Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 20 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
FIFA 20 - poradnik do gry

FIFA 20 - poradnik do gry

FUT 20, futbol i futsal Poradnik do FIFA 20 to kompleksowe porady, które nauczą cię w pełni kontrolować pojedynczego zawodnika, ale też skutecznie prowadzić cały zespół w trybie menadżerskim. Przygotowaliśmy ponadto informacje o aplikacji FUT 20 Companion i o FIFA Ultimate Team.

Niniejszy poradnik do gry FIFA 20 zawiera wszystkie niezbędne informacje do szybkiego rozpoczęcia zabawy. Pierwszy rozdział niniejszego poradnika do gry FIFA 20 w szczegółowy sposób omawia podstawy rozgrywki, takie jak poruszanie się po boisku, podawanie, strzelanie, wyprowadzanie akcji, czy skuteczna gra w defensywie. Drugi rozdział poradnika do FIFA 20 został poświęcony trybom rozgrywki. Gracz znajdzie tutaj wiele ciekawych informacji, a także porady ułatwiające grę. Ostatni rozdział poradnika do gry FIFA 20 opisuje wymagania sprzętowe gry oraz sterowanie na wszystkie platformy. Istotną część poradnika stanowi rozdział dotyczący trybu FIFA 20 Ultimate Team, w którym gracz dowie się m.in., jakie są najlepsze formacje, jak zarabiać i jak osiągnąć pełne zgranie w FUT 20.

Poradnik do gry FIFA 20 zawiera:

 1. Podstawy rozgrywki: poruszanie się, podawanie, strzelanie, wyprowadzanie akcji oraz gra w defensywie
 2. Opisy wszystkich trybów rozgrywki
 3. Opis gry w ataku
 4. Opis gry w defensywie
 5. Wymagania sprzętowe PC
 6. Klawiszologia i pełne sterowanie zarówno na PC, jak i konsole

Drużyna tygodnia (TOTW) w FIFA 20 Ultimate Team

Jednym z najistotniejszych elementów zapewniających sukces w FIFA 20 i FUT jest biegła znajomość zawodników, którzy w danym tygodniu zostali wytypowani do tak zwanej Drużyny tygodnia FIFA Ultimate Team. Dzięki naszemu poradnikowi zawsze będziesz na bieżącą z najnowszym zestawieniem promowanych zawodników. Składy z danych tygodni znajdziesz na następujących stronach:

 1. Drużyna Roku (TOTY)
 2. Bohaterowie Nagłówków
 3. Drużyna Tygodnia 20
 4. Drużyna Tygodnia 19
 5. Drużyna Tygodnia 18
 6. Drużyna Tygodnia 17

Krótko o FIFA 20

FIFA 20 to kolejna odsłona cyklu symulatorów piłkarskich, rozwijanego przez EA Sports. Tytuł podąża ścieżką przetartą przez poprzednie gry z cyklu, oferując zabawę zarówno dla pojedynczego gracza, jak i dla fanów rozgrywek wieloosobowych. Zgodnie z tradycją serii, w grze znajdziemy rzeczywistych zawodników oraz zespoły. Dodatkowo będziesz miał okazję zagrać poza wielkimi stadionami w trybie VOLTA.

FIFA 20 trafi na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4 - FIFA 20 - poradnik do gry

Na jakie platformy trafi FIFA 20?

FIFA 20 trafi na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Czy FIFA 20 otrzyma tryb fabularny?

Tak. Fabuła ma skupić się na trybie VOLTA i pozwoli na poprowadzenie wykreowanego przez ciebie bohatera po mistrzostwo w ulicznym footballu.

FIFA 20 - Official Gameplay Trailer

Porady i tipsy na start

 1. W poradniku do gry FIFA 20 dużo miejsca poświęciliśmy opisowi porad i tipsów dla początkujących Graczy. Wśród dużej liczby porad znalazły się opisy tak istotnych kwestii, jak techniki ataku i obrony, rozgrywanie piłki oraz przeprowadzanie skutecznego ataku. Jeśli masz trudności z przeprowadzeniem składnego ataku lub bardzo często tracisz futbolówkę, ten rozdział będzie dla Ciebie najważniejszy.
 2. Poruszanie się i używanie sprintu - niniejsza strona poradnika do gry FIFA 20 nauczy Cię przede wszystkim, jak poruszać się po boisku, prowadzić futbolówkę i w jaki sposób kontrolować przebieg spotkania.
 3. Podawanie - skuteczne podania pozwolą Ci utrzymywać się przy piłce oraz wyprowadzać skuteczne ataki. Wiadomo, że nie od razu musisz być mistrzem w tiki-taka, ale skuteczne wykonywanie podań na pewno przyczyni się do osiągania lepszych wyników na boisku.
 4. Dośrodkowanie - dośrodkowanie piłki z bocznego sektora boiska może stworzyć groźną sytuację podbramkową. Ta strona poradnika do gry FIFA 20 przybliży Ci sposoby dośrodkowywania futbolówki w taki sposób, aby akcja zakończyła się strzałem na bramkę.
 5. Strzały na bramkę - strzelanie w najnowszej odsłonie FIFY nieco różni się od części poprzedniej dlatego warto wiedzieć, jak skutecznie oddawać strzały w światło bramki. W grze FIFA 20, strzały na bramkę można oddawać na wiele różnych sposobów: z pierwszej piłki, finezyjnie, z przewrotki, głową, z woleja lub lobem. Po przeczytaniu tej strony poradnika na pewno wzrośnie Twoja skuteczność i ilość zdobywanych goli.
 6. Stałe fragmenty gry - to chyba największa zmiana w grze FIFA 20. Strzały ze stałych fragmentów gry oddaje się zupełnie inaczej dlatego postanowiliśmy opisać całą procedurę w niniejszym rozdziale. Poza tym, to właśnie tutaj dowiesz się, jak przygotować się do wykonania rzutu wolnego, jak dośrodkować z rzutu rożnego oraz w jaki sposób wznowić grę zza linii bocznej boiska rzutem z autu.

