Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady na start w Jedi Upadły Zakon / Fallen Order Star Wars Jedi Fallen Order poradnik, solucja

Na tej stronie znajdziesz różnorakie porady na start do gry Star Wars Jedi: Upadły zakon. Zamieściliśmy różnorakie podpowiedzi na temat mechanizmów i problematycznych sytuacji, z którymi będziesz musiał radzić sobie szczególnie w pierwszych godzinach gry. Wiele z opisanych poniżej kwestii dokładniej omówiliśmy na innych stronach przewodnika oraz w rozdziale FAQ naszego poradnika.

Najlepiej wybrać normalny poziom trudności - Rycerz Jedi

Jest to najlepszy wybór na potrzeby ukończenia gry po raz pierwszy - Porady na start w Jedi Upadły Zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Jest to najlepszy wybór na potrzeby ukończenia gry po raz pierwszy. Wybranie tego poziomu trudności powinno zapewnić ci dostateczny poziom wyzwania (szczególnie w trakcie konfrontacji z licznymi bossami), ale jednocześnie nie powodować frustracji. Poziomy trudności różnią się nie tylko otrzymywanymi obrażeniami, ale przede wszystkim marginesem błędu przy parowaniu ataków. Grając na wyższych poziomach trudności trzeba wykazywać się znacznie lepszym wyczuciem żeby sparować poprawnie wrogi atak i nie zostać uderzonym.

Istotną informacją jest to, że poziom trudności można zmienić już po rozpoczęciu gry. Jedynym wymogiem jest to, że musisz znajdować się poza walką. Fallen Order nie wymusza ponadto przechodzenia kampanii na wysokim poziomie trudności na potrzeby odblokowania platynowego trofeum. Komplet trofeów możesz zdobyć nawet jeśli wybierzesz tryb fabularny (najniższy poziom trudności).

Zdrowie bohatera nie może się samoczynnie regenerować

To jedna z najważniejszych cech gry i musisz pamiętać o tym od samego początku zabawy - Porady na start w Jedi Upadły Zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

To jedna z najważniejszych cech gry i musisz pamiętać o tym od samego początku zabawy. Zdrowie nie odnowi się samoczynnie nawet w przerwach pomiędzy walkami. Musisz w rezultacie często zerkać na pasek zdrowia bohatera i reagować po tym jak straci większość punktów zdrowia.

Cala może leczyć zaprzyjaźniony droid BD-1, aczkolwiek dysponuje on ograniczoną liczbą stymów. Dopiero w miarę przechodzenia gry można zwiększać liczbę maksymalnych leczeń przez droida. Uniwersalnym sposobem wyleczenia bohatera jest też odwiedzenie jednego z punktów medytacji. Udanie się na odpoczynek odnowi paski zdrowia i Mocy. Polecamy zajrzeć na osobną stronę Jak wyleczyć bohatera? w rozdziale FAQ.

Nie wszystkie lokacje możesz od razu odwiedzić

Star Wars Jedi: Fallen Order to gra zawierająca sporo cech tzw - Porady na start w Jedi Upadły Zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Star Wars Jedi: Fallen Order to gra zawierająca sporo cech tzw. metroidvanii, a więc produkcji, w których wiele odnajdywanych obszarów jest początkowo niedostępnych i można je odwiedzić dopiero po awansowaniu w grze i/lub odblokowaniu nowych mocy i umiejętności.

W grze możesz natrafiać m.in. na zamknięte drzwi, na zabarykadowane czerwone przejścia, czy na wysoko położone skalne półki. Warto zapamiętywać sobie te miejsca żeby powrócić do nich w dalszej części gry. Radzimy skupiać się początkowo na awansach w głównej fabule - dużo przydatnych mocy i umiejętności zdobędziesz już w drugim i trzecim rozdziale gry. Kolejne ulepszenia zdobywa się jednak praktycznie aż do samego końca przygody. Więcej informacji o docieraniu w pozornie niedostępne miejsca znajdziesz na stronie Jak odblokowywać zamknięte przejścia?.

