Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order Star Wars Jedi Fallen Order poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Star Wars Jedi: Upadły Zakon znajduje się opis przejścia Grobowca Miktrulla, którego zbadanie konieczne okaże się po powrocie na planetę Zeffo w trzecim rozdziale kampanii. Podobnie jak w przypadku poprzedniego grobowca do zaliczenia jest wiele zagadek środowiskowych. Cal odblokuje też dzięki wizycie w grobowcu nową ważną umiejętność - przyciągnięcie Mocy.

Odblokowanie przyciągania Mocy

Zacznij od przeciśnięcia się między skałami - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Zacznij od przeciśnięcia się między skałami. Złap się krawędzi przy prawej ścianie i przemieszczaj w bok. W jednym z kolejnych obszarów znajdziesz dwie rozwieszone liny, do których musisz kolejno doskakiwać. Skorzystaj następnie ze ściany wspinaczkowej.

Jedno z kolejnych pomieszczeń okupują Szturmowcy oraz Tomb Guardian. Oprócz znanych już taktyk walki nie zapominaj o tym żeby pomagać sobie pchnięciem Mocy do zatrzymywania ataków Tomb Guardiana. Po walce zburz z użyciem pchnięcia Mocy jedną z okolicznych osłabionych ścian.

Znajduje się w dużym pomieszczeniu, w którym dopiero w końcowej części wizyty w grobowcu do rozwiązania będzie zagadka - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Znajduje się w dużym pomieszczeniu, w którym dopiero w końcowej części wizyty w grobowcu do rozwiązania będzie zagadka. Zburz kolejną ścianę i wyrusz dalej. Podejdź do piedestału i wejdź w interakcję z nim. Załączy się mechanizm przyciągania grawitacyjnego i jedna z lamp podpali korzenie odblokowując dzięki temu dalsze przejście.

Dotrzyj do ściany winorośli i wdrap się dzięki nim na wyższy poziom. Jest tam punkt medytacji. Tuż obok znajduje się przejście na wyższy poziom sali z wiszącą sferą. W okolicy tej przebywa liczna grupa Szturmowców, przy czym możesz ich łatwo zrzucać na dół. Nawet jeśli nie zginą w wyniku upadku, to nie będą mogli powrócić na górę.

Zainteresuj się kamiennym blokiem zlokalizowanym na lewo od wejścia do głównej sali - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Zainteresuj się kamiennym blokiem zlokalizowanym na lewo od wejścia do głównej sali. Możesz go popchnąć z wykorzystaniem pchnięcia Mocy. Przepchnij go w pokazane na obrazku miejsce, a będziesz mógł się wspiąć i przejść dalej.

W nowym korytarzu napotkasz kolejnego Tomb Guardiana, aczkolwiek walka z nim (oraz mniejszymi potworami) nie jest obowiązkowa. Wygranie jej umożliwi ci zatrzymanie się przy nowym punkcie medytacji.

Skacz po małych półkach nad przepaścią i eliminuj nowych Szturmowców - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Skacz po małych półkach nad przepaścią i eliminuj nowych Szturmowców. Przebiegnij po ścianie i dotrzyj do nowych dwóch rozwieszonych lin. Na każdej z nich porządnie rozbujaj się. Doskocz docelowo do ściany z winroślami i przemieść się w bok. Uważaj na nowe potwory z kolcami, na których możesz z powodzeniem używać pchnięcia Mocy.

Dotrzyj do nowej ściany wspinaczkowej i następnie do kolejnego piedestału. Aktywowanie mechanizmu doprowadzi do przesunięcia się dużych obiektów widocznych w tle. Skorzystaj z nowego przejścia i po ominięciu / wyeliminowaniu kolejnych potworów doskocz do ściany winorośli. Przemieść się w bok i przeskocz na półkę ze Szturmowcem.

Podążaj dalej - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Podążaj dalej. Na szczycie jednej z kolejnych konstrukcji stoi Purge Trooper. Zrzucenie go w przepaść jest możliwe, choć jeśli ci się to nie uda możesz go też pokonać w bezpośredniej walce. Uważaj wtedy żeby samemu nie spaść w przepaść, bo obszar walk nie jest bardzo rozległy.

Zlokalizuj kolejny interaktywny piedestał, którego użycie doprowadzi do ponownego przesunięcia niektórych obiektów z okolicy. Możesz złapać się winorośli i dotrzeć dzięki nim do znajdującej się za nimi nowej ścieżki. Przy następnym piedestale (powyższy obrazek) zacznij od "przywołania" ściany z winoroślami. Ponownie użyj piedestału i szybko pobiegnij do ściany żeby się jej złapać.

Kontynuuj podróż połączoną ze wspinaczką - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Kontynuuj podróż połączoną ze wspinaczką. Jedna z kolejnych półek jest okupowana przez Szturmowca z miotaczem ognia, na którego łatwo można jednak zeskoczyć. Zalicz kilka przebiegnięć po ścianach.

