Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jakie są konsekwencje śmierci bohatera w Jedi Upadły Zakon? Star Wars Jedi Fallen Order poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Star Wars Jedi: Upadły Zakon wyjaśniamy, co stanie się po śmierci głównego bohatera. Jest to wbrew pozorom bardzo istotny element gry, a to dlatego, że wiąże się z ryzykiem utraty postępów także w kontekście rozwijania sterowanej postaci.

Doprowadzenie do śmierci głównego bohatera w grze ma niestety dwie poważne negatywne konsekwencje - Jakie są konsekwencje śmierci bohatera w Jedi Upadły Zakon? - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Doprowadzenie do śmierci głównego bohatera w grze ma niestety dwie poważne negatywne konsekwencje:

  1. Utracisz postępy w misji i powrócisz do ostatniego odwiedzonego punktu medytacji. Jeżeli upłynęło dużo czasu od momentu skorzystania z jakiegoś punktu medytacji to możesz zostać niestety zmuszony do powtórzenia większego fragmentu gry. Warto regularnie zatrzymywać się przy tych punktach, nawet gdyby oznaczało to konieczność ponownego rozprawienia się z odrodzonymi przeciwnikami.
  2. Utracisz punkty doświadczenia gromadzone na potrzeby awansowania na kolejny poziom. Poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat.
Druga z wymienionych powyżej kar jest trudniejsza do zrozumienia - Jakie są konsekwencje śmierci bohatera w Jedi Upadły Zakon? - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Druga z wymienionych powyżej kar jest trudniejsza do zrozumienia. Utrata dotyczy wyłącznie XP gromadzonego na potrzeby otrzymania kolejnego punktu umiejętności. Chodzi tu o pasek postępów wyświetlany w prawym górnym rogu ekranu - zaznaczyliśmy go na powyższym obrazku.

Nie musisz obawiać się utraty zdobytych punktów umiejętności, gdyż one nie przepadają (w przykładzie z naszego obrazka jest to 1 "przechowywany" punkt umiejętności). Negatywnym efektem śmierci jest więc "jedynie" spowolnienie twoich postępów w awansie na wyższy poziom doświadczenia.

Utracone w momencie śmierci XP możesz odzyskać - Jakie są konsekwencje śmierci bohatera w Jedi Upadły Zakon? - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Utracone w momencie śmierci XP możesz odzyskać. Musisz w tym celu powrócić do lokacji, w której zginąłeś i zaatakować przeciwnika/potwora, który zabił bohatera. Wystarczy jeden pomyślny atak na zabójcy Cala żeby odzyskać utracone wcześniej XP. Odnowieniu ulegną również paski zdrowia i Mocy bohatera.

Cenną wskazówką jest to, że nie musisz do końca walczyć z przeciwnikiem, który wcześniej cię zabił. Jeśli jest to np. zbyt silny boss, to po odzyskaniu XP możesz szybko wycofać się i powrócić do tej walki dopiero w dalszej części gry.

Sytuacja nieco inaczej przedstawia się jeśli główny bohater nie został zabity przez jakiegoś przeciwnika, tylko zginął np - Jakie są konsekwencje śmierci bohatera w Jedi Upadły Zakon? - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Sytuacja nieco inaczej przedstawia się jeśli główny bohater nie został zabity przez jakiegoś przeciwnika, tylko zginął np. w wyniku spadnięcia w przepaść czy do zbiornika z trującą substancją. W takiej sytuacji rozejrzyj się w pobliżu miejsca, w którym zginąłeś za słupem świała - przykładowy pokazuje obrazek. Wejście w interakcję ze słupem będzie miało taki sam efekt - odzyskasz XP oraz dojdzie do regeneracji pasków zdrowia i Mocy.