Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 20 - poradnik do gry

FIFA 20 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Podstawy gry defensywnej w FIFA 20 FIFA 20 poradnik, tipy

Gdy piłka jest w grze to właśnie na obrońcach ciąży odpowiedzialność utrzymania dogodnego wyniku spotkania. Jedno nieuważne zagranie, jedno zbyt krótkie podanie lub nieudana próba dryblingu może być katastrofalne w skutkach. Dobra i szczelna obrona to podstawa w grze FIFA 20. Niniejszy rozdział zawiera wszelkie istotne informacje, które pozwolą Graczowi na polepszenie własnej defensywy w grze FIFA 20.

W grze FIFA 20 nie musisz walczyć sam o każdą piłkę - obrońcy pozostawieni bez Twojej opieki sami potrafią wykonywać swoją pracę i dobrze im to wychodzi. Oczywiście, jeśli dojdzie do groźnej sytuacji, jak np. kontra skrzydłem boiska, należy wziąć sprawy w swoje ręce i przejąć kontrolę nad najbliższym obrońcą.

Zmiana zawodnika

Gdy akcja przenosi się coraz głębiej na Twoją stronę boiska musisz odpowiednio reagować i zmieniać zawodników w taki sposób, aby za każdym razem kontrolować piłkarza znajdującego się jak najbliżej piłki. Użycie przycisku odpowiedzialnego za zmianę zawodnika nie zawsze przynosi zadowalające rezultaty więc w większości przypadków lepiej użyć prawego analogu do określenia zmiany zawodnika. Kolejnych zawodników możesz zmieniać poprzez wychylenie analogu w odpowiednim kierunku.

Odbiór piłki

Zwykły odbiór piłki to w wielu przypadkach najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na odzyskanie futbolówki bez konieczności narażania się na niepotrzebne ryzyko, jak w przypadku wykonywania agresywnego odbioru lub wślizgu - Podstawy gry defensywnej w FIFA 20 - FIFA 20 - poradnik do gry

Zwykły odbiór piłki to w wielu przypadkach najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na odzyskanie futbolówki bez konieczności narażania się na niepotrzebne ryzyko, jak w przypadku wykonywania agresywnego odbioru lub wślizgu. Zwykły odbiór piłki jest najskuteczniejszy w momencie, gdy przeciwnik kieruje się bezpośrednio na Twojego zawodnika. Aby w bezpieczny sposób odebrać piłkę przeciwnikowi należy nacisnąć przycisk odpowiedzialny za odbiór piłki.

Wślizg

Wślizg to najbardziej ryzykowna próba odbioru piłki, która bardzo często kończy się upomnieniem, żółtą kartą, a niekiedy nawet czerwoną i wykluczeniem zawodnika z gry - Podstawy gry defensywnej w FIFA 20 - FIFA 20 - poradnik do gry

Wślizg to najbardziej ryzykowna próba odbioru piłki, która bardzo często kończy się upomnieniem, żółtą kartą, a niekiedy nawet czerwoną i wykluczeniem zawodnika z gry. Zanim wykonasz wślizg musisz upewnić się, że obrałeś odpowiedni kąt ataku na piłkę. Wślizg musi także być wykonany w tempo, aby nie minąć się z zawodnikiem prowadzącym piłkę. Chcąc wykonać wślizg należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za to zagranie.

Wybicie piłki z pola karnego

Jeśli w Twoim polu karnym zrobiło się straszne zamieszanie, nie ma co ryzykować wyprowadzania składnej akcji - najlepszym wyjściem będzie wybicie piłki, aby oddalić zagrożenie od własnej bramki. Chcąc skutecznie wybić piłkę z pola karnego należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za strzał lub dośrodkowanie. Pamiętaj, aby nie wybijać futbolówki zbyt blisko pola karnego ponieważ przeciwnik może wykorzystać taką sytuację do oddania bardzo mocnego i groźnego strzału na bramkę.