Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 20 - poradnik do gry

FIFA 20 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Pierwsze kroki w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team FIFA 20 poradnik, tipy

Pierwszy rozdział niniejszego poradnika do trybu FIFA 20 Ultimate Team zawiera wszelkie istotne informacje, które pozwolą na dobre rozpoczęcie sezonu w FUT 20, zebranie sporej ilości monet oraz zbudowanie pierwszej złotej drużyny.

Krok 1 - Wybór początkowych piłkarzy, logo i koszulek

Pierwszym krokiem, który należy wykonać w FUT 20 jest stworzenie podstawowego składu - Pierwsze kroki w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Pierwszym krokiem, który należy wykonać w FUT 20 jest stworzenie podstawowego składu. Na początku zostaniesz poproszony o wybór pakietu startowego, który zapewni Ci pierwszych piłkarzy. Narodowość, którą wybierzesz na samym początku nie będzie miała jakiegoś kolosalnego znaczenia więc możesz kierować się własnymi preferencjami. Następnie zostaniesz poproszony o wybór koszulek i logo Twojej drużyny. Na samym końcu będziesz mógł wypożyczyć jednego z kilku najlepszych zawodników dostępnych w FIFA 20, którzy będą w stanie wzmocnić Twój skład początkowy przez określoną ilość meczy. Przykładowo, widoczny na powyższym obrazku Ter Stegen będzie mógł rozegrać 9 meczów w tej drużynie.

Krok 2 - Zadania wprowadzające

Jeśli jesteś początkującym Graczem, zostaniesz poproszony o wykonanie kilku prostych zadań wprowadzających za które zostaniesz odpowiednio wynagrodzony - Pierwsze kroki w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Jeśli jesteś początkującym Graczem, zostaniesz poproszony o wykonanie kilku prostych zadań wprowadzających za które zostaniesz odpowiednio wynagrodzony. Możesz oczywiście wyjść z widoku tego menu i przejść do widoku głównego FUT. Wśród zadań wprowadzających będziesz musiał np. stworzyć dobre połączenie pomiędzy zawodnikami, ustawić piłkarza na odpowiedniej pozycji lub zmienić nazwę klubu.

Krok 3 - Zadania codzienne

Po przejściu przez zadania wprowadzające możesz przejść do wykonywania zadań codziennych - Pierwsze kroki w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Po przejściu przez zadania wprowadzające możesz przejść do wykonywania zadań codziennych. Co bardzo istotne, niektóre zadania codzienne mogą zostać wykonane razem z zadaniami startowymi dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu, a niekiedy nawet pieniędzy. Za każde wykonane zadanie Gracz nagradzany jest określonymi nagrodami, a więc dodatkowymi monetami, punktami doświadczenia itd.

Krok 4 - Wyzwania Budowania Składów

W trakcie wykonywania zadań startowych zostaniesz poproszony o wykonanie co najmniej jednego w Wyzwaniach Budowania Składów - Pierwsze kroki w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

W trakcie wykonywania zadań startowych zostaniesz poproszony o wykonanie co najmniej jednego w Wyzwaniach Budowania Składów. Warto poświęcić nieco więcej czasu w tym trybie i postarać się wykonać wszystkie zadania z pierwszej grupy, aby zyskać dodatkowych zawodników. Jeśli nie będziesz w stanie wykonać ich na starcie, możesz wrócić do tego punktu nieco później.

