Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division - poradnik do gry

The Division - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie poradnik The Division

Talenty sprzętu

Talenty w sprzęcie mogą rekompensować średnie statystyki danego przedmiotu. - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry
Talenty w sprzęcie mogą rekompensować średnie statystyki danego przedmiotu.

Talenty sprzętu różnią się trochę od tych dostępnych dla broni. Przede wszystkim każdy element ekwipunku może mieć maksymalnie jeden talent. W dodatku dostępne są one jedynie dla przedmiotów rangi Topowy (High-End), lecz jednocześnie nie mają żadnych wymagań. Kolejną różnicą jest fakt, iż każdy z talentów przypisany jest jedynie do danego elementu sprzętu - nie są one ogólnodostępne.

Sprawia to, iż poszukiwanie wymarzonego ekwipunku jest w gruncie rzeczy znacznie trudniejsze, jednak niektóre talenty mogą z nawiązką rekompensować niskie statystyki na przedmiocie, które mogą zostać wylosowane. Efekty otrzymywane z talentów sprzętu są w większości przypadków niedostępne z innego źródła.

Poniżej znajdziesz tabelę przedstawiającą wszystkie dostępne dla sprzętu talenty, wraz z wyjaśnieniem ich działania. Część talentów posiada zmienne wartości (jak i czas działania) - zostały one zastąpione odpowiednio "X" i "Y". Gra jest też na bardzo wczesnym etapie (kilka tygodni po premierze), więc część dokładnych, sztywnych wartości jest jeszcze nieznana, a część z pewnością ulegnie zmianie.

Porady związane z doborem sprzętu i związanych z nim talentów:

  1. Często dany talent z nawiązką rekompensuje niskie statystyki, które zostały wylosowanego dla przedmiotu. Czasami jest warto poświęcić trochę obrażeń, czy punktów zdrowia by zyskać potężny efekt.
  2. Z drugiej strony nie warto jest za wszelką cenę szukać przedmiotu z danym talentem, jeśli reszta statystyk kompletnie nie będzie ci odpowiadać.
  3. Pamiętaj, że talentu nie można zmienić za pomocą Stacji Rekalibracyjnej - statystykę przedmiotu już tak. Jeśli trafi ci się przedmiot z potężnym talentem, a z jedną statystyką, która ci nie odpowiada, pamiętaj że możesz ją łatwo zmienić na inną.
  4. Talenty warto dobierać do roli, jaką pełnisz w drużynie. Nie ma sensu skupiać się na tych zwiększających obrażenia, jeśli twoim głównym celem jest uzdrawianie, bądź rozpraszanie uwagi wrogów. Szczegóły znajdziesz w rozdziale "Role w drużynie".

Pancerz Kuloodporny (Body Armor)

Nazwa

Opis i ocena

Forceful

Opis: Zwiększa pancerz postaci o x% podczas działania zdolności kluczowej - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Zwiększa pancerz postaci o x% podczas działania zdolności kluczowej.

Uwagi: Każdy dodatkowy pancerz jest bardzo pożądany, lecz ten talent nadaje się przede wszystkim dla postaci, które często walczą po za osłoną, bądź po prostu służą w drużynie jako tank.

Jeśli częściej siedzisz za osłoną, bądź korzystasz ze zdolności leczących, rozejrzyj się za przedmiotem z innym talentem.

Rapid

Opis: Czas odnowienia zdolności leczących jest skrócony o 13% - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Czas odnowienia zdolności leczących jest skrócony o 13%.

Uwagi: Talent nieoceniony dla postaci pełniących rolę medyka w drużynie. Wraz z wysokim współczynnikiem Elektroniki i Mocy Umiejętności, a także Przyspieszenia (czyli redukcji czasu odnowienia zdolności), będziesz w stanie korzystać ze zdolności leczących znacznie częściej.

Dla pozostałych postaci warto rozejrzeć się za innym talentem.

Reckless

Opis: Twoje ataki zadają obrażenia zwiększone o 12 - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Twoje ataki zadają obrażenia zwiększone o 12.5%, lecz twoja postać otrzymuje 10% więcej obrażeń.

Uwagi: Talent przydatny praktycznie tylko dla postaci walczących z bardzo dużych odległości i za porządną osłoną - czyli po prostu snajperów. Premia do obrażeń jest olbrzymia, jednak idzie to w parze z dodatkowymi obrażeniami od wrogów.

Nieumiejętne korzystanie z tego talentu bardzo szybko wpędzi twoją postać do grobu.

