Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wymagania sprzętowe Star Wars Jedi Upadły zakon Star Wars Jedi Fallen Order poradnik, solucja

Poniżej zamieściliśmy pełne wymagania sprzętowe (minimalne i rekomendowane) dla pecetowej wersji Star Wars Jedi: Fallen Order. Stworzyliśmy również wskazówki odnośnie do usprawnienia działania gry na komputerach osobistych. Star Wars Jedi: Fallen Order zdarzają się nagłe spadki klatek, które można poprawić poprzez zmniejszenie ustawień graficznych. Stworzyliśmy również dokładny opis wszystkich opcji graficznych dostępnych w grze, aby ułatwić ustawianie grafiki i usprawnienia gry.

Star Wars Jedi: Fallen Order swoją premierę na komputerach miała 15 listopada 2019 roku. Gra nie jest bardzo wymagająca jednak zdarzają się jej nagłe spadki fpsów. Przygotowaliśmy, więc dokładny opis funkcji graficznych, aby ułatwić ich ustawienie. Wymagania sprzętowe i dokładny opis zmian graficznych zostały przygotowane na wersji PC, na komputerze Intel Core i7-7700, 16GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 1060, konfiguracja w pełni spełnia zalecane wymagania.

Twórcy podali dwie opcje wymagań sprzętowych - minimalne oraz rekomendowane. Minimalne wymagania powinny zapewnić płynną rozgrywkę w 1080p, 30 fps na najniższych wymaganiach sprzętowych. Rekomendowane wymagania sprzętowe dotyczą zaś gry na wysokich ustawieniach w 60 fps. Pamiętaj jednak, że nie są to wymagania stworzone do najwyższych opcji graficznych. Jest więc wysoce prawdopodobne, że na komputerze spełniającym rekomendowane wymagania sprzętowe gra będzie zacinać się na najwyższych ustawieniach graficznych.

Tryby gry

Singleplayer: Tak

Kooperacja offline (split screen/hot seat): Nie

Kooperacja przez Internet: Nie

Multiplayer: Nie

Nasz sprzęt

Poradnik został stworzony na wersji PC, o poniższej konfiguracji:

 1. System operacyjny: Windows 10
 2. Procesor: Intel Core i7-7700
 3. Pamięć RAM: 16 GB
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060
 5. Pamięć karty graficznej: 6 GB

PC - informacje ogólne

 1. Systemy operacyjne: Windows 7, Windows 8, Windows 10 64-bit
 2. Windows XP: Nie, gra nie działa na Windows XP i wcześniejszych
 3. Połączenie internetowe w trakcie gry: Nie.
 4. Konieczność aktywacji przez Internet: Tak, przez platformę Origin.
 5. Kontrolery: Klawiatura i mysz, pełne wsparcie kontrolera.

Star Wars Jedi: Fallen Order wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe Star Wars Jedi: Fallen Order

 1. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i3-3220 3,2 GHz lub AMD FX-6100
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 650 lub Radeon HD 7750
 5. Wymagane miejsce na dysku HDD: 55 GB

Minimalne wymagania sprzętowe dotyczą uruchomienia gry w rozdzielczości 1080p, w niskich detalach i prowadzenia rozgrywki w 30 klatkach na sekundę. Nie są to duże wymagania sprzętowe, grę na najniższych ustawieniach graficznych można uruchomić nawet na kilkuletnim komputerze.

Rekomendowane wymagania sprzętowe Star Wars Jedi: Fallen Order

 1. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i7-6070K
 3. Pamięć RAM: 16 GB
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 1070 lub AMD RX Vega 56
 5. Wymagane miejsce na dysku HDD: 55 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe dotyczą uruchomienia gry w rozdzielczości 1080p, na wysokich ustawieniach graficznych i prowadzenia rozgrywki w 60 klatkach na sekundę. Jeśli to możliwe najlepiej grać w 60 fps, ponieważ gra wtedy znacznie zyskuje, a gracz może wykonywać precyzyjniejsze ruchy.

Jakie sterowniki AMD najlepiej zainstalować dla gry Star Wars Jedi: Fallen Order?

Obecnie firma AMD nie udostępniła nowej wersję sterowników dla kart z rodziny Radeon, które miałyby znacząco wpływać na grę w Star Wars Jedi: Fallen Order. Zadbaj jednak o to, aby twoje sterowniki były aktualne.

Jakie sterowniki Nvidia najlepiej zainstalować dla gry Star Wars Jedi: Fallen Order?

Nvidia udostępniła najnowszą wersję sterownika GeForce Game Ready - 441.20. Ma ona zapewnić płynniejszą rozgrywkę w Star Wars Jedi: Fallen Order, zmniejszyć ilość spadania klatek na sekundę i zawieszania się gry.

