Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon Star Wars Jedi Fallen Order poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Star Wars Jedi: Fallen Order znajduje się opis przejścia finałowej misji gry, czyli ataku na Twierdzę Inkwizytorów (Fortress Inquisitorius). Cal po dotarciu do twierdzy będzie musiał początkowo przebijać się przez grupy Szturmowców i droidów. Najważniejsze momenty finału gry to pojedynek z Trillą / Drugą Siostrą oraz konfrontacja z Darth Vaderem.

Przygotowania do finału kampanii

Warto przygotować się zanim wyruszysz do finałowej lokacji, gdyż nie będziesz mógł jej opuścić aż pokonasz finałowego bossa i przeżyjesz dodatkową konfrontację z Darth Vaderem - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Warto przygotować się zanim wyruszysz do finałowej lokacji, gdyż nie będziesz mógł jej opuścić aż pokonasz finałowego bossa i przeżyjesz dodatkową konfrontację z Darth Vaderem. Postaraj się przede wszystkim znaleźć na innych planetach jak najwięcej zbiorników na stym (najlepiej wszystkie) po to żeby dysponować większą liczbę leczeń przez BD-1. Nie martw się jeśli nie znalazłeś wszystkich sekretów, bo grę będzie można kontynuować po zaliczeniu głównej fabuły.

Dotarcie do Twierdzy Inkwizytorów

Otwórz mapę galaktyki i wybierz z niej planetę Nur - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Otwórz mapę galaktyki i wybierz z niej planetę Nur. Po obejrzeniu filmu przerywnikowego znajdziesz się pod wodą. Musisz kierować się w stronę pokazanej na obrazku śluzy. Automatycznie się ona otworzy i będziesz mógł wpłynąć do środka. Tuż obok znajduje się miejsce gdzie można wyjść z wody.

Podróż do sali przesłuchań

Pierwszych Szturmowców spotkasz tuż po wyjściu z wody - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Pierwszych Szturmowców spotkasz tuż po wyjściu z wody. Rozpraw się z nimi i dotrzyj do drzwi, które można otworzyć dzięki pomocy ze strony BD-1.

Po otwarciu drzwi zacznij od pozbycia się droida i następnie zainteresuj się bardziej oddalonymi przeciwnikami. Począwszy od tego miejsca będziesz musiał radzić sobie z problemem pojawiania się posiłków. Nowi wrogowie mogą dołączać do walk po tym jak pozbędziesz się wszystkich lub większości przeciwników z aktualnej grupy. W przypadku opisywanej bitwy w skład ostatniej grupy wejdzie m.in. Purge Trooper. W trakcie walk nie zapominaj o ataku Split Saber, który pozwoli szybko zabijać wrogów. Staraj się też unikać częstych obrażeń, gdyż punkty odpoczynku są w fortecy dość wyraźnie od siebie oddalone.

Podążaj wąskim korytarzem i eliminuj kolejnych Szturmowców - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Podążaj wąskim korytarzem i eliminuj kolejnych Szturmowców. Przeciwnikami z końca korytarza nie musisz się bardzo przejmować, gdyż przejście to zamknie się po tym jak dostatecznie się do niego zbliżysz. Biegnij z przytrzymanym przyciskiem bloku żeby nie dać się trafić wrogom używających ciężkich blasterów.

Spodziewaj się napotkania nowego Purge Troopera. Skręć w lewo gdzie znajduje się duże pomieszczenie kontrolne. Rozpocznij od wyeliminowania wroga z blasterem i na koniec zostaw sobie droida.

Po walkach podejmij próbę skorzystania z centralnej konsoli, a dowiesz się o konieczności przywrócenia dostaw prądu - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Po walkach podejmij próbę skorzystania z centralnej konsoli, a dowiesz się o konieczności przywrócenia dostaw prądu. W pomieszczeniu znajduje się zwisający kontakt, ale jest on początkowo zlokalizowany zbyt daleko żeby go podpiąć. Używaj pchnięcia Mocy na konstrukcji przy suficie żeby przepychać ją po szynach w stronę konsoli. Dopiero wtedy złap za kabel i podłącz urządzenie do prądu (powyższy obrazek).

