Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ostriv (PC)

Ostriv PC

Strategia ekonomiczna typu city builder, która daje nam szansę pokierowania XVIII-wiecznym miastem. Gracz wciela się w rolę zarządcy i ma za zadanie zadbać nie tylko o rozwój gospodarki, ale również o zaspokojenie potrzeb mieszkańców.

Strategiczne | ekonomiczne | indie | historyczne | budowa miasta | XVIII wiek

PC Windows
Okładka Ostriv (PC)

producent: yevhen8

wydawca: yevhen8

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

19marca2020

wczesny dostęp

2022

2022

Steam

Ostriv to city builder stworzony przez niezależne studio yavhen8. Gra powstawała przez długi okres jako dzieło jednego developera - Jewgienija. Dopiero po 4 latach od rozpoczęcia produkcji ekipa pracująca nad Ostriv rozrosła się.

Mechanika

Ostriv to city builder, który klimatem przypomina takie produkcje jak Banished. W grze staramy się doprowadzić nasze miasto do świetności, umiejętnie zarządzając łańcuchami produkcji oraz zapewniając zaspokojenie podstawowych potrzeb naszych mieszkańców.

Ostriv posiada rozbudowane łańcuchy produkcyjne. Chcąc mieć chleb, gracz musi zadbać o to, aby zakupić bądź zasiać zboże, później należy je dostarczyć do młyna, gdzie zostanie zmielone; tak przygotowaną mąkę można przewieźć do piekarni. Podobne powiązania spotykamy często, zarówno przy produkcji towarów, jak i przy stawianiu nawet najbardziej podstawowych budynków (w końcu skądś trzeba wziąć deski, glinę oraz gwoździe).

Przy tworzeniu gospodarczej potęgi naszej miejscowości nie możemy zapomnieć o jej mieszkańcach. Podobnie jak w serii The Settlers ludzie żyją – zakładają rodziny, robią zakupy, wykonują wyuczone zawody, a nawet wydeptują ścieżki po szlakach, którymi się najczęściej poruszają. Wiąże się to z tym, że mają swoje potrzeby. Przykładowo, jeżeli żywność dostarczana osadnikom nie jest urozmaicona lub gdy jest jej mało, będą niezadowoleni; sytuacja ma się podobnie, gdy podczas zimy każe się im mieszkać w namiotach. Jeżeli zaniedbamy potrzeby naszych mieszkańców, mogą oni opuścić osadę, doprowadzając w ostateczności nawet do jej całkowitego wyludnienia.

Tryby gry

Ostriv jest grą dla jednego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Ostriv

Wymagania wiekowe Ostriv

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ostriv

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7/8/10