Robust

Opis: Zwiększa pancerz postaci o 45% podczas korzystania z osłony - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Zwiększa pancerz postaci o 45% podczas korzystania z osłony.

Uwagi: Jako iż Tom Clancy's The Division to tzw. "cover shooter", większość czasu spędzać będziesz za osłoną, co aktywuje talent i dodatkowo zwiększy twój pancerz.

Pamiętaj jednak, iż 45% wzrost pancerza to nie 45% redukcja obrażeń - pancerz cierpi z powodu "prawa malejących przychodów", przez co kolejne punkty pancerza dają coraz mniejszą premię do odporności.

Vigorous

Opis: Wszystkie zdolności leczące mogą leczyć ponad limit (Overheal) - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Wszystkie zdolności leczące mogą leczyć ponad limit (Overheal).

Uwagi: Talent nieoceniony dla postaci pełniących funkcję medyka w drużynie. Dzięki olbrzymiej Mocy Umiejętności twoje zdolności będą leczyć więcej punktów zdrowia niż posiadają twoi sojusznicy, przez co część z tego będzie się marnować.

Dzięki temu talentowi będziesz w stanie spożytkować nadmiar leczenia oferując tzw. "Overheal", który na krótką chwilę zwiększy maksymalny poziom zdrowia sojusznika.

Maska (Mask)

Nazwa

Opis i ocena

Enduring

Opis: Gdy twoje zdrowie spadnie do ostatniego segmentu, będzie ono stale regenerowane by zapełnić ten segment - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Gdy twoje zdrowie spadnie do ostatniego segmentu, będzie ono stale regenerowane by zapełnić ten segment.

Uwagi: Talent bezużyteczny z uwagi na fakt, iż jest on bardzo ryzykowny w użyciu - nigdy nie chcesz siedzieć na ostatnim segmencie paska zdrowia i walczyć z wrogiem, gdyż łatwo jest wtedy zginąć.

Refreshed

Opis: Gdy twoje zdrowie spadnie do ostatniego segmentu, wszystkie uzdrowienia zwiększone będą o 30% - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Gdy twoje zdrowie spadnie do ostatniego segmentu, wszystkie uzdrowienia zwiększone będą o 30%.

Uwagi: Podobnie jak wyżej, korzystanie z niego jest zbyt ryzykowne.

Przydać się może jedynie postaci zbudowanej jako tank, pod warunkiem posiadania talentu "Resourceful" (dostępny dla Plecaka) - w ten sposób twoje własne uzdrowienia będą w stanie zregenerować punkty zdrowia tarczy.

Rejuvenated

Opis: Skorzystanie z apteczki usuwa wszystkie efekty ograniczające kontrolę - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Skorzystanie z apteczki usuwa wszystkie efekty ograniczające kontrolę.

Uwagi: Potężny talent, który jest nieoceniony podczas walki z wrogami ciskającymi granatami i tymi, którzy atakują cię przy pomocy miotaczy płomieni. Podczas trwania efektów ograniczających kontrolę postać nie będzie w stanie korzystać ze zdolności (wyjątkiem jest oślepienie / ogłuszenie, które "tylko" zmniejsza widoczność i twój słuch).

Przydaje się także podczas walk z innymi graczami (PvP), by zniwelować efekty nakładane przez kilka zdolności.

Rehabilitated

Opis: Podczas trwania efektu ograniczającego kontrolę, postać będzie regenerować 2% maksymalnych punktów zdrowia na sekundę - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Podczas trwania efektu ograniczającego kontrolę, postać będzie regenerować 2% maksymalnych punktów zdrowia na sekundę.

Uwagi: Kolejny bardzo użyteczny talent, szczególnie wtedy, gdy wrogowie próbują wykurzyć cię zza osłony granatami zapalającymi, ogłuszającymi, czy gazowymi. W takich przypadkach jest spora szansa, że zamiast zadawać obrażenia będą one w gruncie rzeczy regenerować twoje zdrowie.

Tenacious

Opis: Skorzystanie z apteczki zwiększa zadawane obrażenia o x% na Y sekund - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Skorzystanie z apteczki zwiększa zadawane obrażenia o x% na Y sekund.

Uwagi: Bezużyteczny talent - apteczek możesz przenosić maksymalnie 5, a korzystanie z nich by zwiększyć obrażenia to bardzo zły pomysł.

Plecak (Backpack)

Nazwa

Opis i ocena

Inventive

Opis: Moc umiejętności zwiększona jest o 13% gdy posiadasz pełny pasek zdrowia - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Moc umiejętności zwiększona jest o 13% gdy posiadasz pełny pasek zdrowia.

