Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitch
Okładka Reigns: Kings & Queens (Switch)
OkładkaReigns: Kings & Queens (Switch)

Reigns: Kings & Queens Switch

Produkcja, która łączy w jedną całość zawartość Reigns oraz Reigns: Her Majesty; mowa o popularnych grach z pogranicza karcianek, strategii, a nawet roguelike’ów, w których zabawa polega na podejmowaniu decyzji wpływających na funkcjonowanie oddanego w nasze ręce królestwa.

Strategiczne | roguelike | średniowiecze | elementy logiczne | karciane | humorystyczne | na 2 osoby | kooperacja | XVIII wiek | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Reigns: Kings & Queens Premiera Switch

20września2018

Nintendo eShop

20września2018

producent: Nerial wydawca: Devolver Digital Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Reigns: Kings & Queens

Yes, Your Grace

Yu-Gi-Oh! Master Duel

Catan (2019)

Reigns: Kings & Queens to kolejna produkcja spod szyldu Reigns, opracowana przez studio Nerial. Mowa o grze łączącej elementy strategii, karcianek, a nawet roguelike'ów, stworzonej z myślą o platformie Switch. Tytuł posiada całą zawartość zarówno pierwszej części serii, jak i jej kontynuacji, czyli Reigns: Her Majesty.

Fabuła

W Reigns: Kings & Queens śledzimy losy dwóch królewskich dynastii; podczas gdy król reprezentujący pierwszą z nich stara się utrzymać na tronie w mocno przerysowanej, oryginalnej wersji średniowiecza, królowa wywodząca się z drugiej próbuje utrzymać władzę w humorystycznej wersji XVIII-wiecznych realiów.

Mechanika

Niezależnie od wybranej epoki, naszym zadaniem w wydanym na platformie Switch Reigns: Kings & Queens jest zarządzanie królestwem i podejmowanie rozmaitych decyzji. W naszej gestii leży wydawanie wyroków, zaspokajanie potrzeb poddanych, dbanie o rozwój ekonomiczny mocarstwa, utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z sąsiednimi państwami i zróżnicowanymi frakcjami, a w razie potrzeby – zawieranie małżeństw czy zlecanie brutalnych morderstw.

Należy jednak pamiętać, że dokonywane przez nas wybory mają różne konsekwencje; poza tym podejmowane przez nas decyzje są zapamiętywane i brane pod uwagę w dalszym przebiegu naszej historii. Rezultatem naszych poczynań może być nawet śmierć władcy lub władczyni; w takim wypadku nie pozostaje nam nic innego, jak rozpocząć zmagania od nowa, wcielając się w następcę lub następczynię tronu.

Cechą charakterystyczną gier spod szyldu Reigns jest oryginalne sterowanie – podczas zabawy gra losuje karty, pod którymi kryją się kierowane do nas postulaty; przesuwając je po ekranie w lewo lub w prawo niczym w mobilnej aplikacji Tinder, podejmujemy negatywne lub pozytywne decyzje.

Tryby gry

Reigns: Kings & Queens pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego gracza, w ramach opartego na współpracy, lokalnego trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Pod względem jakości oprawy wizualnej Reigns: Kings & Queens nie odbiega od tego, do czega przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony cyklu. Dwuwymiarowa grafika jest zatem prosta, aczkolwiek dzięki temu wpasowuje się w klimat gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Reigns: Kings & Queens: 12+