Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order Star Wars Jedi Fallen Order poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Star Wars Jedi: Upadły Zakon znajduje się opis przejścia wizyty na planecie Ilum. Drużyna odwiedza świątynię Jedi w piątym rozdziale kampanii. Główny cel wizyty to zbudowanie nowego miecza świetlnego dla Cala, ale zanim do tego dojdzie trzeba m.in. zaliczyć zagadkę z kryształem. W dalszej części wizyty na Ilum pojawi się wielu Szturmowców i konieczne będzie eliminowanie ich w drodze do Modliszki.

Początek eksploracji Ilum

Po dotarciu na Ilum opuść pokład statku i rozpocznij eksplorację planety - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Po dotarciu na Ilum opuść pokład statku i rozpocznij eksplorację planety. Nie spotkasz tu chwilowo żadnych przeciwników, ale widoczność będzie mocno utrudniała burza śnieżna. Docelowo musisz dotrzeć do miejsca, w którym możliwe będzie złapanie się pazurami nowej ściany i rozpoczęcie wspinaczki.

W trakcie wspinaczki nie próbuj dotrzeć na samą górę, bo poza (opcjonalnym) echem nie znajdziesz tam nic ciekawego. Zamiast tego rozglądaj się za fragmentem ściany z powyższego obrazka. Cal może przemieścić się w lewo i dotrzeć na nową boczną skalną półkę.

Rozwiązanie zagadki z kryształem

W nowej lokacji złap linę i przejdź z nią do znajdującego się obok zaczepu - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

W nowej lokacji złap linę i przejdź z nią do znajdującego się obok zaczepu. Dokonanie połączenia odblokuje przejście, z którego będzie wydobywało się światło. Przebiegnij po lewej ścianie żeby dotrzeć do rozświetlonego okna. Zalicz przemarsz do sali z wiszącym kryształem gdzie do rozwiązania jest większa zagadka środowiskowa.

Zainteresuj się interaktywnym mechanizmem pod wiszącym kryształem i użyj na nim przyciągnięcia Mocy żeby zmienić jego pozycję - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Zainteresuj się interaktywnym mechanizmem pod wiszącym kryształem i użyj na nim przyciągnięcia Mocy żeby zmienić jego pozycję. Tuż obok znajdziesz miejsce do złapania nowej liny. Przejdź z nią do przyciągniętego mechanizmu i dokonaj połączenia. Otworzy się okno, z którego będzie wydobywało się światło.

Zwróć uwagę na linę przyczepioną do kryształu i złap ją z użyciem przyciągnięcia Mocy - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Zwróć uwagę na linę przyczepioną do kryształu i złap ją z użyciem przyciągnięcia Mocy. Biegając z tą liną możesz przesuwać kryształ w ograniczonym zakresie. Spraw żeby kryształ znalazł się w położeniu z powyższego obrazka - światło musi odbić się od kryształu i stopić widoczny w oddali lód celem odblokowania znajdującego się tam przejścia.

Użyj pchnięcia Mocy żeby przepchnąć obrotowy mechanizm na drugi koniec sali - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Użyj pchnięcia Mocy żeby przepchnąć obrotowy mechanizm na drugi koniec sali. Ponownie złap linę podczepioną do kryształu, ale tym razem rozbujaj się na linie żeby doskoczyć do przeciwległej półki.

Po wylądowaniu na nowej półce użyj przyciągnięcia Mocy żeby złapać ponownie linę przyczepioną do kryształu - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Po wylądowaniu na nowej półce użyj przyciągnięcia Mocy żeby złapać ponownie linę przyczepioną do kryształu. Połącz linę z przesuniętym mechanizmem - pokazuje to powyższy obrazek. Po wykonaniu tej czynności użyj pchnięcia Mocy na obrotowej konstrukcji z przyczepioną do niej liną. Przemieści się ona na przeciwległy koniec sali.

Możesz już zbadać stopione przed chwilą przejście - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Możesz już zbadać stopione przed chwilą przejście. Zignoruj odnaleziony kryształ i zamiast tego złap się liny żeby powrócić na górny poziom. Przejdź ponownie do sali z kryształem.

Na górnym poziomie znajduje się miejsce otwarcia okna - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Na górnym poziomie znajduje się miejsce otwarcia okna. Możesz tego dokonać dzięki złapaniu liny i wycofaniu się z nią. Promienie powinny oświetlić kryształ, który stopi główne dolne przejście (powyższy obrazek). Możesz już puścić linę i udać się do nowo odblokowanego wyjścia z lokacji z zagadką. Jest tam punkt medytacji.

Dotarcie do miejsca skonstruowania miecza świetlnego

Wskocz do wody, zanurkuj i przepłyń przez zbiornik z gejzerami - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Wskocz do wody, zanurkuj i przepłyń przez zbiornik z gejzerami. Na drugim końcu zbiornika znajduje się ściana wspinaczkowa. Dotrzesz do Kryształowych jaskiń (Crystal Caves), które są największą lokacją na Ilum. Wyrusz w stronę centralnej części jaskiń. Po drodze konieczne będzie zaliczenie nowego zjazdu połączonego z przeskakiwaniem nad przepaściami. Złap się na koniec ściany wspinaczkowej i dotrzyj do obszaru z punktem medytacji.

Warto zaznaczyć, że w okolicy przebywa kilka wrogich droidów Probe Droid - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Warto zaznaczyć, że w okolicy przebywa kilka wrogich droidów Probe Droid. Możesz je ignorować lub niszczyć - odbijaj ich pociski lub przyciągaj je do siebie i hakuj (jeśli posiadasz stosowną umiejętność).