Obejrzyj eksplozję i powróć do poprzedniego korytarza - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Obejrzyj eksplozję i powróć do poprzedniego korytarza. Udaj się do przejścia, które wcześniej zamknęło się przed Calem. Będzie ono częściowo zniszczone, ale możesz przecisnąć się na drugą stronę. Użyj Mocy na uszkodzonej prawej ścianie korytarza żeby zalać całą tę okolicę.

Nie musisz śpieszyć się pod wodą, gdyż Calowi nie może zabraknąć tlenu. Przepływaj przez kolejne zalane sekcje aż dotrzesz do miejsca gdzie można wyjść z wody. W małym okrągłym pomieszczeniu znajdziesz punkt medytacji.

W nowym pomieszczeniu warto rozpocząć od pobiegnięcia na piętro żeby rozprawić się z przeciwnikami używającymi blasterów - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

W nowym pomieszczeniu warto rozpocząć od pobiegnięcia na piętro żeby rozprawić się z przeciwnikami używającymi blasterów. Nie będą oni dzięki temu przeszkadzali w walkach na parterze. Rozpraw się ze Szturmowcami i zainteresuj się konsolą na piętrze. Użycie jej rozsunie niektóre platformy w sąsiedniej sali. Łatwiej będzie dzięki temu zrzucać przeciwników w przepaść dzięki używaniu pchnięcia Mocy.

Wejście do dużej sali jest na parterze i już na starcie do pokonania jest dwóch Purge Trooperów. Warto spróbować ich zabić właśnie poprzez zepchnięcie ich w przepaść (kilkukrotnie aktywuj pchnięcie Mocy jeśli zajdzie taka potrzeba).

W tej samej sali czekają cię kolejne, niestety dość intensywne walki - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

W tej samej sali czekają cię kolejne, niestety dość intensywne walki. Ponownie szukaj okazji do odpychania przeciwników, szczególnie jeśli zakupiłeś ulepszenia zwiększające siłę ataków obszarowych pchnięcia Mocy.

W walkach wezmą udział przede wszyskim udział Szturmowcy z bronią białą, blasterami (w tym jeden "elitarny"), miotaczami ognia (atakuj ich gdy wymieniają zbiornik) oraz wyrzutniami rakiet (nie ryzykuj z zawracaniem rakiet, tylko szybko ich dopadaj). Oprócz tego w sali pojawią się Security Droidy (unikaj ich czerwonych ataków - prób złapania Cala) i Purge Trooperzy (eliminuj ich po kolei). W końcowej fazie bitwy dolne platformy zmienią swoje położenie. Obserwuj to żeby nie dać się zaskoczyć. Po wygranej bitwie odblokuje się tu punkt medytacji.

Otwórz z pomocą BD-1 nowe drzwi żeby trafić do bloku więziennego - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Otwórz z pomocą BD-1 nowe drzwi żeby trafić do bloku więziennego. Warto biegać początkowo po jego górnych poziomach i osobiście eliminować Szturmowców używających blasterów, bądź też odbijać wystrzeliwane przez nich pociski. Purge Trooperem z tej lokacji zajmij się na sam koniec i po raz kolejny wykorzystaj świetną okazję do możliwości łatwego zepchnięcia przeciwnika z półki.

Po walkach użyj panelu na piętrze, dzięki czemu obejrzysz scenkę z udziałem Cere. Na parterze odblokowało się nowe przejście, z którego możesz skorzystać.

Dotrzesz do cytadeli Fortress Citadel - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Dotrzesz do cytadeli Fortress Citadel. Rozsuń pierwszy most, przejdź po nim do centralnej platformy i rozsuń drugi most. Koniecznie odpocznij przy punkcie medytacji z obrazka - jest to ostatnie tego typu miejsce zanim awansujesz do finałowych walk.