Skuteczny atak w grze FIFA 20

Nie da się zdobywać goli bez skutecznego przeprowadzania akcji ofensywnych. Atakowanie w grze FIFA 20 nieco różni się od tego, jak przeprowadzano akcje ofensywne we wcześniejszej odsłonie gry. Kluczowe porady dla początkujących pomogą Wam pojąć, jak działa atak pozycyjny, kontra oraz gra z klepki. Porady zawarte w niniejszym rozdziale opisują także takie zagadnienia, jak sytuacja sam na sam z bramkarzem, strzały z różnej pozycji oraz dośrodkowania.

 1. Gra w ataku - rozgrywanie ataku w grze FIFA 20 można podzielić na kilka wariantów - od gry pozycyjnej w której precyzyjnie rozgrywa się futbolówkę po szybkie kontry i wykorzystywanie błędów przeciwnika.
 2. Zakończenie akcji - tylko skuteczne zakończenie akcji daje Twojej drużynie szansę na zdobycie gola i objęcie prowadzenia w spotkaniu. Co dokładnie możesz zrobić, aby zakończyć akcję sukcesem i umieścić futbolówkę w bramce przeciwnika? Dowiesz się tego po przeczytaniu niniejszego rozdziału.

Skuteczna obrona w grze FIFA 20

Obrona w grze FIFA 20 to niezwykle istotna kwestia. To właśnie skuteczna gra defensywna zapobiega zdobyciu gola przez drużynę przeciwnika. Nasz poradnik wskaże Ci te elementy gry, o których musisz koniecznie pamiętać. Znajdziesz tutaj zarówno podstawowe techniki defensywne, jak np. zmiana zawodnika i przejęcie piłki, ale również te bardziej ryzykowne, jak wślizg lub wybicie piłki z pola karnego. Gra bramkarzem jest równie istotna dlatego nie pominęliśmy także i tego zagadnienia.

 1. Gra w obronie - czyli podstawy: zmiana zawodnika, gra defensywna, odbiór piłki i wykonywanie wślizgów.
 2. Zaawansowane techniki obrony - FIFA 20 pozwala Graczom na walkę bark w bark i niezłe balansowanie ciałem zawodnika. Ważny jest również tzw. pressing oraz zasłanianie piłki. Te porady nauczą Cię zaawansowanych technik obrony.
 3. Gra bramkarzem - bramkarz jest ostatnią deską ratunku drużyny na nie stracenie gola. W niniejszym rozdziale poruszamy podstawy gry bramkarzem takie jak wykopywanie futbolówki bliskie i dalekie, wznawianie gry na wiele sposób oraz wyjścia z bramki i obrona rzutów karnych.

Sterowanie w grze FIFA 20

FIFA 20 została wydana na wszystkie platformy obecnej generacji. Z tego względu przygotowaliśmy rozdział dla tych, którzy preferują rozgrywkę na konsoli PS4 lub Xbox One, ale również dla tych, którzy wolą grać na klawiaturze i myszce. W tych rozdziałach znajdziecie opis przycisków na konkretne platformy: PC, PS4, Xbox One.

 1. Sterowanie na PC - klawiatura.
 2. Sterowanie na PC - klawiatura i myszka.
 3. Sterowanie PS4.
 4. Sterowanie Xbox One.

Tryby, formacje i wymagania sprzętowe gry FIFA 20

FIFA 20 wprowadza do serii kilka nowych trybów rozgrywki oraz nieco usprawnień do tych rodzajów gry, które są już dobrze znane całej społeczności. Tutaj nauczycie się więcej o trybie kick off, lidze mistrzów, karierze menadżera i karierze zawodnika oraz o zupełnie nowym trybie - Voola Football. Dużo miejsca poświęciliśmy także niezwykle popularnemu FIFA 20 Ultimate Team czyli FUT. To właśnie w tym rozdziale rozwijamy także problematykę formacji i ustawienia Twojej drużyny, a także opisujemy wymagania sprzętowe gry.