Zainstaluj te sterowniki, jeśli grając zauważysz drastyczne spadki klatek, zawieszanie się gry oraz błędny w wyświetlaniu obrazów i obiektów.

Czy mogę grać w Star Wars Jedi: Fallen Order bez połączenia z Internetem?

Tak. Na platformie Origin możesz grać w Star Wars Jedi: Fallen Order bez połączenia z Internetem. Platformę musisz jednak połączyć z siecią, aby zmienić język gry bądź uruchomić aktualizacje.

Star Wars Jedi: Fallen Order, a rozdzielczość 4K

Twórcy Star Wars Jedi: Fallen Order obiecują, że ich gra będzie płynnie działać na PS4 Pro i na Xbox One X, w rozdzielczości 4K. Nie podali jednak wymagań sprzętowych, które uciągną tę rozdzielność na komputerach osobistych.

Opcje graficzne w grze Star Wars Jedi: Fallen Order

W grze Star Wars Jedi: Fallen Order istnieje sporo opcji graficznych, dzięki nim będziesz mógł dostosować do siebie grę tak, aby działała płynnie i bez żadnych problemów - Wymagania sprzętowe Star Wars Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

W grze Star Wars Jedi: Fallen Order istnieje sporo opcji graficznych, dzięki nim będziesz mógł dostosować do siebie grę tak, aby działała płynnie i bez żadnych problemów. W opcjach graficznych znajdziesz takie opcje jak zmienienie ilości klatek bądź zmienienie jakości ogólnej grafiki. Spadki klatek na sekundę mogą występować w tej grze podczas walki oraz eksploracji co może utrudniać grę i walkę.

 1. Tryb wyświetlania (Window Mode) - w oknie, w oknie bez ramki i pełnoekranowe;
 2. Limit FPS (Max FPS) - możesz samodzielnie określić limit fpsów, które może osiągnąć gra;
 3. Synchronizacja pionowa (V-Sync) - w tym miejscu możesz włączyć ją bądź wyłączyć;
 4. Dynamiczne skalowanie rozdzielczości (Dynamic Resolution Scaling) - w tym miejscu możesz włączyć bądź wyłączyć tę opcję;
 5. Jakość grafiki (graphics Quality) - określa ogólną jakość grafiki dostępną w grze;
 6. Odległość rysowania obiektów (View Distance) - reguluje zakres widoczności w grze;
 7. Jakość cieni (Shadow Quality) - określa jakość cieni w grze;
 8. Wygładzanie krawędzi - antyaliasing niweluje efekt nieprzyjemnych dla oka ząbków na krawędziach;
 9. Jakość tekstur (Texture Queality) - określa jakoś tekstur w grze;
 10. Efekty wizualne (Visual Effects) - określa jakość ogólnych efektów w grze;
 11. Postprocessing - odpowiadają za korekcję kolorów, rozmycie obrazu, oświetlenie, głębię ostrości czy wygładzanie krawędzi.

Co zrobić, aby Star Wars Jedi: Fallen Order nie tracił klatek?

Gra Star Wars Jedi: Fallen Order klatuje czasami nawet na sprzęcie znacznie lepszym niż określony w zalecanych wymaganiach sprzętowych. Warto, więc zmniejszyć niektóre ustawiania graficzne tak, aby gra działa choćby trochę sprawniej nie tracąc wiele na jakości grafiki.

 1. Liczba klatek na sekundę - jeśli gra Star Wars Jedi: Fallen Order nie jest w stanie utrzymać 60 klatek najlepiej ustaw stała liczbę 30 klatek, dzięki temu gra będzie działać płynnie i nie będzie spadać na jakości w trakcie rozgrywki;
 2. Jakość cieni - ilość obiektów na świecie przygotowanym przez twórców powoduje, że na świecie powstaje dużo cieni. Opcja ta znacznie obciąża kartę graficzną, jeśli więc gra klatkuje należy obniżyć tę opcję;
 3. Odległość rysowania obiektów - reguluje zakres widoczności w grze. Zmniejsz tę opcję jeśli na rozległych terenach występują spadki klatek;
 4. Rozdzielczość - jeśli gra klatkuje niezależnie od tego gdzie jesteś, czy w bazie czy podczas walki z potworami należy obniżyć rozdzielczość.
 5. Pobierz sterowniki do karty graficznej - Nvidia udostępniła GeForce Game Ready - 441.20;
 6. Przeinstaluj grę na inny dysk - według niektórych graczy gra działa o wiele sprawniej i nie powoduje problemów na dysku SSD.