Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 20 - poradnik do gry

FIFA 20 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Tryby gry w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team FIFA 20 poradnik, tipy

W FIFA 20 Ultimate Team, Gracz może brać udział w wielu trybach rozgrywki. Niektóre z nich pozwalają na rozgrywanie spotkań z komputerowym przeciwnikiem, a inne stawiają przed Graczem nie lada wyzwanie online podczas rozgrywania cotygodniowej ligi Divison Rivals. W niniejszym rozdziale opisano wszystkie tryby rozgrywki dostępne w FUT 20.

Division Rivals

Division Rivals to tryb, który po raz pierwszy został udostępniony w FIFA 19. W Division Rivals Gracze walczą między sobą w co tygodniowych ligowych pojedynkach online na określonych zasadach. Po zakończeniu sezonu ligowego, Gracze otrzymują odpowiednie nagrody w zależności od osiągniętych wyników.

Zasady

Liga Divison Rivals trwa przez 7 dni i w tym czasie Gracze mogą rozgrywać mecze online z przeciwnikami o podobnych umiejętnościach - Tryby gry w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Liga Divison Rivals trwa przez 7 dni i w tym czasie Gracze mogą rozgrywać mecze online z przeciwnikami o podobnych umiejętnościach. Po rozegraniu 5 meczu kwalifikacyjnych, Gracz zostaje przydzielony do odpowiedniej ligi. Od tego momentu należy zdobywać punkty, aby walczyć o awans do wyższej dywizji. Każdy rozegrany mecz w trybie Division Rivals nagradzany jest odpowiednią ilością punków - w zależności od osiągniętego wyniku. Za wygrany mecz otrzymasz najwięcej punktów, ale remisy też nie są najgorzej punktowane. Wiadomo, że w wyższej lidze rozgrywki będą znacznie trudniejsze więc Gracz będzie stawiany przed coraz to trudniejszymi wyzwaniami. Należy także zaznaczyć fakt, że mecze rozgrywane w trybie Divion Rivals pozwalają na zdobywanie punktów FUT Champions, które są przepustką do prestiżowej, weekendowej ligi o tej samej nazwie.

Nagrody Division Rivals

Po zakończeniu każdego sezonu ligowego, czyli po upływie 7 dni, Gracz otrzymuje odpowiednie nagrody, które uzależnione są od ligi oraz końcowej rangi. Nawet jeśli jesteś początkującym Graczem i utknąłeś w 10 lidze masz szanse zdobyć naprawdę przyzwoite nagrody, które pomogą Ci rozwinąć konto FUT i wzmocnić swój skład.

FUT Champions

FUT Champions to prestiżowa i niezwykle wymagająca liga weekendowa do której można się dostać po uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów - Tryby gry w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

FUT Champions to prestiżowa i niezwykle wymagająca liga weekendowa do której można się dostać po uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów. Punkty zdobywa się poprzez rozgrywanie spotkań w trybie Divison Rivals. Im wyższa liga, tym więcej punktów zdobywasz, ale uzbieranie potrzebnych punktów wcale nie będzie takie proste. Wejściówka do FUT Champions kosztuje aż 2000 punktów.

Wyzwania Budowania Składów

Wyzwania Budowania Składów to bardzo popularny tryb w FIFA 20 Ultimate Team. WBS to swego rodzaju piłkarskie łamigłówki, które należy rozwiązać, aby otrzymać określone nagrody. Przystępując do zabawy musisz spełnić pewnie warunki, które zazwyczaj dotyczą określonego poziomu zgrania, oceny ogólnej, rodzaju kart, lig, klubów itd. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że po wytypowaniu składu i zaakceptowaniu wymiany, wszyscy zgłoszeni zawodnicy zostaną nieodwracalnie usunięci z Twojego klubu w zamian za określoną nagrodę. Wyzwania Budowania Składów to świetna zabawa, ale także dobra szansa na zarobienie nieco monet i zdobycie dodatkowych paczek. Trzeba jednak zaznaczyć, że ze względu na niektóre wymagania, rynek transferowy może zupełnie zwariować przez co słabe karty mogą być przerażająco drogie tylko ze względu na to, że pasują do wielu składów. W tym rozdziale znajdziesz informacje na temat tego, jak tworzyć składy, żeby na nich zarobić.

Tworzenie składów

Tworzenie składu zawsze rozpocznij od znalezienia tanich zawodników spełniających wymagania danego zadania - Tryby gry w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Tworzenie składu zawsze rozpocznij od znalezienia tanich zawodników spełniających wymagania danego zadania. Co ważne, nie kupuj ich od razu tylko dodaj ich do składu koncepcyjnego lub kreatora drużyny na stronach internetowych, np. futhead lub futwiz. Proces tworzenia odpowiedniego składu wymaga wiele cierpliwości ze względu na długie i żmudne poszukiwania określonych zawodników. Pamiętaj, aby w pierwszej kolejności przejrzeć zasoby własnego klubu - zazwyczaj znajdziesz tam kilku niewymiennych piłkarzy, których będziesz mógł użyć.