Odszukaj miejsce przebiegnięcia po ścianach i dotrzyj do pokazanej na obrazku interaktywnej skały. Należy użyć na niej pchnięcia Mocy i odblokować w ten sposób przejście do dalszej części jaskini.

Skorzystaj ze ściany wspinaczkowej i dotrzyj do miejsca gdzie ponownie można wskoczyć do wody - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Skorzystaj ze ściany wspinaczkowej i dotrzyj do miejsca gdzie ponownie można wskoczyć do wody. Przepłyń przez mniejszy podwodny tunel. Po wyjściu z wody użyj pazurów na kolejnej ścianie do wspinaczki.

Przeciśnij się pomiędzy skałami żeby dotrzeć do miejsca wyświetlenia cut-scenki - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Przeciśnij się pomiędzy skałami żeby dotrzeć do miejsca wyświetlenia cut-scenki. Podejmij próbę wydostania się z wody. Załączy się kolejny filmik przerywnikowy.

Z odnalezionym kryształem Kyber podejdź do stołu warsztatowego. Wybierz kolor nowo konstruowanego miecza świetlnego. Cal zbuduje nowy miecz i odblokuje umiejętność Split Saber, która pozwala rozdzielić na chwilę miecz świetlny i wykonać potężny atak Mocy.

Jeśli nie podoba ci się wybrany kolor miecza, to możesz od razu ponownie skorzystać ze stołu warsztatowego i zmienić go. Dostępne będą te same kolory, co w przypadku tworzenia nowego miecza.

Powrót do Modliszki

Użyj od razu nowego miecza świetlnego żeby przebić się przez lodowy korytarz - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Użyj od razu nowego miecza świetlnego żeby przebić się przez lodowy korytarz. Znajdziesz punkt medytacji i warto przy nim odpocząć, bo już wkrótce zaczną się intensywne walki. Pierwsi Szturmowcy będą czekali tuż po wyjściu z jaskini. Walki z nimi to dobry moment do przetestowania ataków Split Saber (przytrzymuj L1/LB i wciskaj Kwadrat/X na padzie). Tego typu ataki świetnie sprawdzają się do atakowania grup przeciwników (szczególnie jeśli przełączysz się na miecz świetlny z dwoma końcówkami) oraz do zadawania dużych obrażeń. Zużywają niestety Moc, a więc musisz też polegać co jakiś czas na zwykłych atakach.

W okolicy będą pojawiały się posiłki. Jeżeli większa grupa Szturmowców ustawi się na skraju platformy, to nie zapomnij wykorzystać okazji i użyć na nich pchnięcia Mocy (szczególnie jeśli ulepszyłeś obszarowe działanie tego ataku).

Po walkach pozwól żeby BD-1 otworzył prawe drzwi i odblokował skrót do głównej części jaskiń - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Po walkach pozwól żeby BD-1 otworzył prawe drzwi i odblokował skrót do głównej części jaskiń. W kolejnym pomieszczeniu przebywa grupa droidów Security Droid. Warto szybko przystąpić do działania i zaatakować niektóre z droidów zanim się "obudzą". W trakcie walk zwracaj uwagę na ich czerwone ataki i szybko odskakuj żeby nie został złapanym przez droida i nie otrzymać większych obrażeń z tego tytułu.

BD-1 ponownie musi zhakować panel żeby odblokować dalsze przejście. Skorzystaj z punktu medytacji i powróć do jaskiń Crystal Caves.

W jaskiniach już na starcie spotkasz nowych Szturmowców - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

W jaskiniach już na starcie spotkasz nowych Szturmowców. Kolejni rozstawieni są nieco dalej - postaraj się szybko uporać z przeciwnikiem z ciężkim blasterem i unikać rakiet wystrzeliwanych przez bardzo oddalonego wroga z wyrzutnią.

Kontynuuj przemarsz przez jaskinie i spodziewaj się napotkania grupy, w skład której będzie wchodził Purge Trooper. Ponownie pomagaj tu sobie rozdzielanym mieczem świetlnym żeby szybciej zabijać kolejnych wrogów. Kawałek dalej spotkasz także Security Droidy. Warto podjąć próbę przyciągnięcia ich do siebie - jest szansa, że spadną w przepaść.

Przebiegnij po lewej ścianie i złap się ściany wspinaczkowej - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Przebiegnij po lewej ścianie i złap się ściany wspinaczkowej. W następnej kolejności trzeba zanurkować i przepłynąć na drugi koniec zbiornika. Skorzystaj z punktu medytacji zanim wyruszysz dalej.

W kolejnym obszarze Cala zaatakuje grupa wrogów, w skład której wejdą Szturmowcy, Security Droidy i Probe Droidy. Najlepiej jest przyciągać do siebie latające droidy po to żeby je zniszczyć lub zhakować (tylko jeśli posiadasz odpowiednią umiejętność). Przeprogramowane droidy pomóc w osłabianiu lub odwracaniu uwagi innych wrogów.

Po wyjściu z jaskiń Cal spotka dwie maszyny AT-ST - Rozdział 5 Ilum - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Po wyjściu z jaskiń Cal spotka dwie maszyny AT-ST. Dużym ułatwieniem jest to, że powinieneś być w stanie atakować je po kolei. Dysponowanie silniejszymi atakami na pewno ułatwi też sprawę, szczególnie jeśli zdecydujesz się na zaatakowanie dolnych kończyn maszyny kroczącej.

Po wygraniu wszystkich walk dokończ powrót do lądowiska Modliszki. Zdecyduj się na ponowny przelot na planetę Dathomir.