Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 5 Powrót na Dathomir i walka z Malicosem - solucja Jedi Upadły zakon Star Wars Jedi Fallen Order poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Star Wars Jedi: Upadły Zakon znajduje się opis przejścia powrotu na planetę Dathomir w końcowej części piątego rozdziału kampanii. Celem powtórnej wizyty jest uzyskanie dostępu do grobowca Kujeta. Wewnątrz grobowca Cala czeka trudne starcie z bossem - będzie to Taron Malicos.

Powrót do Grobowca Kujeta

Po tym jak załatwisz wszystkie sprawy na Ilum użyj mapy galaktyki żeby potwierdzić przelot na Dathomir - Rozdział 5 Powrót na Dathomir i walka z Malicosem - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Po tym jak załatwisz wszystkie sprawy na Ilum użyj mapy galaktyki żeby potwierdzić przelot na Dathomir. Musisz raz jeszcze wyruszyć do grobowca Kujeta, czyli tej samej lokacji, w której wcześniej główny bohater utracił swój miecz świetlny.

W drodze do grobowca spodziewaj się licznych spotkań z pająkami oraz nieumarłymi Nocnymi Siostrami - możesz eliminować wrogów lub omijać ich i skupiać się jedynie na podążaniu główną trasą. Raz jeszcze wejdź do grobowca.

Ponownie załączy się scena ze spotkania z mistrzem Jaro Tapalem - Rozdział 5 Powrót na Dathomir i walka z Malicosem - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Ponownie załączy się scena ze spotkania z mistrzem Jaro Tapalem. W celu zaliczenia próby użyj ataku Split Saber (przytrzymaj L1/LB i wciśnij Kwadrat/X na padzie). Po udanym ataku wciśnij dodatkowo pokazany na ekranie przycisk (Kółko / B na padzie).

Odpali się nowy filmiki będziesz mógł przejść dalej. Koniecznie skorzystaj z punktu medytacji. Napotkanych w kolejnej sali Nocnych Braci możesz zaatakować lub im szybko uciec. Wybierz wąskie przejście do kolejnej części grobowca i obejrzyj filmik ze spotkania z Nocną Siostrą Merrin.

Pojedynek z bossem: Taron Malicos

Kieruj się w stronę widocznej w oddali okrągłej areny, na której stoi Taron Malicos - Rozdział 5 Powrót na Dathomir i walka z Malicosem - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Kieruj się w stronę widocznej w oddali okrągłej areny, na której stoi Taron Malicos. Po zbliżeniu się do areny Merrin wygeneruje dla bohatera pomost. Po wkroczeniu na arenę załączy się nowy filmik i następnie rozpocznie się pojedynek z Malicosem.

Malicos przez całą bitwę będzie używał rozdzielonego miecza świetlnego - Rozdział 5 Powrót na Dathomir i walka z Malicosem - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Malicos przez całą bitwę będzie używał rozdzielonego miecza świetlnego. Boss wykonuje w ten sposób serie uderzeń. Staraj się ich nie przerywać zwykłymi atakami, tylko wyczekuj aż dana seria dobiegnie końca lub ryzykuj ze sparowaniem ciosu bossa.

Boss dysponuje też oczywiście czerwonymi atakami. Są to przede wszystkim uderzenia z powietrza, które kończą serię zwykłych ataków.

Możesz łatwo przerywać ataki Malicosa z użyciem pchnięcia Mocy - Rozdział 5 Powrót na Dathomir i walka z Malicosem - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Możesz łatwo przerywać ataki Malicosa z użyciem pchnięcia Mocy. Istotną informacją jest jednak to, że zadziała to tylko jeśli boss jest w trakcie wykonywania jakiegoś ataku (zwykłego lub czerwonego). W przeciwnym razie próba zakończy się niepowodzeniem - Malicos zablokuje pchnięcie i niepotrzebnie zmarnujesz energię paska Mocy.

Z pchnięcia Mocy warto korzystać szczególnie jeśli znajdujesz się blisko obrzeży areny. Odrzucony boss nie odleci zbyt daleko i pozwoli ci to szybko do niego podbiec i zaatakować go zanim pozbiera się z ziemi.