Najszybsza metoda budowania składu

Najszybszą i często najbardziej efektywną metodą stworzenia odpowiedniego składu do danego wyzwania jest wyszukanie gotowego rozwiązania w Internecie. Wystarczy wpisać angielską nazwę określonego zadania do wyszukiwarki i wybrać odpowiednie rozwiązanie. Przed skopiowaniem składu zawsze upewnij się, że zgadza się on z wytycznymi w zadaniu oraz sprawdź komentarze, możliwe, że ktoś podał w nich jeszcze lepsze rozwiązanie. Czasem może się okazać, że któregoś zawodnika nie ma na rynku w rozsądnej cenie więc trzeba będzie poszukać alternatywy. W pierwszej kolejności rozglądaj się za zawodnikiem z danej ligi/narodowości, który da takie samo zgranie zespołowi. W niektórych sytuacjach trzeba będzie wymienić nawet kilku graczy.

Bonus zgrania za lojalność piłkarzy

Bonus zgrania za lojalność otrzymują zawodnicy znalezieni w paczkach. Dzięki temu bonusowi są w stanie zyskać pełne zgranie, które wynosi 10 punktów. Piłkarze zakupieni na rynku transferowym mogą dysponować maksymalnym zgraniem na poziomie 9 punktów, chyba że rozegrają w Twoim klubie co najmniej 10 spotkań.

Drużyna Tygodnia

Drużyna Tygodnia tworzona jest z piłkarzy, którzy wyróżnili się czymś szczególnym podczas ostatnich rozgrywek na boiskach całego świata, np. zdobyli dużą ilość bramek. Drużyna Tygodnia wybierana jest co środę przez programistów EA Sports. Wszyscy zawodnicy, którzy zostali w taki sposób wyróżnieni zyskają specjalne karty, które będzie można trafić w paczkach.

Rzuć wyzwanie Drużynie Tygodnia

Rozegranie meczu przeciwko Drużynie Tygodnia to szybki sposób na zarobienie nieco monet - szczególnie na niższych poziomach trudności - Tryby gry w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Rozegranie meczu przeciwko Drużynie Tygodnia to szybki sposób na zarobienie nieco monet - szczególnie na niższych poziomach trudności. Jeśli zdecydujesz się na mecz na wysokim poziomie - przygotuj się na trudne i wyczerpujące spotkanie ponieważ piłkarze z Drużyny Tygodnia dysponują zwiększonymi statystykami. Jeśli dysponujesz słabszą drużyną, szczególnie na początku swojej kariery w FUT 20, wybierz poziom trudności, który pozwoli Ci na odniesienie łatwego i szybkiego zwycięstwa.

Karty "In Form"

Karty piłkarzy, którzy zostali wybrani do Drużyny Tygodnia zyskują inną, ciemną oprawę graficzną i zwiększone statystyki co tworzy z nich znacznie lepszych zawodników od ich złotych odpowiedników - Tryby gry w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Karty piłkarzy, którzy zostali wybrani do Drużyny Tygodnia zyskują inną, ciemną oprawę graficzną i zwiększone statystyki co tworzy z nich znacznie lepszych zawodników od ich złotych odpowiedników. Ze względu na zwiększone statystyki, karty In Form potrafią osiągać bardzo duże ceny na rynku transferowym - szczególnie, jeśli są wykorzystywane do wykonania zadań w Wyzwaniach Budowania Składów.

Jak zdobyć karty "In Form"

Każdy z Graczy ma szansę na zdobycie karty In Form w danym tygodniu poprzez otwieranie paczek - Tryby gry w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Każdy z Graczy ma szansę na zdobycie karty In Form w danym tygodniu poprzez otwieranie paczek. Po upływie 7 dni następuje zmiana Drużyny Tygodnia i wcześniejsi zawodnicy In Form nie będą już dostępni w paczkach, a jedynie poprzez rynek transferowy.

Bitwa Składów

Bitwa Składów to kolejny popularny tryb dla jednego Gracza w FUT 20 w którym można zdobyć ciekawe nagrody: dodatkowe paczki i monety. Gracz rozgrywa spotkania przeciwko drużynom stworzonym przez społeczność FIFA. Poniżej opisano zasady trybu Bitwy Składów oraz nagrody, które można tam wywalczyć.

Zasady

W trybie Bitwy Składów zadaniem Gracza jest rozgrywanie spotkań przeciwko komputerowemu przeciwnikowi, który prowadzi drużyny stworzone przez całą społeczność FIFA - Tryby gry w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

W trybie Bitwy Składów zadaniem Gracza jest rozgrywanie spotkań przeciwko komputerowemu przeciwnikowi, który prowadzi drużyny stworzone przez całą społeczność FIFA. Za rozegrane mecze Gracz otrzymuje określoną ilość punktów w zależności od poziomu trudności i osiągniętych wyników. Należy pamiętać o tym, że można uzyskać dodatkowe punkty za efektowe sztuczki i gole. Należy takie zaznaczyć fakt, że Gracz może stracić nieco punktów za faule, kartki bądź stracone gole. W trybie Bitwy Składów można rozegrać maksymalnie 4 spotkania dziennie, a następnie trzeba poczekać na zaktualizowanie składów.