Niektóre walki i lokacje najlepiej celowo odłożyć sobie na później

Do niektórych lokacji nie możesz dotrzeć, do innych z kolei nie powinieneś zbyt wcześnie się wybierać z uwagi na ich wysoki poziom wyzwania - Porady na start w Jedi Upadły Zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Do niektórych lokacji nie możesz dotrzeć, do innych z kolei nie powinieneś zbyt wcześnie się wybierać z uwagi na ich wysoki poziom wyzwania. Mowa tu w szczególności o:

  1. Legowiskach opcjonalnych bossów - Pierwszy opcjonalny boss to wielka ropucha Oggdo Bogdo z planety Bogano. W dalszej części gry spotkasz trzech kolejnych dodatkowych bossów. Każdy z opcjonalnych bossów zadaje znacznie większe obrażenia od zwykłych wrogów.
  2. Planecie Dathomir - Pojawia się ona na mapie galaktyki już w drugim rozdziale kampanii, ale zbadanie jej nie jest jeszcze wtedy wymagane. Wiele obszarów na Dathomir będzie ponadto niedostępnych z uwagi na brak odpowiednich "gadżetów".

Dobrym pomysłem jest zaczekanie ze wszystkimi trudniejszymi opcjonalnymi aktywnościami aż zakupisz nowe umiejętności, zdobędziesz nowe ataki Mocy i dodasz więcej stymów (darmowych leczeń) do swojej kolekcji.

Potrenuj jak najwięcej parowanie ciosów i odbijanie pocisków

Star Wars Jedi: Upadły zakon nie jest aż tak hardkorową produkcją jak np - Porady na start w Jedi Upadły Zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Star Wars Jedi: Upadły zakon nie jest aż tak "hardkorową" produkcją jak np. Sekiro: Shadows Die Twice, ale mimo wszystko warto poświęcić dużo czasu na potrenowanie parowania ciosów w walce wręcz oraz odbijania pocisków mieczem świetlnym. Jeśli nie opanujesz tych mechanik możesz natrafić na spore utrudnienia w trakcie wielu starć z bossami czy nawet z silniejszymi odmianami "standardowych" przeciwników.

W grze nie znajdziesz żadnej sali treningowej, ale nie jest to poważny problem. Doskonała lokacja do trenowania walki mieczem to Opuszczona wioska z planety Zeffo. Na terenie wioski możesz spotkać szturmowców z blasterami (odbijanie pocisków) oraz szturmowców z bronią białą (parowanie ciosów). Dodatkowo w pobliżu wioski spotyka się małe potwory i to jest z kolei okazja do przećwiczenia unikania niemożliwych do zablokowania czerwonych ataków.

Musisz używać holomapy do orientowania się w terenie

W grze nie ma strzałki na arenie, która wskazywałaby drogę do celu podróży - Porady na start w Jedi Upadły Zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

W grze nie ma strzałki na arenie, która wskazywałaby drogę do celu podróży. Star Wars Jedi: Fallen Order nie oferuje także mini-mapy, która byłaby cały czas widoczna w głównym oknie. Musisz co jakiś czas zatrzymywać się i zerkać na holomapę, czyli na trójwymiarowy hologram podglądu okolicy, który aktualizuje się na bieżąco w trakcie badania danej planety.

Zwracaj szczególną uwagę na żółte i zielone oznaczenia na mapie - to potencjalne nowe ścieżki oraz niezbadane jeszcze dostępne lokacje. Czerwony kolor symbolizuje z kolei miejsca, do których w danym momencie nie możesz dotrzeć - konieczne może okazać się np. otwarcie drzwi od drugiej strony czy zdobycie mocy potrzebnej do zburzenia danej ściany.

Odblokowuj na bieżąco nowe skróty

Skróty to nowe przejścia pomiędzy lokacjami, które możesz odblokowywać w trakcie ich eksploracji - Porady na start w Jedi Upadły Zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Skróty to nowe przejścia pomiędzy lokacjami, które możesz odblokowywać w trakcie ich eksploracji. Nowy skrót możesz utworzyć np. doprowadzając do rozwieszenia liny (przykład na powyższym obrazku) czy otwierając od drugiej strony drzwi, które wcześniej były zamknięte. Generalnie staraj się wchodzić w interakcję ze wszystkimi nowo odnajdywanymi obiektami i konstrukcjami - wiele tego typu struktur pozwala właśnie na tworzenie nowych skrótów.