 1. Tryby rozgrywki - wszystko o dostępnych trybach rozgrywki w najnowszej odsłonie FIFA.
 2. FIFA 20 Ultimate Team - wszystkie istotne informacje o najpopularniejszym trybie rozgrywki w FIFA.
 3. Wymagania sprzętowe - podajemy minimalne i zalecane wymagania sprzętowe gry FIFA 20.

FAQ - Pytania i odpowiedzi

Odpowiadamy na podstawowe pytania dotyczące FIFA 20 - czy w FIFA 20 można grać na ulicy, czy posiada tryb fabularny lub na czym polega cross platform. To małe kompendium wiedzy na temat zawartości i zmianach.

Czy FIFA 20 posiada tryb World Cup?

Mundialu nie ma w FIFA 20. Tryb Mistrzostw Świata posiadała odsłona FIFA 18. Nie oznacza to jednak, że EA Sports nigdy nie wprowadzi takowego trybu za sprawą patcha.

Czy FIFA 20 posiada tryb Ligi Mistrzów?

Tak, Liga Mistrzów (Champions League) znajduje się w FIFA 20. Tryb dzieli się na dwie fazy, rozgrywki grupowe (32 drużyny w 8 grupach) jak i rozgrywki play off (czyli system pucharowy). Najnowsza odsłona posiada również licencję na europejskie puchary, więc w Lidze Mistrzów znajdziecie prawdziwe drużyny i prawdziwych zawodników!

Czy FIFA 20 posiada tryb Street?

Tak, w FIFA 20 można nareszcie rozgrywać mecze na ulicznych boiskach, a to wszystko za sprawą zupełnie nowego trybu - Voolta Football. Więcej informacji na temat trybu Voola Football znajdziecie w rozdziale poświęconym trybom rozgrywki w FIFA 20.

Czy FIFA 20 posiada tryb kariery?

Tak, tryb kariery zarówno menadżera, jak i zawodnika jest dostępny w grze FIFA 20. Podobnie, jak w poprzedniej odsłonie, Gracz będzie miał możliwość wcielić się w wybraną przez siebie rolę.

Czy mogę zagrać w FIFA 20 na PS3 lub Xbox 360?

Niestety, najnowsza odsłona gry FIFA nie została udostępniona na konsole poprzedniej generacji więc nie można w nią grać na PS3 lub Xbox 360.

Czy w FIFA 20 istnieje cross-platform?

Niestety nie, każda platforma ma oddzielną społeczność oraz oddzielny rynek transferowy dlatego ceny zawodników mogą różnić się w zależności od platformy na której gracie.

Czy FIFA 20 posiada aplikację webową i mobilną (FUT Web App, FUT Companion)?

Oczywiście, jeśli nie możesz siedzieć przy konsoli lub komputerze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarządzać składami i klubem, przeglądać sklep i rynek transferowy z poziomu swojej komórki. Aplikacja FUT Companion doskonale uzupełnia mechaniki pełnoprawnej gry i pozwala zarządzać najważniejszymi elementami w trybie FUT. Aplikacja dostępna jest zarówno na telefony Apple'a oraz smartfony z systemem Android. Uwaga! Brak możliwości korzystania z aplikacji na Windows Phone.

Co zawiera edycja mistrzowska FIFA 20?

Edycja Mistrzowska najnowszej odsłony FIFA zawiera:

 1. Możliwość gry na 3 dni przed premierą - od 24 września.
 2. Do 12 dużych złotych paczek Premium FIFA Ultimate Team (1 tygodniowo przez 12 tygodni).
 3. Możliwość wyboru jednej z pięciu IKON w wersji pośredniej na 5 meczów FUT.
 4. Dodatkowe, wyjątkowe stroje FUT.

Co zawiera edycja Ultimate FIFA 20?

Edycja Ultimate najnowszej odsłony FIFA zawiera:

 1. Możliwość gry na 3 dni przed premierą - od 24 września.
 2. Do 12 dużych złotych paczek Premium FIFA Ultimate Team (2 tygodniowo przez 12 tygodni).
 3. Możliwość wyboru jednej z pięciu IKON w wersji pośredniej na 5 meczów FUT.
 4. Dodatkowe, wyjątkowe stroje FUT.

Wymagania sprzętowe PC FIFA 20

Minimalne wymagania sprzętowe FIFA 20

 1. System operacyjny: Windows 7, 8.1 lub 10 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i3-2100 3,1 GHz lub AMD Phenom II X4 965 3,4 GHz
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 670 lub AMD Radeon HD 7850
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. Miejsce na dysku: co najmniej 50 GB

Zalecane wymagania sprzętowe FIFA 20

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel i3 6300T 3.3 GHz lub AMD Athlon X4 870K 3.9 GHz
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 670 lub AMD Radeon R9 270X
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. Miejsce na dysku: co najmniej 50 GB

Informacje o FIFA 20 - poradnik do gry

Autor : Łukasz Qwert Telesiński

Ostatnia aktualizacja : 17 września 2019

Poradnik zawiera : strony: 76, ilustracje: 522 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w FIFA 20 - poradnik do gry