Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division - poradnik do gry

The Division - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Role i buildy postaci w The Division poradnik The Division

Ogólne informacje

W grze Tom Clancy's The Division nie ma żadnego podziału na klasy postaci - każdy stworzony przez gracza Awatar może pełnić dowolną funkcję, w zależności od tego, w jakie postać będzie wyposażona przedmioty i broń, a także jakich zdolności, talentów i atutów będzie używać.

Nie oznacza to jednak, iż nie można stworzyć postaci, która pełnić będzie konkretną rolę. Wbrew przeciwnie - mnogość talentów na elementach sprzętu, jak i same zdolności dostępne dla postaci wprost proszą o to, by eksperymentować. W kolejnych rozdziałach znajdziesz więc opis trzech najbardziej różniących się od siebie typów postaci:

  1. Tank - postać skupiająca się na przyjmowaniu na siebie obrażeń wrogów, rozpraszaniu szeregów nieprzyjaciela i skupianiu na sobie uwagi.
  2. Postać lecząca - postać, której głównym celem jest utrzymywanie drużyny przy życiu i szybkie reagowanie, gdy coś pójdzie nie tak.
  3. Postać wspomagająca - postać, która skupia się na korzystaniu ze zdolności by zadawać olbrzymie obrażenia, nakładać liczne efekty, czy po prostu ograniczać swobodę ruchów wroga.

O ile w przypadku gry solowej najlepiej jest stosować zbalansowaną postać, o tyle podczas trudniejszych misji (jak np. te poziomu Ambitny) podział drużyny na konkretne funkcje znacznie zwiększa szansę na powodzenie danego etapu. Pomijając już fakt, iż gra konkretną rolą (i sprawdzanie się w niej) daję masę frajdy!

Kilka rzeczy o których warto pamiętać:

  1. Żadnych półśrodków. Jeśli chcesz grać jako tank, większość statystyk ulokowana musi być w Elektronice (Electronics), oraz w mniejszej ilości w Wytrzymałości (Stamina). Nie jesteś od zadawania obrażeń i Broń Palna (Firearms) jest zbędna.
  2. Zbudowanie postaci pełniącej konkretną funkcję wymagać będzie trochę pracy i samozaparcia, gdyż trzeba będzie skompletować przedmioty posiadające upragnione talenty. Bez tego będziesz w stanie grać, na przykład, jako tank, jednak z odrobinę zmniejszoną skutecznością.
  3. Granie jako postać pełniąca konkretną funkcję (szczególnie w przypadku tanka) wymaga dobrej koordynacji z resztą drużyny - jej brak może bardzo szybko sprawić, iż będziesz po prostu piątym kołem u wozu dla swoich kompanów.