Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 20 - poradnik do gry

FIFA 20 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak osiągnąć pełne zgranie w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team? FIFA 20 poradnik, tipy

Każdy Gracz powinien dążyć do stworzenia zgranego i dobrze prosperującego klubu w trybie FUT 20. Niestety, nie jest to takie proste - wśród ponad 17 000 dostępnych piłkarzy musisz wyselekcjonować początkową jedenastkę. Przy tworzeniu złotej drużyny należy brać pod uwagę wiele kwestii, jak np. narodowość piłkarzy i poziom zgrania zawodników. Z niniejszego rozdziału Gracz dowie się, jak stworzyć pierwszy dobrze prosperujący zespół w grze FIFA 20.

FUT 20 daje Graczowi możliwość stworzenia drużyny w której znajdą się piłkarze należący do różnych klubów i narodowości. Niestety, zbyt duże zróżnicowanie może niekorzystnie wpłynąć na zgranie zespołu, a tym samym na osiągane przez nich wyniki. Z tego względu współczynnik zgrania (chemistry) jest niezwykle istotną kwestią w trakcie budowania zespołu. Aby zawodnik osiągał najlepsze wyniki na boisku musi mieć maksymalny poziom zgrania, który wynosi 10 punktów. Wynik punktowy zależy od połączeń pomiędzy zawodnikami oraz pozycji na których grają. Po przeczytaniu tego rozdziału dowiesz się, jak stworzyć zespół z maksymalnym poziomem zgrania.

Zawodnik na odpowiedniej pozycji

Podstawowym krokiem, który musisz zrobić, aby dać zawodnikowi pełne zgranie, jest umieszczenie go na właściwej pozycji - obrońca musi być obrońcą, a pomocnik pomocnikiem. Informację na temat pozycji zawodnika znajdziesz na jego karcie, zaraz pod oceną ogólną. W grze FIFA 20 dostępnych jest 17 pozycji: bramkarz, prawy/lewy obrońca, cofnięty prawy/lewy skrzydłowy, środkowy obrońca, środkowy pomocnik defensywny, środkowy pomocnik, środkowy pomocnik ofensywny, lewy/prawy pomocnik, lewy/prawy skrzydłowy, środkowy napastnik, lewy/prawy napastnik, napastnik. Oczywiście w różnych formacjach występują różne pozycje zawodników. Na przykład w jednej w ataku grają sami napastnicy, a w innej środkowy napastnik i skrzydłowi. Dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio dobierać formację do posiadanych zawodników.

Piłkarz, który ma odpowiednie połączenia z resztą składu będzie dysponował 10 punktami zgrania tylko i wyłącznie wtedy, gdy zostanie umieszczony na swojej nominalnej pozycji - Jak osiągnąć pełne zgranie w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team? - FIFA 20 - poradnik do gry

Piłkarz, który ma odpowiednie połączenia z resztą składu będzie dysponował 10 punktami zgrania tylko i wyłącznie wtedy, gdy zostanie umieszczony na swojej nominalnej pozycji. Jeśli ustawisz go na pozycji zbliżonej do tej przypisanej do danej karty, otrzyma 9 punktów zgrania.

Zgranie pomiędzy zawodnikami

W każdym składzie, niezależnie od formacji, pozycje zawodników są ze sobą połączone. Połączenia pomiędzy zawodnikami są oznaczone poprzez czerwone, pomarańczowe lub zielone linie. Chcąc osiągnąć pełne zgranie zawodnika musisz "połączyć go" z piłkarzami z którymi się rozumie. Zawodnik otrzymuje punkty zgrania od innego gracza, jeżeli:

  1. grają w tej samej lidze, ale w innym klubie i są innej narodowości - 1 punkt.
  2. grają w innej lidze, ale są tej samej narodowości - 1 punkt.
  3. grają w tej samej lidze, w innym klubie, ale są tej samej narodowości - 2 punkty.
  4. grają w tym samym klubie, ale są innej narodowości - 2 punkty.
  5. grają w tym samym klubie, są tej samej narodowości - 3 punkty.

Jeżeli zawodnik nie rozumie się z połączonymi z nim innymi zawodnikami, linia między nimi będzie miała kolor czerwony. Gdy zawodnicy otrzymają 1 punkt zgrania, linia będzie pomarańczowa. Z 2 lub 3 punktami zgrania połączenie pomiędzy zawodnikami będzie miało kolor zielony.

Rola Menedżera w zgraniu zespołu

Menedżer to bardzo istotna postać w każdym klubie stworzonym w trybie FUT 20. Menedżerowie mogą dodać zawodnikom punkty zgrania oraz przedłużać ich kontrakty. Każdy menedżer ma określoną narodowość i ligę w której pracuje - tę można szybko i łatwo zmienić przy użyciu karty zmiany ligi. Co bardzo istotne, Menedżerowie dodają po 1 punkcie zgrania każdemu zawodnikowi z tej samej ligi lub tej samej narodowości. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz uzyskać pełen poziom zgrania zespołu nawet w przypadku, gdy np. dwóch zawodników z drużyny ma połączenie czerwone.

Dlaczego zgranie jest takie ważne?

Gdy zgranie zespołu wynosi równo 50 punktów, zawodnicy będą posiadać dokładnie takie same statystyki, jak na kartach. Każdy punkt poniżej granicy 50 punktów obniża ich umiejętności o pewną wartość, a przy zerowym zgraniu, wszystkie statystyki zostają obniżone aż o 25 punktów. Każdy punkt powyżej granicy 50 zwiększa wybrane zdolności o 0, 10, a nawet 15 punktów w zależności od zawodnika. Maksymalna wartość to 99.