Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 20 - poradnik do gry

FIFA 20 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Odpowiednie zakończenie akcji w FIFA 20 FIFA 20 poradnik, tipy

Każdy atak powinien zostać zakończony wejściem w okolicę pola bramkowego przeciwnika i strzałem na bramkę. To właśnie wtedy masz największą szansę na zdobycie gola. Poniżej opisano kilka sposobów na sfinalizowanie akcji ofensywnej w grze FIFA 20.

Podanie prostopadłe i wyjście na czystą pozycję

Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na zakończenie akcji w grze FIFA 20 jest podanie w tempo do wychodzącego zawodnika w taki sposób, aby znalazł się on za plecami obrońców - Odpowiednie zakończenie akcji w FIFA 20 - FIFA 20 - poradnik do gry

Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na zakończenie akcji w grze FIFA 20 jest podanie w tempo do wychodzącego zawodnika w taki sposób, aby znalazł się on za plecami obrońców. Podanie prostopadłe po ziemi to jedno z najlepszych zagrań otwierających drogę do bramki, które zazwyczaj kończy się pojedynkiem sam-na-sam z bramkarzem. Pamiętaj, aby podanie wykonać w momencie, gdy zawodnik atakujący znajduje się tuż przed lub w linii z ostatnimi obrońcami, aby nie został złapany na pozycji spalonej.

Dośrodkowanie z boku boiska

Dośrodkowanie z boku boiska to zawsze loteria - tym bardziej, jeśli w polu bramkowym znajduje się wielu obrońców - Odpowiednie zakończenie akcji w FIFA 20 - FIFA 20 - poradnik do gry

Dośrodkowanie z boku boiska to zawsze loteria - tym bardziej, jeśli w polu bramkowym znajduje się wielu obrońców. Nawet jeśli nie uda Ci się oddać celnego strzału możesz liczyć na to, że piłka zostanie wybita na rzut rożny lub spadnie pod nogi któregoś z Twoich piłkarzy, co stworzy kolejną szansę na zdobycie bramki. Co więcej, stworzenie zamieszania w polu karnym może skutkować wbiciem bramki samobójczej lub sprowokować przeciwnika do faulu w procesie którego zyskasz rzut karny. Jeśli jednak nie dysponujesz wysokimi zawodnikami w ataku, pomyśl nad innym rozegraniem akcji - próbą podania po ziemi lub dryblingiem, który może otworzyć Ci drogę do bramki przeciwnika i umożliwi oddanie strzału.

Wywalczenie rzutu rożnego lub rzutu z autu

Jeśli znajdziesz się w sytuacji w której Twój zawodnik został zapędzony do rogu boiska i nie ma możliwości wykonania jakiejkolwiek akcji, możesz spróbować odbić futbolówkę od nóg przeciwnika w celu wywalczenia rzutu rożnego lub rzutu z autu. Wznowienie gry zza bocznej linii lub z narożnika boiska na pewno umożliwi lepsze przeprowadzenie akcji.

Sytuacja sam-na-sam z bramkarzem

W sytuacji sam-na-sam z bramkarzem najlepiej jest przerzucić futbolówkę na lepszą nogę zawodnika i oddać strzał finezyjny lub cięty strzał po ziemi. Jeśli bramkarz szarżuje na Twojego zawodnika możesz pokusić się o wykonaniu lobu. Najlepszym momentem na strzał jest chwila, gdy bramkarz znajduje się w połowie drogi pomiędzy bramką, a Twoim zawodnikiem. W takiej sytuacji nie będzie w stanie obronić praktycznie żadnego strzału. Pamiętaj, aby w takiej sytuacji nie używać sprintu, aby mieć maksymalną kontrolę nad piłką.

Strzały po przekątnej

Znalezienie odpowiedniego kąta do strzału jest niezbędne do zdobycia gola w grze FIFA 20. W zależności od sytuacji i ustawienia bramkarza będziesz zmuszony poszukać odpowiedniego kąta, który da Ci maksymalną szansę na zdobycie bramki. Przy wykonywaniu strzałów po przekątnej warto wykorzystywać niskie, cięte strzały, które sprawiają najwięcej problemów przy obronie.