Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 20 - poradnik do gry

FIFA 20 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Stałe fragmenty gry w FIFA 20 FIFA 20 poradnik, tipy

Odpowiednie wykonywanie i wykorzystywanie stałych fragmentów gry w FIFA 20 może doprowadzić do groźnych sytuacji bramkowych i przyczynić się do zwycięstwa w meczu. Niniejszy rozdział opisuje wszystkie stałe fragmenty gry występujące w grze FIFA 20, jak rzuty rożne, rzuty z autu, rzuty wolne oraz karne. Gracz znajdzie tutaj także garść porad, które pomogą mu w poprawnym ich wykonywaniu.

Rzut z autu

Rzuty z autu to klasyczne wznowienie rozgrywki zza bocznej linii boiska - Stałe fragmenty gry w FIFA 20 - FIFA 20 - poradnik do gry

Rzuty z autu to klasyczne wznowienie rozgrywki zza bocznej linii boiska. Wykonując rzuty wolne staraj się celować w stronę piłkarza, który nie jest kryty przez zawodnika z drużyny przeciwnej. Pamiętaj, że przytrzymując dłużej przycisk podania, zawodnik wyrzuci piłkę znacznie dalej.

Krótkie rozegranie rzutu rożnego

Krótkie rozegranie rzutu rożnego polega na szybkim podaniu piłki po ziemi do najbliższego zawodnika i kontynuowanie akcji dalszym rozegraniem futbolówki lub wbiciem piłki w pole karne. Takie rozegranie rzutu rożnego pozwala na rozluźnienie sytuacji w polu karnym i znalezienie luki, którą można wykorzystać do zdobycia gola.

Klasyczne rozegranie rzutu rożnego górą

Gdy zawodnik wykonujący rzut rożny podejdzie do piłki, w polu karnym przeciwnika pojawi się kursor, którym będziesz mógł ustalić miejsce dogrania piłki. Gdy ustawisz kursor w odpowiednim miejscu możesz wcisnąć przycisk odpowiedzialny za wrzutkę i wybrać moc zagrania. Pamiętaj, aby zagranie nie było zbyt mocne ponieważ przerzucisz piłkę nad polem karnym i Twoi zawodnicy nie będą w stanie wykończyć akcji. Wykonywanie rzutów rożnych wymaga wiele praktyki więc minie nieco czasu zanim nauczysz się poprawnie wrzucać piłkę w pole bramkowe.

Centra na wybranego zawodnika z rzutu rożnego

W trakcie wykonywania rzutu rożnego możesz także wybrać zawodnika do którego zaadresujesz podanie - Stałe fragmenty gry w FIFA 20 - FIFA 20 - poradnik do gry

W trakcie wykonywania rzutu rożnego możesz także wybrać zawodnika do którego zaadresujesz podanie. Aby tego dokonać musisz wcisnąć przycisk odpowiedzialny za modyfikator. Zazwyczaj gra sama wybierze zawodnika o najwyższych statystykach pod względem wzrostu i skoczności, ale możesz skorygować ten wybór poprzez ponowne wciśnięcie przycisku odpowiedzialnego za modyfikator. Po wybraniu odpowiedniego zawodnika możesz wykonać rzut rożny przy użyciu przycisku odpowiedzialnego za wrzutkę, po czym natychmiast przejmiesz kontrolę nad wybranym zawodnikiem i będziesz mieć możliwość zakończenia akcji.

Rzuty wolne - przygotowanie

Do wykonania rzutu wolnego najlepiej wybrać zawodnika, który posiada najwyższe statystyki pod względem mocy strzału, celności i podkręcenia - taki zawodnik najprawdopodobniej zostanie wybrany automatycznie - Stałe fragmenty gry w FIFA 20 - FIFA 20 - poradnik do gry

Do wykonania rzutu wolnego najlepiej wybrać zawodnika, który posiada najwyższe statystyki pod względem mocy strzału, celności i podkręcenia - taki zawodnik najprawdopodobniej zostanie wybrany automatycznie. Jeśli chcesz oddać strzał w prawą część bramki, wybierz lewonożnego zawodnika. Z kolei strzelając w lewą część bramki, wybierz prawo nożnego zawodnika. Ta sama reguła dotyczy dośrodkowań z rzutów wolnych. Przykładowo, do wykonania rzutu wolnego widocznego na powyższy obrazku wybrano zawodnika prawo nożnego, aby zagrać piłkę odchodzącą od bramki.

Mocny strzał z rzutu wolnego

W momencie, gdy masz okazję wykonać rzut wolny z około 18 metra możesz spróbować mocnego strzału na bramkę. W pierwszej kolejności wybierz miejsce w bramce w które Twój zawodnik postara się wcelować, następnie wybierz tryb zagrania (używając prawego analogu) i wybierz moc strzału. Wykonywanie rzutów wolnych wymaga wiele praktyki więc nie ma co się zrażać tylko próbować do skutku.

Techniczny strzał z rzutu wolnego

Ustawiając piłkę na około 20 metrze lub bliżej możesz pokusić się o oddanie technicznego, miękkiego i podkręconego strzału. W pierwszej kolejności wyceluj poza murem przeciwnika, co zazwyczaj oznacza wycelowanie poza obszarem bramki. Następnie wybierz rodzaj zagrania prawym analogiem (podkręcony strzał) i ustaw odpowiednią moc strzału.

Rzuty karne - wykonanie

Rzuty karne to zawsze loteria i gra nerwów, ale warto poznać ich zasady, aby nieco zwiększyć swoje szanse na zdobycie gola. Do wykonania rzutu karnego użyj przycisku odpowiedzialnego za strzał i wybierz odpowiedni kierunek. Możesz także użyć modyfikatora lub modyfikatora strzału finezyjnego, aby oddać strzał techniczny. Pamiętaj, aby ograniczyć moc strzału do około 2 pasków ponieważ w innym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo na nie trafienie w światło bramki i zmarnowanie szansy na zdobycie bramki.