Podobnie jak w przypadku pojedynku z Dziewiątą Siostrą staraj się dążyć do wyczerpywania paska kondycji bossa - Rozdział 5 Powrót na Dathomir i walka z Malicosem - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Podobnie jak w przypadku pojedynku z Dziewiątą Siostrą staraj się dążyć do wyczerpywania paska kondycji bossa. Po tym jak Malicos straci biały pasek widoczny nad jego głową stanie się na krótką chwilę wrażliwy na kolejne ataki - będziesz mógł wyprowadzić od jednego do nawet kilku ataków.

Boss lubi bawić się swoimi mieczami - Rozdział 5 Powrót na Dathomir i walka z Malicosem - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Boss lubi "bawić się" swoimi mieczami. Malicos może zacząć atakować tylko jednym mieczem podczas gdy drugi miecz będzie lewitował. Nie możesz lekceważyć go, bo celem całej tej akcji jest ciśnięcie drugim mieczem w Cala w dogodnym dla bossa momencie. Możesz spróbować przerwać cała sekwencję pchnięciem Mocy lub być gotowym do odbicia posłanego w stronę Cala miecza.

W dalszej fazie bitwy atak ten może ewuluować - Malicos rzuci oboma mieczami i wykona czerwony atak z powietrza. Miecze najlepiej zablokować, zaś skok bossa przerwać aktywacją pchnięcia Mocy.

Malicos może rzucać w bohatera głazami - Rozdział 5 Powrót na Dathomir i walka z Malicosem - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Malicos może rzucać w bohatera głazami. W początkowej fazie bitwy będą to pojedyncze głazy, ale w jej dalszej fazie będzie to cała sekwencja - trzy pojedyncze rzuty i osobny rzut trzema głazami. Możesz próbować je odbijać, w odpowiednich momentach uskakiwać na boki lub podbiegać do bossa i przerywać cały ten atak z pomocą pchnięcia Mocy.

W drugiej fazie bitwy (tej, która rozpoczyna się po wyświetleniu krótkiej cut-scenki) spodziewaj się okazjonalnego wsparcia ze strony Nocnej Siostry Merrin - Rozdział 5 Powrót na Dathomir i walka z Malicosem - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

W drugiej fazie bitwy (tej, która rozpoczyna się po wyświetleniu krótkiej cut-scenki) spodziewaj się okazjonalnego wsparcia ze strony Nocnej Siostry Merrin. Może ona pomagać głównemu bohaterowi w zatrzymywaniu Malicosa i w wyczerpywaniu paska kondycji bossa. Wykorzystuj jak najlepiej tę darmową pomoc po to żeby zadać bossowi obrażenia gdy na krótką chwilę będzie wystawiony na twoje ataki.

Po pokonaniu bossa pojawi się Merrin, która w dość brutalny sposób rozprawi się ostatecznie z Malicosem - Rozdział 5 Powrót na Dathomir i walka z Malicosem - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Po pokonaniu bossa pojawi się Merrin, która w dość brutalny sposób rozprawi się ostatecznie z Malicosem.

Skorzystaj z punktu medytacji i wyrusz do kolejnej części grobowca. Zbadaj konstrukcję na samym końcu korytarza, dzięki czemu załączy się kolejna cut-scenka. Nocna Siostra Merrin dołączy do drużyny i będzie od tej pory podróżowała z nią na pokładzie Modliszki.

Powrót do statku drużyny

Wyrusz w drogę powrotną do Modliszki - Rozdział 5 Powrót na Dathomir i walka z Malicosem - solucja Jedi Upadły zakon - Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry

Wyrusz w drogę powrotną do Modliszki. Merrin będzie początkowo pojawiała się w kolejnych lokacjach, ale docelowo przeniesie się na pokład statku drużyny. Niedaleko miejsca gdzie walczyłeś z Malicosem pojawią się dwa Nydaki. Nie musisz im za wszelką cenę uciekać, gdyż dzięki atakom Split Saber można o wiele łatwiej je eliminować.

Kolejnych napotykanych przeciwników możesz zabijać lub ich omijać. Po wejściu na pokład Modliszki obejrzyj filmik z "powitania" Merrin i zaplanuj przelot na planetę Bogano.