Nagrody

W zależności od tego, jaką rangę udało Ci się zdobyć w trakcie tygodnia, otrzymasz odpowiednie nagrody - Tryby gry w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

W zależności od tego, jaką rangę udało Ci się zdobyć w trakcie tygodnia, otrzymasz odpowiednie nagrody. Jest jednak o co walczyć ponieważ w puli nagród znajdują się paczki z wymiennymi piłkarzami, których można wystawić na rynku transferowym. Co więcej, do wygrania są specjalne pakiety i duże sumy monet.

Draft

Draft to unikatowy tryb w FIFA w którym trzeba popisać się umiejętnościami selekcjonera i wybrać odpowiedni skład z losowych kart, który pozwoli wygrać 4 spotkania z rzędu. Nagrody w trybie Draft uzależnione są od ilości zwycięstw więc zawsze warto walczyć o jak najlepszy wynik.

Zasady trybu Draft

Draft może być rozgrywany w trybie online i offline (z komputerowym przeciwnikiem) - Tryby gry w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Draft może być rozgrywany w trybie online i offline (z komputerowym przeciwnikiem). Do wzięcia udziału w trybie Draft potrzebny jest specjalny żeton (token) lub wpisowe w wysokości 15 000 monet / 300 FIFA Points. Po wpłaceniu wymaganej kwoty, Gracz przechodzi do wyboru drużyny. Na każdą dostępną pozycję można wybrać jednego z 5 zaproponowanych przez grę zawodników, aż do całkowitego zapełnienia składu (wliczając w to ławkę rezerwowych). Po zaakceptowaniu drużyny, Gracz przechodzi do rozgrywkę pucharowych w których jedna przegrana oznacza wypadnięcie z turnieju.

Budowanie drużyny

Pierwszym krokiem jest wybór formacji, a następnie można przejść do wyboru odpowiednich piłkarzy - Tryby gry w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

Pierwszym krokiem jest wybór formacji, a następnie można przejść do wyboru odpowiednich piłkarzy. W trakcie wyboru zawodników szczególną uwagę należy zwracać na zgranie zespołu, a nie tylko na ogólną ocenę wylosowanych piłkarzy. Pamiętaj, że bardzo dobre zgranie zespołu odzwierciedla się w stylu gry i umiejętnościach poszczególnych zawodników. Po wybraniu wszystkich zawodników postaraj się poprzestawiać piłkarzy w taki sposób, aby maksymalnie podnieść zgranie zespołu.

Nagrody

W zależności od ilości wygranych, Gracz może zyskać określone nagrody - Tryby gry w FUT 20, FIFA 20 Ultimate Team - FIFA 20 - poradnik do gry

W zależności od ilości wygranych, Gracz może zyskać określone nagrody. Oczywiście na największy zysk można liczyć po zdobyciu 4 zwycięstw z rzędu, ale nawet jeśli podwinie Ci się noga i przegrasz w pierwszym pojedynku, możesz liczyć na małą rekompensatę. Nagroda, jaką otrzymasz jest losowana z pewnej puli dostępnych nagród przyporządkowanych do konkretnej liczby zwycięstw. Przykładowo:

  1. Za porażkę w pierwszym spotkaniu otrzymasz zwykłe srebrne lub złote paczki.
  2. Za 1 zwycięstwo masz szansę na złote paczki i duże złote paczki.
  3. 2 zwycięstwa mogą zapewnić Ci paczki premium lepszej jakości.
  4. 3 zwycięstwa to nagroda rzędu kilku paczek premium lub paczek lepszej jakości.
  5. 4 zwycięstwa dają szansę na wygraną paczek o wartości ponad kilkudziesięciu tysięcy monet.

Nagrody w trybie Draft przyznawane są w sposób całkowicie losowy więc nie zawsze zwróci się 7 500 monet, które należało wydać na wejściówkę. Tryb Draft to tak naprawdę loteria i szansę na zarobek mają tutaj tylko najlepsi Gracze, którzy osiągną serię 4 zwycięstw. Jeżeli chodzi o nagrody za rozegranie Drafta w trybie dla jednego gracza (offline) to są one niestety nieporównywalnie mniejsze przez co zarobienie jakiejś większej sumy monet graniczy z cudem. Jeśli jednak masz trochę punktów FIFA do rozdysponowania i nie wiesz na co je przeznaczyć, możesz spróbować swojego szczęścia w Draft dla jednego Gracza. Pamiętaj jednak o tym, że poziom trudności nie wpływa na otrzymane nagrody więc nie ma sensu utrudniać sobie życia - wybierz najniższy poziom trudności i szybko przebrnij do końca turnieju.