Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order Star Wars Jedi Fallen Order poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Star Wars Jedi: Upadły Zakon znajduje się opis przejścia prologu. Składa sie on z dwóch części. Przeprawa przez złomowisko pomaga zapoznać się z podstawami wspinaczki. Etap rozgrywany na pokładzie pociągu umożliwia z kolei poznanie podstaw walki mieczem świetlnym. Bohatera czeka też konfrontacja z Drugą Siostrą, ale nie będzie to pełnoprawna walka z bossem.

Złomowisko

Etap na złomowisku ma bardzo liniowy przebieg - Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Etap na złomowisku ma bardzo liniowy przebieg. Nie rozglądaj się za znajdźkami i sekretnymi obszarami, gdyż żadnych tu nie odnajdziesz. Należyu musiał podążać za Praufem. Tuż po rozpoczęciu gry musisz po raz pierwszy wdrapać się na wyższą półkę i przeskoczyć na sąsiednią. W kolejnym obszarze przeciśnij się przez wąskie przejście.

Zeskocz na pochyloną rampę żeby zacząć się po niej ześlizgiwać. Na dole trzeba po raz pierwszy złapać się wiszącej liny. Rozbujaj się na niej i doskocz do oddalonej półki.

Wkrótce dotrzesz do pierwszej interaktywnej ściany - Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Wkrótce dotrzesz do pierwszej interaktywnej ściany. Należy do niej doskoczyć i wcisnąć dodatkowo przycisk złapania się jej (L2 / lewy trigger na konsolach), gdyż dopiero wtedy Cal będzie mógł rozpocząć wspinaczkę. Dotrzyj na górną półkę.

Popatrz do góry i złap się czerwonych krawędzi, by docelowo przedostać się na wyższą platformę. Zacznij przechodzić po wąskiej metalowej belce. Nie musisz na szczęście balansować ciałem.

Przeciśnij się i doskocz do nowych czerwonych krawędzi - Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Przeciśnij się i doskocz do nowych czerwonych krawędzi. Przemieszczaj się w lewo w pozycji wiszącej. Opuść się po znalezieniu się nad stabilną platformą.

Bezpośrednio przed Calem znajduje się nowa ściana do wspinaczki i ponownie pamiętaj o tym żeby po doskoczeniu do niej wcisnąć przycisk złapania się jej. Przesuwaj się w bok aż znajdziesz się nad pomarańczową platformą, na której można wylądować.

Wykonaj skok z rozbiegu w stronę wiszącej liny - Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Wykonaj skok z rozbiegu w stronę wiszącej liny. Rozbujaj się na niej i doskocz do interaktywnej ściany, której musisz się chwycić żeby uniknąć spadnięcia w przepaść. Przemieść się w bok i opuść się na pochyloną platformę, by zaliczyć kolejny zjazd.

W lokacji z wrakiem ogromnego statku złap się liny i zacznij podciągać. Po przejściu po wąskiej belce doskocz do czerwonej krawędzi. Przesuń się w lewo i po znalezieniu się w miejscu z powyższego obrazka wciśnij przycisk wysunięcia zaczepu. Przesuwaj się dalej w lewo. Będziesz musiał powtórzyć tę czynność z drugim zaczepem.

Złap się pionowej interaktywnej ściany i dotrzyj na górę - Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Złap się pionowej interaktywnej ściany i dotrzyj na górę. Po rozmowie z Praufem będziesz zjeżdżał z dużą prędkością. Przesuwaj się na boki żeby unikać zderzania się z przeszkodami.

Po tym jak zaczniesz zwisać wyczekuj momentu wciśnięcia przycisku użycia Mocy. Uchroni to Praufa przed śmiercią i pozwoli ci awansować do drugiej części prologu.

Pociąg

Także i ten etap jest wyjątkowo liniowy - Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Także i ten etap jest wyjątkowo liniowy. Nie znajdziesz żadnych sekretów ani opcjonalnych lokacji. Kieruj się prosto i otwieraj po drodze przejścia do kolejnych wagonów. Wkrótce znajdziesz się w korytarzu - wystarczy biec prosto do miejsca wyświetlenia cut-scenki.

Po "powrocie" do pociągu załączy się nowy filmik. Zaczekaj aż gra pozwoli po raz pierwszy użyć miecza świetlnego i pozbądź się pierwszych Szturmowców.

Po wyjściu z wagonu gra zaproponuje przetestowanie blokowania oraz odbijania pocisków mieczem świetlnym - Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Po wyjściu z wagonu gra zaproponuje przetestowanie blokowania oraz odbijania pocisków mieczem świetlnym. Blokowanie wykonuje się przytrzymując przycisk, aczkolwiek zużywa to kondycję. Pociski odbija się wciskając przycisk bloku tuż przed tym jak dosięgną bohatera. Mogą one odbić się w stronę atakującego Szturmowca i go zabić.