Uwagi: Bardzo użyteczny talent, pod warunkiem, iż jesteś w stanie utrzymać pełny pasek zdrowia.

Ekstremalnie skuteczny na postaci zbudowanej jako tank, która walczy przy użyciu tarczy balistycznej - w większości przypadków wrogowie nie będą w stanie zbić twojego paska zdrowia, gdyż obrażenia blokować będzie tarcza.

Relentless

Opis: 3% obrażeń zadawanych przez twoje zdolności przywracane jest jako punkty zdrowia - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: 3% obrażeń zadawanych przez twoje zdolności przywracane jest jako punkty zdrowia.

Uwagi: W teorii dość użyteczny talent, jednak zdolności w grze są używane głównie dla ich efektów, a nie bezpośrednich obrażeń. Nawet jeśli uda ci się zadać 200,000 punktów obrażeń, będzie to jedynie 6,000 punktów zdrowia które odzyskasz - nie jest to warte tego cennego miejsca na talent.

Resourceful

Opis: Wszystkie twoje uzdrowienia obejmują swoimi efektami także obiekty związane z umiejętnościami - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Wszystkie twoje uzdrowienia obejmują swoimi efektami także obiekty związane z umiejętnościami.

Uwagi: Talent który jest pożądany przez wszystkie postaci zbudowane jako tank i korzystające z tarczy balistycznej. Każde twoje uzdrowienie (a także wykorzystanie apteczki) zregeneruje punkty zdrowia twojej tarczy. Jako iż tank w tej grze posiadać musi bardzo dużą Moc Umiejętności, wrogowie nie będą w stanie przebić się przez twoją tarczę.

Specialized

Opis: X% wartości Broni Palnej (Firearms) i Wytrzymałości (Stamina) dodawana jest jako Moc Umiejętności - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: X% wartości Broni Palnej (Firearms) i Wytrzymałości (Stamina) dodawana jest jako Moc Umiejętności.

Uwagi: Talent idealny dla tych, którzy używają zdolności jako wsparcie, a sami skupiają się na żywotności zadawaniu obrażeń. Dzięki temu zyskają oni niezłą premię do mocy umiejętności, zwiększając trochę ich skuteczność.

Technical

Opis: Zwiększa Moc Umiejętności o x% podczas trwania zdolności kluczowej - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Zwiększa Moc Umiejętności o x% podczas trwania zdolności kluczowej.

Uwagi: Biorąc pod uwagę pozostałe talenty dostępne dla Plecaka, talent ten jest kompletnie bezużyteczny, gdyż inne są po prostu znacznie lepsze. Warto rozejrzeć się za przedmiotem oferującym inną premię.

Rękawice (Gloves)

Nazwa

Opis i ocena

Astute

Opis: Trzy pierwsze pociski wystrzelone z broni mają x% dodatkową szansę na trafienie krytyczne - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Trzy pierwsze pociski wystrzelone z broni mają x% dodatkową szansę na trafienie krytyczne.

Uwagi: Talent najlepszy dla postaci walczących przy pomocy mocnych snajperek i strzelb, zadających duże obrażenia przy pojedynczych trafieniach.

W innych wypadkach talent jest dość nieskuteczny, gdyż pozostałe bronie skupiają się na zadawaniu ciągłych obrażeń, a nie pojedynczych, silnych.

Cunning

Opis: Po przeładowaniu, pierwszy wystrzelony pocisk posiada x% dodatkową szansę na trafienie krytyczne - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Po przeładowaniu, pierwszy wystrzelony pocisk posiada x% dodatkową szansę na trafienie krytyczne.

Uwagi: Jest to po prostu słabsza wersja talentu opisanego wyżej.

Decisive

Opis: Strzały w głowę przy użyciu broni podręcznej zadają 25% dodatkowych obrażeń - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Strzały w głowę przy użyciu broni podręcznej zadają 25% dodatkowych obrażeń.

Uwagi: Talent przydatny dla postaci zbudowanych jako tank, walczących przy użyciu tarczy balistycznej, gdyż są oni ograniczeni do korzystania z broni podręcznej.

Savage

Opis: Szansa na trafienie krytyczne zwiększona jest o x% przeciwko celom po za osłoną - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Szansa na trafienie krytyczne zwiększona jest o x% przeciwko celom po za osłoną.

Uwagi: Prawdopodobnie najlepszy talent z tej grupy przedmiotów - pozwoli ci on na znacznie dotkliwsze ranienie wrogów, którzy pozostają po za osłoną (cześć wrogów w ogóle się nie chowa), a także tych, którzy przebiegają z jednej do drugiej kryjówki.

