Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Sea Legends (PC)
OkładkaSea Legends (PC)

Sea Legends PC

Sea Legends to rozbudowany symulator, w którym gracz wciela się w kapitana osiemnastowiecznego statku, by pływać po basenach Morza Śródziemnego i Morza Czarnego. Produkcja umożliwia zostanie korsarzem lub szmuglerem i charakteryzuje się wysokim poziomem realizmu.

Symulacje | sandbox | piraci | statki | indie | historyczne | XVIII wiek

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sea Legends Premiera PC

wczesny dostęp

grudzień2021

data nieogłoszona

producent: Game-Labs wydawca: Game-Labs Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sea Legends

Skull & Bones

Sea of Thieves

Naval Action

Sea Legends jest symulatorem pozwalającym graczowi wcielić się w kapitana osiemnastowiecznego statku. Tytuł charakteryzuje się wysokim poziomem realizmu i oferuje otwarty, sandboksowy model rozgrywki - sami decydujemy, do czego wykorzystamy swój okręt. Za opracowanie i wydanie tej produkcji odpowiada zespół Game-Labs (twórcy m.in. Naval Action oraz Ultimate General: Civil War).

Fabuła

Akcja Sea Legends rozgrywa się w XVIII wieku, w czasach, gdy potężne mocarstwa walczyły o wpływy na morzach i oceanach, rywalizując także z bezwzględnymi piratami (początek osiemnastego stulecia to tzw. złota era piractwa, a statki z czarną banderą stanowiły prawdziwy postrach kupców i nadmorskich miasteczek).

Mechanika

Rozgrywka w Sea Legends łączy wysoki poziom skomplikowania i realizmu ze zdroworozsądkowym podejściem. Poszczególne mechaniki są graczom prezentowane w prosty sposób: gramy konkretną postacią – kapitanem, który może poruszać się po swoim statku i wchodzić w interakcję z różnymi obiektami oraz narzędziami (np. kompasem, lunetą mapami czy barometrem). Możemy spać w swojej kajucie, oglądać ładownię i pokład, a nawet wychodzić na ląd, by w towarzystwie innych żeglarzy napić się zimnego trunku w tawernie.

Gracz ma swobodę w kwestii wyboru ścieżki kariery. Mamy możliwość grania szmuglerem, w tajemnicy transportującym różnorakie dobra (musimy być na tyle szybcy, by w razie potrzeby uciec przed władzami albo na tyle sprytni, by wiedzieć, gdzie skutecznie ukryć towary - na statku lub poza nim). Drugą opcją jest kariera korsarza – sankcjonowanego przez rząd pirata, atakującego okręty handlarzy należących do wrogich państw.

Produkcja pozwala pływać po basenach Morza Północnego i Śródziemnego, a lokacje powstały w oparciu o wiedzę historyczną. W miarę postępów w rozgrywce umiejętności naszego bohatera rozwijają się (gra posiada uproszczoną mechanikę RPG, która obrazuje takie kwestie jak zdrowie czy liczba zadawanych obrażeń). Stopniowej poprawie ulegają też zdolności naszej załogi. Przypisujemy konkretne osoby do stanowisk, dbamy też o zapewnienie wypoczynku, jedzenia i opieki medycznej. Wyzyskiwanie swoich ludzi może doprowadzić do buntu, a traktowanie ich odpowiednio sprawia, że darzą swojego kapitana szacunkiem.

Konieczne jest także inwestowanie w statek (każda jednostka jest opisana szeregiem statystyk) oraz dbanie o jego stan - przykładowo działa mogą rdzewieć, zaś drewno butwieć. Okrętowi możemy również nadać imię, które potem będzie rozpoznawane i darzone respektem przez innych żeglarzy (oczywiście pod warunkiem, że wsławimy się czymś, co faktycznie będzie warte szacunku - np. zwyciężymy w głośnej bitwie morskiej).

W grze zaimplementowano system wiarygodnie odwzorowujący wiatr oraz różne zjawiska naturalne pogodowe - sztormy czy zachowanie fal. Twórcy opracowali też mechanikę „zbrodni i kary”, w ramach której piraci i inni przestępcy są karani za łamanie prawa i mogą skończyć na stryczku. Zadbano też o możliwość toczenia pojedynków i prowadzenia rywalizacji z innymi postaciami ze świata gry.

Tryby gry

W Sea Legends możemy grać wyłącznie samotnie. Produkcja nie oferuje żadnego trybu wieloosobowego, choć twórcy planują dodać go w przyszłości.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sea Legends: 18+