W kolejnym wagonie użyj miecza świetlnego do zniszczenia kabli i wejdź w interakcję z konsolą. Otworzą się boczne drzwi wagonu. Przejdź do wąskiej belce i złap się ściany pociągu żeby zacząć przemieszczać się w bok.

W jednym z następnych wagonów załączy się samouczek z blokowania kamery na przeciwnikach - Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

W jednym z następnych wagonów załączy się samouczek z blokowania kamery na przeciwnikach. Nie jest to bardzo ważne w przypadku zwykłych Szturmowców, ale przyda się w dalszej fazie gry w starciach z silniejszymi przeciwnikami.

W trakcie walk warto przetestować bardzo przydatne parowanie ciosów wykonywanych w walce wręcz - aktywuje się je wciskając klawisz bloku tuż przed tym jak atak wręcz dosięgnie Cala. Przeciwnik zostanie ogłuszony i wystawiony na kontrę. Możesz też sprawdzić działanie umiejętności Mocy pozwalającej spowalniać atakujących przeciwników. Pamiętaj jednak, że umiejętność ta zużywa pasek Mocy i żeby go zregenerować należy wykonywać pomyślne ataki na wrogach.

Po walkach użyj spowolnienia na pracującym wentylatorze - Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Po walkach użyj spowolnienia na pracującym wentylatorze. Pozwoli ci to złapać się go i wdrapać do otworu w suficie. Na dachu wagonu do rozegrania są kolejne walki. Jednego z wrogów możesz zaatakować zeskakując na niego - wciśnij klawisz użycia miecza świetlenego po tym jak w trakcie zeskoku pojawi się stosowna ikona.

Złap się nowych krawędzi, przemieść w bok i dotrzyj na dach kolejnego wagonu. Rozpraw sie z grupą Szturmowców stojących na dużej platformie. Wejdź do nowego wagonu, zniszcz kable mieczem świetlnym i kieruj się prosto.

W kolejnej sekcji pociągu należy unikać ostrzału ze strony wrogiej maszyny latającej - Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

W kolejnej sekcji pociągu należy unikać ostrzału ze strony wrogiej maszyny latającej. Jest to zarazem samouczek z używania opcji sprintu. Za każdym razem gdy maszyna zakończyła ostrzał rozpoczynaj sprint w stronę kolejnej przeszkody. Nie wychodź zza niej dopóki nie będzie bezpiecznie.

Docelowo musisz dotrzeć do miejsca, w którym można doskoczyć do interaktywnej ściany. Wspinaczka będzie dość emocjonująca, aczkolwiek zaliczenie jej nie powinno ci sprawić dużych problemów.

Przebiegnij przez płonący wagon i zalicz jeszcze jedną wspinaczkę - Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Przebiegnij przez płonący wagon i zalicz jeszcze jedną wspinaczkę. W nowej lokacji uważaj na szturmowców z bronią palną, którzy będą stali w oddali oraz pojawiali się po lewej stronie. Staraj się odbijać bezbłędnie wystrzeliwane przez nich pociski żeby się ich pozbywać. W przypadku walk z przeciwnikami używającymi broni białej dobrze jest z kolei parowac ich ciosy.

Po walkach wyrusz prosto. Wkrótce załączy się kolejna scena, w której będziesz zjeżdżał w dół. Unikaj zderzania się z przeszkodami.

Konfrontacja z Drugą Siostrą

Pierwsza walka z Drugą Siostrą nie jest pełnoprawną konfrontacją z bossem, tzn - Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Pierwsza walka z Drugą Siostrą nie jest pełnoprawną konfrontacją z bossem, tzn. nie musisz dążyć do pozbawienia jej całego paska zdrowia. Będzie ona mogła zakończyć się na dwa sposoby - jeśli Cal utraci cały pasek zdrowia lub jeśli minie wystarczająco dużo czasu.

Starcie z Drugą Siostrą jest samouczkiem z unikania "czerwonych ataków". Są one niemożliwe do zablokowania i jedynym rozwiązaniem jest wykonanie uniku po to żeby nie otrzymać żadnych obrażeń. Dwukrotne wciśnięcie przycisku unika pozwala wykonać przewrót zamiast standardowego uskoku.

Drugą Siostrę możesz próbować atakować po nieudanych atakach z jej strony - Prolog (Wysypisko) - solucja Jedi Upadły zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Drugą Siostrę możesz próbować atakować po nieudanych atakach z jej strony. Nie jest to jednak walka, którą można wygrać. Musisz docelowo walczyć do momentu załączenia się cut-scenki z ucieczki na pokładzie statku kosmicznego.