Docelowo dotrzesz na mostu, na końcu którego znajduje się przejście zablokowane przez konary. Użyj piedestału żeby włączyć przyciąganie grawitacyjne i następnie pchnięcia Mocy na jednej z lamp. Powinna zderzyć się ona z konarami i podpalić je. Wyrusz dalej. Po drodze do zburzenia będą dwie osłabione ściany.

Bądź gotowy do pokonania nowego Purge Troopera, jak również do rozprawienia się z grupą szczurów - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Bądź gotowy do pokonania nowego Purge Troopera, jak również do rozprawienia się z grupą szczurów. Po walkach wyrusz w stronę mostu okupowanego przez większą grupę Szturmowców. Najpierw wyeliminuj wrogów z blasterami i dopiero po nich osoby używające broni białej.

Duża brama jest zamknięta, tak więc musisz skręcić w prawo. Przebij się przez ścianę i dotrzyj do lokacji z obrazka. Musisz tu doskakiwać do winorośli i przemieszczać się zawsze w bok. Pozwoli ci to wykonać skok w stronę kolejnych winorośli. Bezpiecznie przedostaniesz się na drugą stronę. Wyrusz prosto po dotarciu do dużego korytarza.

Docelowo dotrzesz do punktu medytacji oraz do wiszącej w oddali dużej platformy, na której stoi wielu Szturmowców - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Docelowo dotrzesz do punktu medytacji oraz do wiszącej w oddali dużej platformy, na której stoi wielu Szturmowców. Będziesz musiał do nich dotrzeć. Możesz się do niej zbliżyć od prawej strony. Musisz następnie doskoczyć do dolnych krawędzi platformy i przemieszczać się w bok az będziesz mógł złapać się winorośli i wdrapać po nich na górę.

Przystąp do walk ze Szturmowcami - to idealne miejsce do zrzucania ich w przepaść dzięki używaniu pchnięcia Mocy. Na koniec najlepiej zostawić sobie nowego Purge Troopera. Po bitwie pojawi się wroga maszyna latająca i załączy się nowa scena z przeszłości (flashback). Cal przypomni sobie jak korzystać z przyciągnięcia Mocy (Force Pull).

Dotarcie do miejsca rozwiąywania zagadki

Nową umiejętność możesz od razu przetestować - musisz przyciągnąć do siebie linę, która znajduje się za daleko żeby do niej doskoczyć - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Nową umiejętność możesz od razu przetestować - musisz przyciągnąć do siebie linę, która znajduje się za daleko żeby do niej doskoczyć. Po złapaniu się liny rozbujaj się na niej i doskocz do ściany wspinaczkowej. Wyrusz ku górze.

Znajdziesz się przed barykadą z konarów i ponownie przetestujesz tu nową zdolność - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Znajdziesz się przed barykadą z konarów i ponownie przetestujesz tu nową zdolność. Przyciągnij do siebie jeden z lampionów i następnie ciśnij nim w stronę konarów (użyj dla odmiany pchnięcia Mocy). Połączenie tych dwóch czynności doprowadzi do podpalenia korzeni i odblokowania przejścia do kolejnej części grobowca. Użyj ściany wspinaczkowej i powróć do punktu medytacji (warto zaznaczyć, że odblokowane zostały do zakupu nowe umiejętności).

Przeciśnij się między skałami i wyrusz dalej - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Przeciśnij się między skałami i wyrusz dalej. W kolejnym korytarzu pojawia się okazja do przyciagania do siebie latających wrogich dronów i ciskania nimi w napotykanych przeciwników. Szturmowców możesz też jednak pozbywać się tradycyjnymi metodami.

Na samym końcu korytarza na pokonanie czeka nowy Tomb Guardian i przyciągnięcie Mocy jest skutecznym sposobem zatrzymywania jego ataków. Po prawidłowym użyciu przyciągnięcia możesz skutecznie zaatakować bezbronnego chwilowo strażnika.

Po rozprawieniu się z Tomb Guardianem złap się nowej wiszącej liny - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Po rozprawieniu się z Tomb Guardianem złap się nowej wiszącej liny. Zainteresuj się interaktywnym obiektem na prawo od zamkniętej bramy. Przyciągnij do siebie linę i zacznij wycofywać się z nią. Musisz dotrzeć z liną do zaczepu - pokazuje go dołączony obrazek. Dzięki dokonaniu połączenia brama pozostanie już na stałe podniesiona.

Pokonaj Szturmowców i kontynuuj podróż w stronę centralnej sali grobowca. Będziesz musiał skręcić w lewo, przyciągnąć do siebie nową linę i przebiec po ścianie. Przy kolejnej zamkniętej bramie powtórz "sztuczkę" z doprowadzeniem liny do zaczepu.

