Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Bard's Tale: Opowieści Barda - poradnik do gry

The Bard's Tale: Opowieści Barda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tworzenie postaci | Podstawy gry The Bard's Tale Opowieści Barda poradnik The Bard's Tale: Opowieści Barda

Pierwsze co musisz zrobić to stworzyć swoją postać. Jest tu dużo ograniczeń, ponieważ nie można grać kobietą, ani zmienić rasy głównego bohatera - zawsze będzie nim bard, człowiek Masz jednak wpływ na kilka istotnych kwestii, które zostały wypunktowane i opisane poniżej.

1. Poziom trudności

Ma wpływ na to, ile punktów będzie liczył każdy współczynnik barda. Na łatwym poziomie będzie ich osiem, na średnim - sześć, na trudnym - cztery., chociaż nie zmienia się nic w kwestii dialogów czy wyborów postaci.

Dodatkowo, od poziomu trudności zależna jest liczba punktów, w których można zapisywać grę. Logiczne - im wyższy poziom, tym mniej takich punktów. Poradnik napisany jest do gry na łatwym poziomie trudności (czyli wskazanie wszystkich punktów do zapisu gry).

2. Współczynniki

W zależności od poziomu trudności startujesz z 4, 6 lub 8 punktami przy każdym współczynniku. Masz jeszcze dwanaście dodatkowych punktów, które możesz rozdzielić jak chcesz. Polecam wszechstronną postać - tj. rozdzielenie punktów równo po wszystkich współczynnikach. Jeśli jednak wolisz się specjalizować, przeczytaj opisy współczynników a będziesz wiedział, któremu dodać punkty, a który zostawić.

Siła - zwiększa obrażenia zadawane bronią do walki bezpośredniej;

Żywotność - im większa, tym więcej punktów życiowych bard posiada;

Szczęście - zapewnia większe powodzenie we wszystkich działaniach;

Zręczność - zwiększa obrażenia zadawane bronią do walki dystansowej;

Charyzma - zmniejsza ceny u kupców;

Rytm - zwiększa współczynniki przyzywanych stworzeń.

3. Talenty

Możesz wybrać jeden z ośmiu talentów dla swojego barda. Reszty będziesz się stopniowo uczył. Oto lista talentów wraz z opisami:

Bronie dwuręczne - bard może używać broni dwuręcznych;

Oburęczność - bard może walczyć trzymając sztylet w jednej dłoni, a miecz w drugiej;

Korbacz - bard może używać korbacza;

Uderzenie tarczą - bard, po zablokowaniu ciosu przeciwnika tarczą, automatycznie nią uderza, ogłuszając wroga;

Szarża tarczą - bardzo silny cios ogłuszający wrogów (wymaga zdolności używania miecza). Aby uaktywnić zdolność przytrzymaj i puść przycisk ataku;

Potężny strzał - bardzo silny strzał, powodujący że pocisk dosłownie przeszywa cel na wylot (wymaga zdolności używania broni dystansowych). Aby uaktywnić zdolność przytrzymaj i puść przycisk ataku;

Uderzenie krytyczne - znacznie większa szansa na trafienie krytyczne, powodujące o wiele więcej obrażeń;

Poszukiwacz skarbów - bard znajduje dodatkowe monety, jeśli zdobędzie jakiś skarb.

Na początek najbardziej godnymi polecenia talentami są dwa ostatnie, gdyż nie wymagają przedmiotów których na początku oczywiście nie posiadasz. A ponieważ walka jest bardziej ważna niż srebro, dlatego też polecam wybrać z talentów trafienie krytyczne.

Po zaakceptowaniu wyboru talentu gra się rozpocznie. W dalszej grze będziesz mógł się uczyć talentów - wybieraj te, które odpowiadają sposobowi w jaki gracz (walka wręcz czy walka bezpośrednia). Jeśli posiadasz psa, to jako pierwszy talent wybierz trening psa - dzięki temu psiak będzie mógł atakować przeciwników. Może nie jest on silny, ale skutecznie wprowadza chaos wśród wrogów. Potem dopiero wybieraj talenty według własnego uznania.