Jak najszybciej zyskać bonus za lojalność w FUT 20

W wielu wyzwaniach zawodnicy, których wystawisz do składu będą musieli uzyskać pewną ilość punktów zgrania - Pierwsze kroki w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

W wielu wyzwaniach zawodnicy, których wystawisz do składu będą musieli uzyskać pewną ilość punktów zgrania. Nie jesteś w stanie trafić wszystkich niezbędnych piłkarzy w paczkach więc część z nich będziesz musiał zakupić na rynku transferowym, a następnie zyskać ich lojalność. Analizując przykład z powyższego obrazka można stwierdzić, że co najmniej dwóch zawodników musi uzyskać po 1 punktu zgrania, aby spełnić wymagania zadania - minimum 90 punktów zgrania. Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na uzyskanie bonusu za lojalność bez potrzeby psucia statystyk konta pod względem bilansu wygranych i przegranych spotkań jest:

  1. PC i Playstation - Stwórz wyjściową jedenastkę z piłkarzami potrzebny do wykonania wyzwania. Następnie przejdź do trybu Drużyny Tygodnia i zatwierdź swój wybór. Po pierwszym kopnięciu piłki i przejęciu jej przez zawodnika użyj przycisku pauzy i rozłącz połączenie z Internetem. Teraz wystarczy poczekać na komunikat o trybie offline, a następnie włączyć Internet. Gra wyloguje Cię z konta więc będziesz musiał połączyć się ponownie. Po wejściu do FUT 20 nie zanotujesz porażki, a wszyscy piłkarze z wyjściowej jedenastki będą mieli po 1 rozegranym meczu. Procedurę powtórz 10 razy.
  2. Xbox One - Przygotuj zawczasu drugie, fikcyjne konto Xbox i zaloguj się na nie. Na swoim głównym koncie z grą stwórz wyjściową jedenastkę z piłkarzami potrzebny do wykonania wyzwania. Następnie przejdź do trybu Drużyny Tygodnia i zatwierdź swój wybór. Po pierwszym kopnięciu piłki i przejęciu jej przez zawodnika użyj przycisku pauzy i menu wyboru konta wybierz swoje główne konto. Poczekaj na komunikat informujący o tym, że zostałeś rozłączony z serwerów EA. Teraz musisz ponownie zalogować się na swoje główne konto. Gra wyloguje Cię z konta więc będziesz musiał połączyć się ponownie. Po wejściu do FUT 20 nie zanotujesz porażki, a wszyscy piłkarze z wyjściowej jedenastki będą mieli po 1 rozegranym meczu. Procedurę powtórz 10 razy.

Warto tutaj zaznaczyć fakt, że piłkarze wciąż zużywają swoje kontrakty za rozegrane mecze więc w pewnym momencie będziesz musiał je przedłużyć.

Krok 5 - Rozegraj mecz w trybie Bitwy Składów

Gdy przejdziesz do kolejnych grup zadań startowych, zostaniesz poproszony o rozegranie meczu w trybie Bitwy Składów - Pierwsze kroki w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Gdy przejdziesz do kolejnych grup zadań startowych, zostaniesz poproszony o rozegranie meczu w trybie Bitwy Składów. Pamiętaj, że w trybie tym walczysz przeciwko komputerowi, który steruje jedną z drużyn stworzonych przez społeczność FIFA 20. Jeśli nie dysponujesz silnym składem początkowym lub dopiero rozpoczynasz swoją przygodę w trybie FUT 20, wybierz najmniejszy możliwy poziom trudności, który pozwoli Ci wygrać to spotkanie. Po wygraniu meczu otrzymasz odpowiednią nagrodę za wykonanie zadania startowego oraz pewną sumę monet. Warto poświęcić nieco czasu w tym trybie i postarać się zdobyć co najmniej złotą rangę - dzięki temu już po kilku dniach otrzymasz 10 000 dodatkowych monet i kilka paczek z piłkarzami, którzy wzmocnią Twój skład.

Więcej o trybach w FUT 20 przeczytasz na poświęconej im stronie.

Krok 6 - Wygraj z Drużyną Tygodnia

Drużyna tygodnia (Team Of The Week) składa się z najlepiej prezentujących się zawodników w danym tygodniu - Pierwsze kroki w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Drużyna tygodnia (Team Of The Week) składa się z najlepiej prezentujących się zawodników w danym tygodniu. Zawodnicy, którzy wchodzą w skład takiej drużyny są naprawdę dobrze wyszkoleni technicznie, szybcy i posiadają wysokie statystyki. Wygranie z taką drużyną, a już szczególnie na samym początku zabawy, nie należy do najłatwiejszych więc przed rozpoczęciem meczu warto odpowiednio ustawić poziom trudności komputerowego przeciwnika. Po wygraniu meczu otrzymasz dodatkowe monety, które przydadzą się przy wzmacnianiu Twojego początkowego składu.

