrytym. Niewidzialność ma jednak pewne ograniczenia. Korzystając z niej, tracimy punkty zdrowia, co uniemożliwia znikanie na czas dłuższy niż kilka sekund. Poza tym posiadane przez oponentów psy potrafią wywęszyć asasyna i zaalarmować żołnierzy. Zastosowanie nowych umiejętności zostało świetnie zademonstrowane w ostatniej misji, w której bohater musiał przekraść się do centrum wrogiego obozu, a następnie śledzić jego przywódcę. Duża liczba psów i spore odległości między kryjówkami wymagały bardzo przemyślanego używania nowej zdolności i dobrego planowania kolejnych ruchów. Szkoda tylko, że w momencie, gdy zabawa zaczęła się rozkręcać, epizod dobiegł końca.

PC
X360
PS3
WiiU