Jeśli wrogowie przeszkadzają ci w podniesieniu bramy, to odbijaj ich pociski na odległość lub ustaw się po przeciwnej stronie zamkniętej bramy i atakuj ich mieczem przez otwory w bramie. Możesz też skorzystać z metody przyciągania do siebie wrogich dronów

Rozwiązanie zagadki w centralnej sali

Znajdziesz się ponownie na najniższym poziomie centralnej sali i musisz rozpocząć od powrócenia na wyższy poziom - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Znajdziesz się ponownie na najniższym poziomie centralnej sali i musisz rozpocząć od powrócenia na wyższy poziom. Skorzystaj z bocznej ścieżki i ze ściany wspinaczkowej sąsiadującej z punktem medytacji.

Na górnym poziomie (powyższy obrazek) rozpocznij od wyeliminowania wszystkich przeciwników żeby móc rozwiązywać zagadkę w spokoju. Przebywa tu kolejny Tomb Guardian, ale dzięki przyciągnięciu Mocy pokonywanie tych mechanicznych przeciwników stało się o wiele prostsze.

Rozwiązywanie zagadki rozpocznij od wejścia w interakcję z lewym piedestałem po to żeby załączyć przyciąganie grawitacyjne w tej sali - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Rozwiązywanie zagadki rozpocznij od wejścia w interakcję z lewym piedestałem po to żeby załączyć przyciąganie grawitacyjne w tej sali.

W lewej części sali odszukaj miejsce gdzie można złapać za linę i dotrzyj z nią do pokazanego na obrazku zaczepu - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

W lewej części sali odszukaj miejsce gdzie można złapać za linę i dotrzyj z nią do pokazanego na obrazku zaczepu.

Udaj się teraz na przeciwległy koniec sali i użyj przyciągnięcia Mocy na dowolnym z lampionów - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Udaj się teraz na przeciwległy koniec sali i użyj przyciągnięcia Mocy na dowolnym z lampionów. Ze złapanym lampionem zwróć się w stronę obszaru z załączonym przyciąganiem grawitacyjnym. Rzuć lampionem w to miejsce. Lampion nie może przelecieć przez wodę, gdyż w przeciwnym razie zgaśnie.

Poprawnie przerzucony lampion zostanie przyciśnięty przez siłę grawitacji do ściany - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Poprawnie przerzucony lampion zostanie przyciśnięty przez siłę grawitacji do ściany. Dotrzyj tam i złap go z wykorzystaniem przyciągnięcia Mocy.

Rzuć lampionem w pokazane na obrazku konary - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Rzuć lampionem w pokazane na obrazku konary. Zaczekaj aż strawi je ogień. Centralna konstrukcja runie na dolny poziom sali.

Ostatnia część zagadki jest już bardzo prosta - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Ostatnia część zagadki jest już bardzo prosta. Zacznij używać przyciągnięcia Mocy lub pchnięcia Mocy po to żeby przetaczać kulę. Sfera musi zatrzymać się w slocie.

Wejdź do dużej konstrukcji i poproś BD-1 o zeskanowanie rysunku ze ściany. Załączy się nowy hologram Eno Cordovy.

Opuszczenie grobowca Miktrull

Powrócisz do Imperialnego centrum dowodzenia (Imperial Headquarters) i musisz wyruszyć z powrotem w stronę statku drużyny - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Powrócisz do Imperialnego centrum dowodzenia (Imperial Headquarters) i musisz wyruszyć z powrotem w stronę statku drużyny. Wykorzystaj okazję żeby odpocząć przy punkcie medytacji. Przebiegnij po ścianach i skorzystaj z wiszących lin. Jeżeli lina jest zbyt daleko, to przyciągnij ją do siebie. Na taki krok możesz zdecydować się także już w trakcie skoku. Nie musisz stać na twardym podłożu.

Po drodze warto zatrzymać się przy stole warsztatowym z obrazka. Wejście w interakcję z nim odblokuje umiejętność hakowania wrogich droidów. Może ona przydać ci się w trakcie kolejnych walk - oprócz przyciągnięcia droida możesz wcisnąć przycisk zhakowania go, dzięki czemu dołączy do bohatera i będzie atakował innych przeciwników.

Droga do statku drużyny prowadzi przez Lodowe jaskinie (Ice Caves) - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Droga do statku drużyny prowadzi przez Lodowe jaskinie (Ice Caves). Najlepiej jest powrócić tą samą drogą do Miejsca katastrofy (Crash Site), przez które niedawno przechodziłeś w drodze do Grobowca Miktrulla. Po wskoczeniu do zbiornika wodnego możesz zbadać obszar po lewej stronie. Znajduje się tam pokazane na obrazku małe wejście do jaskini.

Przejdź przez częściowo zalaną jaskinię, dzięki czemu dotrzesz do windy podróżującej do głównego obszaru Lodowych jaskiń.

Konfrontacja z łowcą nagród

Bohater w drodze do Modliszki wpadnie na wrogiego łowcę nagród - Crushera Hagopa - Rozdział 3 Grobowiec Miktrulla - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Bohater w drodze do Modliszki wpadnie na wrogiego łowcę nagród - Crushera Hagopa. W naszym przypadku do spotkania ze wspomnianym łowca doszło w Lodowych jaskiniach. Będziesz musiał przystąpić do walk z tą postacią i będzie to pojedynek z bossem.