Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 20 - poradnik do gry

FIFA 20 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Wyprowadzanie ataku pozycyjnego i kontry w FIFA 20 FIFA 20 poradnik, tipy

Dobrze zorganizowany atak w grze FIFA 20 pozwala na zdobywanie sporej ilości goli, a tym samym wygrywanie meczów. Odpowiednie przygotowanie i przeprowadzenie akcji jest kluczem d o sukcesu. W niniejszym rozdziale znajdziesz wiele informacji dotyczących konstruowania akcji ofensywnych w grze FIFA 20.

W momencie, gdy uda Ci się przejąć piłkę musisz zacząć konstruować akcję ofensywną. Proces ten można podzielić na kilka etapów, które pozwolą na wkroczenie w pole bramkowe przeciwnika i oddanie strzału w światło bramki.

Walka o piłkę w środku pola

W FIFIE 20 bardzo ważne jest kontrolowanie środka pola, jako strategicznego punktu boiska - Wyprowadzanie ataku pozycyjnego i kontry w FIFA 20 - FIFA 20 - poradnik do gry

W FIFIE 20 bardzo ważne jest kontrolowanie środka pola, jako strategicznego punktu boiska. Zawsze warto walczyć o każdą piłkę wybitą przez bramkarza i starać się zbić ją w kierunku któregoś z własnych piłkarzy. Przejęcie futbolówki po wznowieniu gry przez bramkarza daje natychmiastową szansę na wyprowadzenie szybkiej kontry lub rozpoczęcie ataku pozycyjnego.

Przygotowanie ataku pozycyjnego

Przygotowanie skutecznego ataku pozycyjnego wymaga wiele cierpliwości i dokładności przy wykonywaniu dużej ilości krótkich podań na małej przestrzeni - Wyprowadzanie ataku pozycyjnego i kontry w FIFA 20 - FIFA 20 - poradnik do gry

Przygotowanie skutecznego ataku pozycyjnego wymaga wiele cierpliwości i dokładności przy wykonywaniu dużej ilości krótkich podań na małej przestrzeni. Przeprowadzenie ataku pozycyjnego wymaga wykonania nawet kilkudziesięciu podań, aby rozerwać nieco defensywę przeciwnika i znaleźć lukę pozwalającą na rozwinięcie akcji. W trakcie konstruowania akcji korzystaj z wszelkich dostępnych środków. Przykładowo, połącz grę z klepki z wysunięciem piłki na czystą pozycję. Taka gra stwarza niesamowite tempo rozgrywki i nie pozwala przeciwnikowi na skonstruowanie poprawnej defensywy.

Gra z klepki

Gra z klepki to niezwykle skuteczny sposób na rozbicie defensywy przeciwnika poprzez wykonywanie szybkich i krótkich podań na małej przestrzeni. Gra z klepki zmusza przeciwnika do zaangażowania większej ilości piłkarzy w próbę odbioru piłki dzięki czemu Twój zawodnik zyskuje szansę na wyrwanie się spod krycia i odebranie podania prostopadłego na wolne pole.

Kontra

Przy próbie wyprowadzenia kontry należy brać pod uwagę wiele czynników, jak np. precyzja i szybkość rozgrywania piłki, błąd w próbie przejęcia piłki przez przeciwnika, nieudane lub zbyt krótkie podanie, błąd techniczny itd. Każdy, nawet najmniejszy błąd przeciwnika warto wykorzystać. Zdecydowana większość akcji kontrujących przeprowadzana jest skrzydłami boiska, gdzie masz do dyspozycji szybkich zawodników zdolnych do przejęcia daleko wysuniętej piłki. Takie rozegranie piłki skutkuje często dośrodkowaniem w pole karne i stworzeniem groźnej sytuacji podbramkowej lub zejściem piłkarza bezpośrednio w pole karne. Drugim sposobem wyprowadzenia kontry jest rozegranie piłki środkiem boiska poprzez wyprowadzenie jednego długiego podania prostopadłego (górą lub po murawie) na wbiegającego zawodnika, który będzie mieć szansę na wykończenie akcji sam-na-sam z bramkarzem.