Wkrocz do sali przesłuchań (Interrogation Chamber) i podejdź do jednego z interaktywnych paneli. Po chwili pojawi się Trilla i załączy się pojedynek z finałowym bossem.

Trilla / Druga Siostra - walka z finałowym bossem

W przeciwieństwie do poprzednich starć z Drugą Siostrą to nie zakończy się przedwcześnie - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

W przeciwieństwie do poprzednich starć z Drugą Siostrą to nie zakończy się przedwcześnie. Musisz pozbawić Trillę całego paska zdrowia. Druga Siostra używa w trakcie pojedynku miecza z dwoma końcówkami. Wykonuje z jego pomocą przede wszystkim serie zamachnięć. Nie próbuj przerywać ich standardowymi atakami.

Zachowuj się w podobny sposób do starcia z Malicosem - przystępuj do ataków tuż po tym jak Trilla zakończy sekwencję ataków lub po przedwczesnym przerwaniu jej z wykorzystaniem pchnięcia Mocy. Trilla nie blokuje całkowicie pchnięć Mocy gdy jest na nie "przygotowana", ale może wtedy stracić mniej punktów kondycji niż w przypadku przerwania któregoś z jej ataków.

Trilla dysponuje umiejętnością bardzo szybkiego przemieszczania się po arenie - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Trilla dysponuje umiejętnością bardzo szybkiego przemieszczania się po arenie. Nawet jeśli stoi stosunkowo daleko od Cala, to w mgnieniu oka może pojawić się tuż obok niego. Musisz być zawsze gotowy do tego żeby uniknąć ataku/ataków, które odpali tuż po "teleportacji" - odszkocz od niej lub skorzystaj z bloku/parowania.

1 - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry
Przeciwniczka dysponuje wieloma unikalnymi atakami - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Przeciwniczka dysponuje wieloma unikalnymi atakami. Najpoważniejszy z ataków Trilli to próba złapania bohatera. Dochodzi do tego po tym jak Trilla upuści granat oślepiający. Jeśli zostaniesz złapany, to stracisz mnóstwo zdrowia (przykład na obrazku 1) Jedynym sposobem na uniknięcie ataku jest odskoczenie w bok w idealnym momencie (przykład na obrazku 2).

Kolejny czerwony atak Trilli to rozesłanie fali uderzeniowej - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Kolejny czerwony atak Trilli to rozesłanie fali uderzeniowej. Przemieszcza się ona dość szybko, tak więc masz niewiele czasu na wykonanie podwójnego skoku i uniknięcie zderzenia się z falą.

Trilla ma także w swoim wachlarzu bardziej tradycyjne czerwone ataki - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Trilla ma także w swoim wachlarzu bardziej "tradycyjne" czerwone ataki. Są to pchnięcie mieczem, atak z pełnego obrotu oraz uderzenie mieczem świetlnym w ziemię. Taktyka walki jest w tego typu przypadkach dość oczywista - nie próbuj bloku, tylko odskakuj żeby nie zostać trafionym.

Druga Siostra tak samo jak Malicos może rzucać mieczem świetlnym - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Druga Siostra tak samo jak Malicos może rzucać mieczem świetlnym. Najlepszą reakcją na tego typu ataki bossa jest użycie pchnięcia Mocy. Błyskawicznie zatrzyma to każdy tego typu atak i nie będziesz musiał obawiać się, że zostaniesz trafiony przez lecący miecz świetlny albo że będziesz musiał użyć bloku.

