Star Wars Jedi Upadły zakon: Walka
Aktualizacja:
Twoją jedyną bronią w grze Star Wars Jedi Fallen Order jest miecz świetlny. Musisz zapoznać się z mechaniką jego działania, aby sprawnie pokonywać przeciwników. Dodatkowymi elementami, urozmaicającymi walkę, są moce. Zdobędziesz je w tracie fabularnych misji.
Na tej stronie naszego poradnika do gry Star Wars Jedi Upadły Zakon znajdziesz kilka porad, które ułatwią Ci rozgrywkę i walkę z przeciwnikami.
- Blokuj ciosy przeciwnika
- Pamiętaj o mocach
- Przemyśl każdy atak
- Gdzie dwóch się bije...
- Skanuj przeciwników i poznawaj ich czułe punkty
- Po prostu baw się dobrze
Blokuj ciosy przeciwnika

Zarówno Ty, jak i Twój przeciwnik, możecie blokować swoje ciosy. Jeśli jednak będziesz atakować stale blokującego przeciwnika naładuje się niebieski pasek. To spowoduje oszołomienie wroga, dzięki czemu będziesz mógł zadać mu kilka dodatkowych ciosów.
Pamiętaj o mocach

Takie moce jak odpychanie czy przyciąganie nieraz uratują Ci życie. Czasami nie musisz się rzucać do walki, a wystarczy, że użyjesz mocy, a przeciwnicy spadną w przepaść.
Za to również otrzymujesz punkty doświadczenia.
Przemyśl każdy atak

Pamiętaj, że rozpoczętego ataku nie można już anulować. Jeśli zdecydowałeś się rzucić na przeciwnika, nie będziesz w stanie tego cofnąć.

Podczas potyczek z trudniejszymi przeciwnikami należy pamiętać o blokowaniu, parowaniu ciosów i używaniu mocy. Zrób wszystko, aby szale zwycięstwa przechylić na swoją stronę.
Gdzie dwóch się bije...

Jeśli widzisz grono przeciwników, skupionych na sobie nawzajem, po prostu im nie przeszkadzaj. Nie wybiją się kompletnie, ale na pewno pozbawią się sporej ilości punktów zdrowia. Gdy już zwrócą na Ciebie uwagę będziesz zmuszony zaatakować.
Skanuj przeciwników i poznawaj ich czułe punkty

BD-1 może skanować wyeliminowanych przeciwników. W ten sposób zdobędziesz wiedzę o słabych punktach przeciwników, która może przydać Ci się w przyszłości.
Po prostu baw się dobrze

Nie musisz zaczynać każdej walki i niszczyć każdego wroga. Czasami samo przebiegnięcie pomiędzy nimi wywoła sporo zamieszania. Możesz odciągać przeciwników od grup, skakać na nich z wysokości czy odbijać ich strzały. Jeśli będziesz bawić się mechanikami gry poznasz wiele, ciekawych taktyk.
- Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry
- Star Wars Jedi Upadły zakon: Poradnik do gry
- Star Wars Jedi Upadły zakon: Podstawy
- Star Wars Jedi Upadły zakon: Porady na start
- Star Wars Jedi Upadły zakon: Rozwój bohatera
- Star Wars Jedi Upadły zakon: Eksploracja
- Star Wars Jedi Upadły zakon: Statek - Mantis
- Star Wars Jedi Upadły zakon: Walka
- Star Wars Jedi Upadły zakon: Miecz świetlny
- Star Wars Jedi Upadły zakon: Droid BD-1
- Star Wars Jedi Upadły zakon: Lista rodzajów przeciwników
- Star Wars Jedi Upadły zakon: Lista mocy i umiejętności
- Star Wars Jedi Upadły zakon: Podstawy
- Star Wars Jedi Upadły zakon: Poradnik do gry
Komentarze czytelników
Super poradnik od razu przeszedłem po jego przeczytaniu walkę z dziewiąta siostra dzięki
Witam.
Nie mogę pokonać Dziewiątej Siostry i przejść dalej, mimo tego, że doprowadzam walkę do końca. Za każdym razem po końcowym "siłowaniu się" na miecze jestem pokonany i odbiera mi Siostra całe życie. Proszę o podpowiedź: Co trzeba robić w trakcie zwarcia mieczy ?
Pozdrawiam
Bulaj
Siemka . Nadal masz problem z dziewiątą siostrą ?? . Jak tak to ważne jest posiadanie stymów leczniczych ,gdy następuje zwarcie mieczy .należy użyć stymów leczniczych . Troche sie męczyłem z dziewiątą siostrą ,ale podołałem jej .
Pozdrawiam Goten .
Czy jak ukończe grę to nadal mogę grać na tym zapisie by zebrać wszysyko na 100%?
Pomocy nie umiem wrócić do podziemnej jaskini na datomirze czy jest taka możliwość ponieważ zapomniałem odblokować skrótu i nie mam jedenj skrzyni proszeee
Help co zrobić na początku w pociągu przy tym kole? Moc spowalniania nie działa...
Witam czy można zamienić sterowanie w pionie na ps5?
Siema mam pytanie, mianowicie czy da się zmienić granie na klawiaturze na pada ( gram na komputerze ) jeśli tak to w jaki sposób
Czy ta gra potrzebuje internetu żeby w nią zagrać?
jak mam przejść ze zniczem żeby mi nie zgasł w kapiącej wodzie pomoże ktoś ?
Jeśli mówisz o 2 grobowcu musisz rzucić zniczem na ścianę i rzucić od drugiej strony
Ja zrobiłem to trudnym sposobem jakim jest rzucenie zniczem o platformę która jest nad tobą jeśli stoisz przy pnączach, przeskoczenie na drugą strone i złapanie mocą
Mam nietypowe pytanie - jak przeskakiwać między drzewkami umiejętności? Bo nam dostępne tylko to od miecza świetlnego? Chyba, że reszta odblokowuje się później?
Jak się nurkuje bo próbuje i nie mogę (xbox one)
Z góry dzięki
Kolejny niedokończony poradnik...... bez komentarza.
Jak na kashyyyk przeskalowac ten kwiat klucjacy czerwony saava? Nie mogę go pokonać ani przeskanowac
Jak z tą rafinerią imperium? Mam 96 proc i nie mogę nic więcej znaleść już 10 razy obszedłem wszystko co się dało. Na mapie nie ma żadnych żółtych rejonów do zbadania, mam już dość tego szukania. Pomoże ktoś zlokalizować brakującą lokalizację? I tak samo mam problem z przeskanowaniem rośliny saava. pokonać jej nie można, jak to zrobić?
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