Reckless

Opis: Twoje ataki zadają obrażenia zwiększone o 12 - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Twoje ataki zadają obrażenia zwiększone o 12.5%, lecz twoja postać otrzymuje 10% więcej obrażeń.

Uwagi: Talent przydatny praktycznie tylko dla postaci walczących z bardzo dużych odległości i za porządną osłoną - czyli po prostu snajperów. Premia do obrażeń jest olbrzymia, jednak idzie to w parze z dodatkowymi obrażeniami od wrogów.

Nieumiejętne korzystanie z tego talentu bardzo szybko wpędzi twoją postać do grobu.

Nakolanniki (Knee Pads)

Nazwa

Opis i ocena

Accomplished

Opis: Nagrody za wyróżnienia są potrojone - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Nagrody za wyróżnienia są potrojone.

Uwagi: Wyróżnienia to po prostu wszystkie dodatkowe czynności w walce, za które dostajesz dodatkowe doświadczenia - takie jak trafienia w głowę, kilka zabójstw w krótkim czasie i tak dalej.

Jest to jeden z najbardziej bezużytecznych talentów w grze - przydawałby się jedynie podczas nabijania doświadczenia, jednak nie jest on wtedy dostępny, gdyż przedmioty rangi Topowy (High-End) pojawiają się dopiero na 30 poziomie doświadczenia.

Uwaga - premie nie dają doświadczenia w Strefie Mroku.

Perceptive

Opis: Szansa na znalezienie kredytów i przedmiotów zwiększona jest o 25% - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Szansa na znalezienie kredytów i przedmiotów zwiększona jest o 25%.

Uwagi: Prawdopodobnie najlepszy (bo nie aż tak zły) talent z tej grupy przedmiotów. W chwili obecnej szansa na znalezienie przedmiotów w grze jest dość niezrozumiałą, jednak z trójki tych talentów najbardziej opłaca się właśnie ten.

Prosperous

Opis: Trafienia w głowę dają Kredyty - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Trafienia w głowę dają Kredyty.

Uwagi: Kolejny bezużyteczny talent, z uwagi na to, iż po wbiciu 30 poziomu doświadczenia nie będziesz praktycznie w ogóle korzystał z Kredytów.

Kabura (Holster)

Nazwa

Opis i ocena

Nimble

Opis: Podczas przebiegania z osłony do osłony, postać regeneruje x% maksymalnych punktów zdrowia za każdy przemierzony metr - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Podczas przebiegania z osłony do osłony, postać regeneruje x% maksymalnych punktów zdrowia za każdy przemierzony metr.

Uwagi: Talent przydatny dla postaci mobilnych, walczących w biegu, które cały czas zmieniają osłonę i starają się flankować wroga. Dzięki temu będziesz w stanie regenerować olbrzymie ilości punktów zdrowia i nie będzie trzeba polegać na automatycznej regeneracji.

Recovered

Opis: Obrażenia otrzymane podczas przebiegania z osłony do osłony zostają zregenerowane w ciągu 5 sekund po dotarciu do celu - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Obrażenia otrzymane podczas przebiegania z osłony do osłony zostają zregenerowane w ciągu 5 sekund po dotarciu do celu.

Uwagi: Talent zbliżony do opisanego wyżej, jednak użyteczny w przypadku zmieniania osłony (gdy, na przykład, wróg cię zza niej wykurzy). W ten sposób wszelkie otrzymane podczas biegu obrażenia zostaną zregenerowane.

Pamiętaj jednak, by pozostać za osłoną przynajmniej 5 sekund - w innym wypadku regeneracja zostanie bezpowrotnie przerwana.

Steadfast

Opis: Podczas skrywania się za osłoną regeneracja zdrowia rozpoczyna się dwa razy szybciej - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Podczas skrywania się za osłoną regeneracja zdrowia rozpoczyna się dwa razy szybciej.

Uwagi: Dość nijaki talent, gdyż po prostu przyspiesza automatyczną regenerację zdrowia postaci. Są w tej grupie talenty znacznie lepsze, warto się więc za nimi rozejrzeć.

Sturdy

Opis: Zwiększa pancerz o x% podczas przebywania dłużej niż Y za tą samą osłoną - Talenty sprzętu w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Zwiększa pancerz o x% podczas przebywania dłużej niż Y za tą samą osłoną.

Uwagi: Talent użyteczny dla snajperów, którzy raczej nie często zmieniają osłonę. Dla innych postaci warto rozejrzeć się za czymś innym.