Najskuteczniejsza technika stopniowego osłabiania Drugiej Siostry to aktywowanie pchnięcia Mocy za każdym razem gdy próbuje wykonać jakiś większy atak i następnie podbieganie do niej celem wyprowadzenia serii ataków mieczem świetlnym - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Najskuteczniejsza technika stopniowego osłabiania Drugiej Siostry to aktywowanie pchnięcia Mocy za każdym razem gdy próbuje wykonać jakiś większy atak i następnie podbieganie do niej celem wyprowadzenia serii ataków mieczem świetlnym. Nawet jeśli Trilla nie straci od razu żadnych punktów zdrowia, to znacząco wyczerpie się jej pasek kondycji i kolejna tego typu próba będzie bardziej udana. Ograniczaj się do samych zwykłych ataków tylko jeśli masz aktualnie wyczerpany pasek Mocy.

W trakcie walki możesz dodatkowo zostać zmuszony do siłowania się na miecze, ale wystarczy wtedy szybko wciskać wskazany przycisk.

Ucieczka przed Darth Vaderem

Po wygranym pojedynku z Drugą Siostrą pojawi się Darth Vader - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Po wygranym pojedynku z Drugą Siostrą pojawi się Darth Vader. Nie rozegrasz żadnej pełnoprawnej walki z nim, ale mimo wszystko musisz wykonywać opisane poniżej czynności żeby nie zostać zamordowanym przez niego.

Po obejrzeniu cut-scenki spróbuj zaatakować Darth Vadera, dzięki czemu użyje chwytu Mocy. Przesuń kamerę w prawo i zainteresuj się obiektem, wokół którego pojawiła się niebieska poświata. Aktywuj przyciągnięcie Mocy.

Cal zostanie odrzucony - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Cal zostanie odrzucony. Musisz uciekać przed Darth Vaderem, tak więc nie wdawaj się walki ze Szturmowcami. Skup się wyłącznie na biegu.

Przebiegnij po lewym balkoniku i doskocz do centralnej platformy. Częściowo się ona zawali i rozpocznie się zjazd. Musisz przebiec po prawej pionowej platformie i wykonać z niej skok w stronę nowej półki.

Przeskocz na lewitujący most i odczekaj chwilę aż znajdzie się bliżej pokazanej na obrazku niższej platformy - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Przeskocz na "lewitujący most" i odczekaj chwilę aż znajdzie się bliżej pokazanej na obrazku niższej platformy. Zeskocz na nią (jeśli chcesz możesz wylądować na jednym ze Szturmowców).

Wejdź do windy i wciśnij przycisk po lewej stronie. Winda ruszy i Cal ucieknie chwilowo Vaderowi.

Po wyjściu z windy kontynuuj liniowy bieg - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Po wyjściu z windy kontynuuj liniowy bieg. Do ostatniej konfrontacji z Darth Vaderem dojdzie tuż po otwarciu drzwi. Zacznij od szybkiego wciskania wskazanego przycisku w trakcie siłowania się na miecze świetlne.

Zaczekaj aż BD-1 wdrapie się na plecy Vadera i wciśnij przycisk poproszenia droida o pomoc - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Zaczekaj aż BD-1 wdrapie się na plecy Vadera i wciśnij przycisk poproszenia droida o pomoc. BD-1 porazi Vadera prądem.

Na sam koniec wciśnij przycisk ataku mieczem świetlnym - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Na sam koniec wciśnij przycisk ataku mieczem świetlnym. Pozostało ci już tylko obejrzenie filmów kończących główną fabułę gry.

Czy mogę dalej grać po skończeniu głównej kampanii?

Tak, można grać dalej - Rozdział 6 Fortress Inquisitorius - finał - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Tak, można grać dalej. Po tym jak obejrzysz wszystkie końcowe filmiki oraz listę płac powrócisz do menu głównego. Możesz wybrać z niego opcję kontynuowania gry. Powrócisz na pokład Modliszki, konkretnie do momentu sprzed wydarzeń z finału gry. Nie będziesz mógł powrócić do Twierdzy Inkwizytorów, ale nie ma tam na szczęście żadnych sekretów. Możesz za to powracać na wszystkie inne planety żeby odnajdywać pominięte znajdźki i inne atrakcje.