Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division - poradnik do gry

The Division - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak szybko zarabiać? | Porady do The Division poradnik The Division

Jak szybko zarabiać?

Jak przystało na każdą grę MMO, w Tom Clancy's The Division waluta gra bardzo ważna rolę i jak nietrudno się domyślić, jej pozyskanie będzie wymagało sporo pracy, a pieniędzy i tak zawsze będzie brakowało.

Wykonywanie misji

Głównym źródłem przychodu gotówki w grze są rzecz jasna misje. Niezależnie od tego, czy jest to główna misja powiązana bezpośrednio z fabułą, czy też dodatkowa, krótka aktywność, każda z nich da ci pewną ilość gotówki za ich ukończenie. Dodatkowo, główne misje można powtarzać i mimo tego, iż nie oferują już tak atrakcyjnych i pewnych nagród, w dalszym ciągu zyskać można za ich ukończenie trochę funduszy.

Z misjami dodatkowymi jest trochę inaczej, gdyż nie da się ich powtarzać, jednak sama ich ilość w zupełności wystarczy, by zarobić na każdą swoją zachciankę. Pamiętaj też, iż wykonując misje poboczne związane z danym skrzydłem, zyskujesz także cenne zasoby, które można potem wykorzystać do kupowania ulepszeń w bazie.

Pozyskiwanie i sprzedaż ekwipunku

Nie mniej ważnym (a dla niektórych pewnie i głównym) źródłem dochodu jest zdobywanie ekwipunku, by następnie opchnąć go pierwszemu lepszemu handlarzowi. Da się w ten sposób zarobić znacznie więcej pieniędzy niż poprzez wykonywanie zadań, a większość znajdowanego przez ciebie ekwipunku i tak będzie do niczego.

Pamiętaj też, iż mimo faktu, iż miejsce w ekwipunku jest dość ograniczone, warto jest podnosić większość rzeczy, które wypadną z wrogów. Tyczy się to szczególnie pierwszych kilkunastu godzin z grą, gdy środków cały czas brakuje. Jeśli nie potrzeba ci aż tak gotówki, pamiętaj, iż przedmioty można zniszczyć by zyskać komponenty do rzemiosła - miej też na uwadze to, iż komponenty niższej rangi (np. "zielone") można "przerobić" na te wyższej.

W dalszej części gry warto także pamiętać o regularnych wypadach do Stref Mroku (Dark Zones). Nie są one zbyt pewne i bezpieczne, a często wrócisz z nich z pustymi rękami, jednak pozwolą ci one na zdobycie potężnego sprzętu. Zdarzy się zapewne, iż ekwipunek pozyskany z tego typu wycieczek będzie znacznie słabszy niż ten, którego używasz, jednak handlarze z przyjemnością go od ciebie odkupią, oferując przynajmniej kilka razy tyle gotówki, co za porównywalny sprzęt zdobyty "w normalny" sposób.

Bogacenie się poprzez oszczędzanie

Warto też pamiętać o niedocenianym i często pomijanym sposobie na zarabianie - zwyczajowym oszczędzaniu. Szastając pieniędzmi na lewo i prawo, kupując przedmioty, które w minimalny sposób podnoszą statystyki twojej postaci (jak jeden punkt pancerza, czy kilka punktów dodatkowych obrażeń) jesteś w stanie zmarnować każdą ilość pieniędzy, które uda ci się wypracować.

Handlarze zawsze będą mieć sprzęt, który będzie minimalnie lepszy od aktualnie przenoszonego przez twoją postać, lecz wpływ na skuteczność po ubraniu go będzie znikomy, a gotówka bardzo szybko będzie topnieć w oczach.

Na koniec warto pamiętać o:

  1. Handlarze budują sztuczną potrzebę kumulowania gotówki. Gracz wchodząc co raz do sklepu i widząc (bezużyteczne) "cuda", które dają 1% wzrost obrażeń (lecz kosztujące krocie) będzie starał się za wszelką cenę zdobyć jak najwięcej funduszy. Takiego podejścia trzeba się wystrzegać - przedmioty da się zdobyć poprzez wykonywanie zadań, eliminację przeciwników, czy po prostu wytwarzając je samemu.
  2. Warto też zastanowić się, czy nie lepiej jest niszczyć przedmioty (zyskując przy tym części do rzemiosła), zamiast sprzedawać je w sklepie. Jasne, będziesz w ten sposób mieć znacznie mniej gotówki, jednak bardzo szybko uzbierasz sporo komponentów, które pozwolą ci w łatwy sposób stworzyć przedmioty znacznie skuteczniejsze, niż te, które sprzedają handlarze. Zasada jest prosta - jeśli chcesz bawić się w crafting, rozwalaj wszystkie przedmioty na części, jeśli nie, sprzedawaj je w sklepach.
  3. Przeczesuj dokładnie lokacje które odwiedzasz, szczególnie te, które przemierzasz w trakcie wykonywania zadań głównych. Da się w ten sposób znaleźć całą masę skrzyń, które kryją cenne przedmioty (nierzadko bardzo wysokiej jakości).