Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 20 - poradnik do gry

FIFA 20 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Zarządzanie zespołem w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team FIFA 20 poradnik, tipy

FIFA 20 Ultimate Team to nie tylko rozgrywanie kolejnych meczów i zbieranie nagród za osiągane wyniki. Jako założyciel klubu będziesz musiał zarządzać zespołem, przedłużać kontrakty zawodników, przeprowadzać treningi, dbać o ich kondycję, leczyć kontuzje i bezustannie ulepszać skład. Niniejszy rozdział zawiera wszelkie potrzebne informacje, które mogą przyczynić się do lepszego i sprawniejszego zarządzania zespołem w trybie FUT 20.

Kontrakty

Zawodnicy, których przyjmujesz do zespołu mają podpisane kontrakty, które pozwalają im na rozegranie określonej ilości spotkań. Przykładowo, zawodnik przyjęty do zespołu ma podpisany kontrakt na 7 spotkań i po ich rozegraniu będziesz musiał podjąć decyzję - przedłużyć kontrakt z danym zawodnikiem, czy jednak nie.

Jak przedłużyć kontrakt zawodnika

W menu składu przejdź do menu akcji i wybierz przedmioty użyteczności - Zarządzanie zespołem w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

W menu składu przejdź do menu akcji i wybierz przedmioty użyteczności. Następnie przejdź do zakładki kontraktów. Teraz pozostaje wybrać określony rodzaj kontraktu i przydzielić go zawodnikowi. Przykładowo, na powyższym obrazku widać zawodnika, który może rozegrać jeszcze 3 spotkania w zespole, a złoty kontrakt przedłuży jego ważność aż o 28 spotkań.

Co się stanie, gdy kontrakt zawodnika wygaśnie?

W takiej sytuacji możesz podpisać z tym zawodnikiem kolejny kontrakt na określoną ilość spotkać - nie ma tutaj żadnej kary z powodu nie przedłużenia kontraktu na czas i na pewno nie dojdzie do sytuacji w której stracisz określonego zawodnika. Po prostu nie będziesz mógł nim grać dopóki nie podpiszesz kontraktu. Warto pamiętać, że w trybie FUT 20 jest kilka rodzajów kontraktów:

  • Brązowe - używane do przedłużania kontraktów brązowych zawodników. Nie są efektywne przy srebrnych i złotych zawodnikach.
  • Srebrne - używane do przedłużania kontraktów srebrnych i brązowych zawodników. Mogą być wykorzystane do przedłużenia kontraktu złotych zawodników jednak z mniejszym skutkiem.
  • Złote - Używane do przedłużania kontraktów złotych zawodników. Mogą być jednak użyte do wydłużenia kontraktu brązowych i srebrnych zawodników z bardzo dobrym skutkiem.

Jak zdobyć karty kontraktów?

Kontrakty możesz znaleźć w paczkach zakupionych w grze FIFA 20 za wirtualne monety lub FIFA points. Możesz je także kupić od innych Graczy na rynku transferowym. Zanim zaczniesz kupować kontrakty na rynku transferowym, w pierwszej kolejności sprawdź, czy nie posiadasz takich kart w swoim klubie - znajduje się je w każdej paczce.

Kondycja zawodników

Zawodnicy, których często wystawiasz do gry będą odczuwać skutki zmęczenia i tracić punkty wytrzymałości. Po każdym rozegranym meczu warto sprawdzić ich kondycję i w razie konieczności przywrócić piłkarzy do formy przy użyciu karty kondycji. Najlepszą możliwą opcją (jednak dość kosztowną, szczególnie na początku), jest przydzielanie całemu składowi zespołowej karty kondycji co 2 lub 3 spotkania.

Jak poprawić kondycję zawodników w FIFA 20 Ultimate Team?

W menu składu wybierz odpowiedniego zawodnika i przejdź do menu akcji, a następnie wybierz przedmioty użyteczności - Zarządzanie zespołem w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

W menu składu wybierz odpowiedniego zawodnika i przejdź do menu akcji, a następnie wybierz przedmioty użyteczności. W następnej kolejności przejdź do zakładki kondycji. Teraz pozostaje wybrać odpowiednią kartę kondycji i przydzielić ją zawodnikowi. Jeśli chcesz użyć zespołowej karty kondycji musisz wejść w menu składu i przejść do menu akcji drużyny - tam znajdziesz zespołowe karty kondycji.