Odnajdywanie skrotów bardzo pomaga w trakcie powtórnych wizyt w tych samych lokacjach, np. po to żeby pozbierać pominięte wczesniej znajdźki. Dzięki odblokowaniu skrótu nie będziesz musiał ponownie wybierać okrężnej drogi, tylko niejednokrotnie zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Blokowanie kamery ułatwia bardzo staczanie walk z silnymi przeciwnikami

Zablokowanie kamery na przeciwniku to funkcja, z której nie musisz korzystać w trakcie wszystkich walk z podrzędnymi wrogami, ale która może bardzo przydać podczas starć z silniejszymi przeciwnikami oraz bossami - Porady na start w Jedi Upadły Zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Zablokowanie kamery na przeciwniku to funkcja, z której nie musisz korzystać w trakcie wszystkich walk z podrzędnymi wrogami, ale która może bardzo przydać podczas starć z silniejszymi przeciwnikami oraz bossami. Blokada kamery bardzo ułatwia poprawne reagowanie na poczynania przeciwnika. Mowa tu o parowaniu i odbijaniu ciosów, a także wykonywaniu uników. Dodatkowo zmniejsza się ryzyko, że przeciwnik nagle zniknie Calowi z pola widzenia i będzie mógł wyprowadzić atak, na który nie będziesz odpowiednio przygotowany.

Po zablokowaniu kamery możesz przełączać się na sąsiednie cele. Jest to pomocne jeśli walczysz np. z 2-3 przeciwnikami i chcesz aktualnie skupić się na tym, który najbardziej zagraża Calowi. Opcja ta przydaje się także w trakcie pojedynków z wielkimi potworami. Funkcja przełączania może być wtedy używana np. do zablokowania kamery na konkretnej kończynie atakowanej bestii.

Zaglądaj do poradnika taktycznego żeby poznać mocne i słabe strony wrogów

Pokonanego po raz pierwszy przeciwnika możesz zeskanować i jest to czynność, z której nie powinieneś nigdy rezygnować - Porady na start w Jedi Upadły Zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Pokonanego po raz pierwszy przeciwnika możesz zeskanować i jest to czynność, z której nie powinieneś nigdy rezygnować. Wykonywanie skanowań przybliża cię do zdobycia jednego z trofeów gry, ale ma to przede wszystkim na celu odblokowanie karty z informacjami o danym przeciwniku lub potworze. Warto zaznaczyć, że nie musisz skanować bossów gry. Wpisy na ich temat są automatycznie generowane.

Wszystkie odkryte już karty są dostępne w zakładce Poradnik taktyczny (Tactical Guide). Interesuj się zawsze tekstem wyróżnionym pogrubioną czcionką. Możesz dowiedzieć się jakimi atakami dysponuje dany wróg, jakie ma inne mocne strony oraz jak można reagować na jego unikalne umiejętności. Wykorzystuj tę wiedzę w trakcie kolejnych starć.

Obserwuj poczynania BD-1

Droid BD-1 to najbliższy kompan głównego bohatera, który wszędzie z nim podróżuje - Porady na start w Jedi Upadły Zakon / Fallen Order - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Droid BD-1 to najbliższy kompan głównego bohatera, który wszędzie z nim podróżuje. Sympatyczny droid może pomagać w wielu sytuacjach, nie tylko wtedy gdy trzeba go będzie poprosić o zaapalikowanie stymu na potrzeby uleczenia sterowanej postaci.

Zatrzymuj się za każdym razem gdy droid zeskoczy z pleców bohatera i gdzieś pobiegnie. BD-1 może samodzielnie dotrzeć np. do interaktywnego urządzenia, które odnalazł w otoczeniu, czy do miejsca przeprowadzenia skanowania. Dzięki zeskanowaniu elementu otoczenia możesz pogłębić swoją wiedzę na temat świata gry oraz przy okazji zdobyć trochę XP.