Krok 7 - Wzmocnienie drużyny, zakup nowych piłkarzy

Na tym etapie powinieneś dysponować kilkoma/kilkunastoma tysiącami monet, które będziesz mógł wykorzystać na stworzenie pierwszego składu z większą ilością złotych zawodników, którym będziesz w stanie rozgrywać spotkania we wszystkich dostępnych trybach rozgrywki FIFA 20 Ultimate Team - Pierwsze kroki w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Na tym etapie powinieneś dysponować kilkoma/kilkunastoma tysiącami monet, które będziesz mógł wykorzystać na stworzenie pierwszego składu z większą ilością złotych zawodników, którym będziesz w stanie rozgrywać spotkania we wszystkich dostępnych trybach rozgrywki FIFA 20 Ultimate Team. Tworząc nową drużynę, w pierwszej kolejności sprawdź, czy możesz wykorzystać piłkarzy, których już posiadasz. Przejrzyj własny skład pod względem złotych piłkarzy i prześledź ich statystyki. Możesz także sprawdzić, ile są warci na rynku transferowym i podjąć decyzję, czy będą Ci potrzebni, czy też lepiej ich sprzedać i kupić innych, którzy będą pasować do Twojej drużyny. Przy tworzeniu swojej złotej jedenastki zwracaj uwagę na to, aby osiągnąć jak największy poziom zgrania (chemistry). Aby tego dokonać, musisz dodawać do składu zawodników z tej samej narodowości lub z tego samego klubu. Pamiętaj też o tym, aby zawodnicy zajmowali odpowiednie pozycje. Powyższy obrazek prezentuje przykład drużyny w formacji 4-1-2-1-2(2) w której zdecydowania większość piłkarzy pochodzi z Premier League.

Więcej o osiąganiu pełnego zgrania przeczytasz tutaj.

Stworzenie powyższego składu kosztowało około 3 000 monet ponieważ większość piłkarzy udało się trafić w paczkach. W trakcie szukania nowych piłkarzy pamiętaj o tym, aby:

  1. Szukać okazji na rynku transferowym. Staraj się licytować droższych piłkarzy, a nie kupować ich za wygórowane kwoty.
  2. Kupuj tylko złotych piłkarzy.
  3. Zwracaj uwagę na ich kontrakty. Szukaj piłkarzy, którzy mogą rozegrać co najmniej kilka meczy bez konieczności natychmiastowego przedłużania kontraktu.
  4. Jeśli brakuje Ci monet na zakup lepszych piłkarzy, rozegraj kilka pojedynków z komputerem, np. w trybie Bitwa Składów.

Krok 7 - Division Rivals

Jeśli udało Ci się stworzyć pierwszą złotą jedenastkę i jesteś gotów na prawdziwe wyzwanie to przyszła pora na zmierzenie się z prawdziwymi przeciwnikami w trybie Divion Rivals, czyli cotygodniowych turniejach - Pierwsze kroki w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Jeśli udało Ci się stworzyć pierwszą złotą jedenastkę i jesteś gotów na prawdziwe wyzwanie to przyszła pora na zmierzenie się z prawdziwymi przeciwnikami w trybie Divion Rivals, czyli cotygodniowych turniejach. Pierwsze 5 meczów będzie meczami pozycjonującymi. Po ich rozegraniu, Gracz zostanie przydzielony do danej Ligi, gdzie będzie walczył o awans i dodatkowe nagrody z Graczami o podobnych umiejętnościach. Rozgrywki w Divison Rivals to świetny sposób na wzmocnienie własnego składu.