Kontuzje i leczenie

W grze FIFA 20 kontuzje zdarzają się dość często. Na kontuzje szczególnie narażeni są zawodnicy, którzy często występują na murawie. Do najczęściej pojawiających się kontuzji można zaliczyć np. kontuzję kolana, nogi lub uraz głowy. Kontuzja może pojawić się po agresywnym przejęciu piłki, w trakcie wślizgu lub nawet w trakcie biegu (naderwanie mięśnia). Kontuzjowany Gracz będzie pauzował przez określoną ilość meczy, ale może także zostać wyleczony.

Jak wyleczyć kontuzję zawodnika?

W menu składu wybierz odpowiedniego zawodnika i przejdź do menu akcji, a następnie wybierz przedmioty użyteczności - Zarządzanie zespołem w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

W menu składu wybierz odpowiedniego zawodnika i przejdź do menu akcji, a następnie wybierz przedmioty użyteczności. W następnej kolejności przejdź do zakładki leczenia. Teraz pozostaje wybrać odpowiednią kartę leczenia, w zależności od odniesionego urazu i przydzielić ją zawodnikowi.

Zmiany w trakcie meczu

W trakcie meczu Twoi zawodnicy będą się męczyć - jedni szybciej, inni wolniej, ale jest to nieuniknione. Zwróć szczególną uwagę na zawodników, którzy dużo biegają po boisku, wykonują sprinty, uczestniczą w wyprowadzaniu akcji na bramkę przeciwnika. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zmianą i wprowadzić do gry wypoczętych zawodników z ławki rezerwowych. Zmęczenie zawodnika możesz łatwo zaobserwować w trakcie meczu, na pasku kondycji pojawiającym się w dolnym rogu ekranu.

Jak przeprowadzić zmianę?

Aby przeprowadzić zmianę w trakcie meczu wejdź do menu spotkania poprzez wciśnięcie przycisku pauzy i przejdź do widoku zespołu - Zarządzanie zespołem w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Aby przeprowadzić zmianę w trakcie meczu wejdź do menu spotkania poprzez wciśnięcie przycisku pauzy i przejdź do widoku zespołu. Następnie zaznacz odpowiedniego zawodnika, potwierdź swój wybór i wybierz z ławki rezerwowych piłkarza, którego chcesz wprowadzić na murawę boiska. Zmiana zostanie przeprowadzona w trakcie najbliższej przerwy meczowej.

Karty treningowe

Za pomocą karty treningowej możesz wzmocnić statystyki danego zawodnika. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że karty treningowe utrzymują swój efekt działania tylko i wyłącznie przez jeden mecz. Jeżeli karta treningowa została przydzielona zawodnikowi z ławki rezerwowych, a nie zostanie on wpuszczony na murawę boiska w kolejnym spotkaniu, efekt treningu utrzyma się aż do momentu występu tego piłkarza w meczu.

Jak przydzielić zawodnikowi kartę treningową?

W menu składu wybierz odpowiedniego zawodnika i przejdź do menu akcji, a następnie wybierz przedmioty użyteczności - Zarządzanie zespołem w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

W menu składu wybierz odpowiedniego zawodnika i przejdź do menu akcji, a następnie wybierz przedmioty użyteczności. W następnej kolejności przejdź do zakładki treningów. Teraz pozostaje wybrać odpowiednią kartę treningu i w zależności od preferencji przydzielić ją zawodnikowi.

Zwiększanie statystyk zawodników

W FUT 20 możesz wpłynąć na statystyki zawodników poprzez przydzielanie im odpowiednich kart użyteczności. Przy pomocy takiego prostego zabiegu możesz jeszcze lepiej dopasować umiejętności piłkarzy do stylu gry Twojej drużyny.

Jak zwiększyć statystyki zawodnika w FUT 20?

W menu składu wybierz odpowiedniego zawodnika i przejdź do menu akcji, a następnie wybierz przedmioty użyteczności - Zarządzanie zespołem w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

W menu składu wybierz odpowiedniego zawodnika i przejdź do menu akcji, a następnie wybierz przedmioty użyteczności. W następnej kolejności przejdź do zakładki zgrania i wybierz kartę, którą chcesz przydzielić piłkarzowi.