Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 20 - poradnik do gry

FIFA 20 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Gra bramkarzem w FIFA 20 FIFA 20 poradnik, tipy

Bramkarz jest często jedyną nadzieją Twojej drużyny na nie stracenie bramki w momencie, gdy przeciwnicy wtargnęli w pole bramkowe. W trakcie meczu w grze FIFA 20 bramkarz ma wiele możliwości angażowania się w grę, np. wznawia grę od własnej bramki, współpracuje z linią defensywną, broni dostępu do bramki.

Daleki wykop od własnej bramki

Daleki wykop to najmniej precyzyjna technika wznawiania gry od własnej bramki - Gra bramkarzem w FIFA 20 - FIFA 20 - poradnik do gry

Daleki wykop to najmniej precyzyjna technika wznawiania gry od własnej bramki. Wprawdzie oddalisz w ten sposób grę od własnego pola karnego, ale nigdy nie masz pewności, czy uda Ci się przejąć piłkę w środku pola. Aby wykonać daleki wykop należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za wrzutkę oraz wybrać kierunek i siłę zagrania. W trakcie wykonywania dalekiego wykopu staraj się celować w sektor boiska w którym znajduje się większa ilość piłkarzy z Twojej drużyny, aby mieć maksymalne szanse na przejęcie piłki i kontynuowanie ataku.

Krótki wykop

Wznawiając grę w ten sposób zawsze należy zwrócić uwagę na napastników drużyny przeciwnej, którzy mogą czekać na przechwyt piłki. W trakcie wykonywania tego zagrania staraj się kierować piłkę w stronę bocznych sektorów boiska, aby w razie błędu w przyjęciu piłka uciekła poza boisko.

Precyzyjny wyrzut piłki

Precyzyjny wyrzut to prosty sposób na wznowienie akcji i wyprowadzenie kontry. Precyzyjnego wyrzutu piłki warto używać w momencie, gdy uda Ci się obronić strzał lub wyłapać dośrodkowanie i chcesz szybko wznowić grę poprzez podanie do najbliższego zawodnika. W ten sposób masz pewność, że zachowasz kontrolę nad piłką i eliminujesz element losowości, który pojawia się przy wznawianiu gry dalekim wykopem. Aby wznowić grę wyrzutem należy wcisnąć klawisz odpowiedzialny za podanie oraz określić kierunek i siłę zagrania. Uważaj jednak, aby przez pomyłkę nie rzucić piłki prosto pod nogi przeciwnika.

Wznowienie gry krótkim podaniem

Bramkarz może także wznowić grę poprzez krótkie podanie do najbliższego zawodnika - Gra bramkarzem w FIFA 20 - FIFA 20 - poradnik do gry

Bramkarz może także wznowić grę poprzez krótkie podanie do najbliższego zawodnika. Takie zagranie niesie ze sobą spore ryzyko ponieważ łatwo jest tutaj popełnić błąd i podać futbolówkę pod nogi przeciwnika. Zanim podasz piłkę do najbliższego obrońcy upewnij się, że nie jest on naciskany przez któregoś z zawodników drużyny przeciwnej. Aby wznowić grę krótkim podaniem należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za podanie i wybrać odpowiedni kierunek.

Wyjścia z bramki

Wyjście bramkarzem to często klucz do wygrania sytuacji sam-na-sam. Aby skutecznie wykonać ten manewr musisz wyczekać odpowiedni moment. Dobrym momentem na wyjście bramkarzem jest chwila w której napastnik zbyt daleko wypuścił piłkę lub gdy podanie do wbiegającego zawodnika jest zbyt długie. Takie momenty to także doskonała okazja do skrócenia kąta i ograniczenia przestrzeni w siatce do której mogłaby zostać skierowana piłka. Aby wyjść bramkarzem z pola bramkowego należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za wyjście bramkarza.

Obrona rzutów karnych

Obrona rzutów karny to bez wątpienia loteria w której liczy się szczęście. Każdy Gracz wykonuje rzuty karne nieco inaczej i naprawdę ciężko jest wypracować jakąkolwiek taktykę obronną. Zawsze warto zwrócić uwagę na to, w którą stronę zwrócony jest zawodnik przeciwnika i wyczekać do ostatniej sekundy przed rzuceniem się w danym kierunku.