Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division - poradnik do gry

The Division - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Talenty broni w The Division | Wyposażenie poradnik The Division

Talenty broni

Talenty w broni to jedna z najważniejszych cech, na które trzeba zwracać uwagę. - Talenty broni w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry
Talenty w broni to jedna z najważniejszych cech, na które trzeba zwracać uwagę.

Każda z broni, prócz swoich standardowych parametrów opisanych we wcześniejszym rozdziale posiada także talenty - unikatowe cechy, które zwiększają znacząco jej skuteczność. Talenty pojawiają się na broniach rangi Wyśmienity (Superior) i Topowy (High-End) - w pierwszym przypadku talenty będą dwa, a dla drugiej trzy (jedynym wyjątkiem są pistolety - Wyśmienity może posiadać jeden talent, Topowy dwa).

Większość talentów w grze posiada swoje wymagania - postać wyposażona w posiadający je przedmiot będzie musiała dysponować odpowiednio dużą statystyką Wytrzymałości (Stamina), Broni Palnej (Firearms) i/lub Elektroniki (Electronics). Każdy talent wymaga zawsze dwóch z nich, o różnorakich wartościach. Jeśli postać nie spełni wymagań talentu, pozostanie on nieaktywny. Jedynym wyjątkiem jest trzeci talent na broni rangi Topowy (High-End) (a także każdy talent powiązany ze sprzętem - o czym w następnym rozdziale) - nie posiada on żadnych wymagań.

Poniżej znajdziesz tabelę przedstawiającą wszystkie dostępne dla broni talenty, wraz z wyjaśnieniem ich działania. Część talentów posiada zmienne wartości (jak i czas działania) - zostały one zastąpione odpowiednio "X" i "Y". Gra jest też na bardzo wczesnym etapie (kilka tygodni po premierze), więc część dokładnych, sztywnych wartości jest jeszcze nieznana, a część z pewnością ulegnie zmianie.

Porady związane z doborem broni i związanych z nią talentów:

  1. Większość talentów będzie mieć swoje wymagania odnośnie Wytrzymałości (Stamina), Broni Palnej (Firearms) i Elektroniki (Electronics), przez co nie z każdego będziesz w stanie korzystać. Nie warto jest więc przerabiać całej postaci, by dostać, na przykład, zwiększoną szansę na trafienie krytyczne.
  2. Talenty bardzo często są znacznie cenniejsze niż same obrażenia broni (doskonałymi przykładami są tutaj chociażby "Self-Preserved", czy "Ballanced"). Warto jest poświęcić nieznaczną ilość obrażeń na rzecz dodatkowych, potężnych talentów. Pamiętaj jednak, by zachować umiar - zmniejszenie obrażeń o połowę nie jest ich warte!
  3. Tworząc bronie przy pomocy rzemiosła, talenty będą za każdym razem losowane - jeśli jedno wytworzenie nie dało efektów, na których ci zależało, proces można powtórzyć dowolną ilość razy, aż do skutku.
  4. Talenty musza współgrać z bronią. Premia do obrażeń na dystansie większym niż 40 metrów dla strzelby jest kompletnie bezużyteczna.
  5. Talenty muszą też współgrać z twoją rolą. Nie ma sensu używać ekwipunku wyposażonego w same talenty, które "zaskakują" po zabiciu wroga, gdy twoja postać skupiona jest wokół wspierania drużyny i jej obrażenia raczej nie gwarantują jej zabójstwa.

Talenty broni

Nazwa

Opis i ocena

Accurate

Opis: Celność przy użyciu broni zwiększona jest o x% - Talenty broni w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Celność przy użyciu broni zwiększona jest o x%.

Uwagi: Celność broni zawsze się przyda - nawet jeśli nie zwiększy bezpośrednio obrażeń broni w jakimś dużym stopniu. Przydaje się przede wszystkim w przypadku snajperek, które powinny być używane do strzelania w głowę wroga.

Adept

Opis: Użycie zdolności zwiększa szansę na trafienie krytyczne o 3% na Y sekund - Talenty broni w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Użycie zdolności zwiększa szansę na trafienie krytyczne o 3% na Y sekund.

Uwagi: Na papierze bardzo dobry talent, w praktyce bezużyteczny i tylko marnuje cenne miejsce - 3% dodatkowej szansy na trafienie to niewielka premia (pojedyncze modyfikacje do broni są w stanie dać 3 razy tyle).

Balanced

Opis: Broń szybciej odzyskuje celność przy strzale z ramienia - Talenty broni w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Broń szybciej odzyskuje celność przy strzale z ramienia.

Uwagi: Prawdopodobnie najmocniejszy talent w grze. "Strzał z ramienia" to po prostu strzał po przybliżeniu - a z odzyskiwaniem celności chodzi po prostu o to, iż celownik szybciej się "uspokoi" po takim manewrze.

W praktyce oznacza to, iż można oddać strzał praktycznie zaraz po przybliżeniu - w normalnej sytuacji celownik rozwalony by był po całym ekranie.

Bezapelacyjnie najbardziej pożądany talent na broni.

Brutal

Opis: Obrażenia od trafień w głowę przy użyciu tej broni są zwiększone o x% - Talenty broni w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Obrażenia od trafień w głowę przy użyciu tej broni są zwiększone o x%.

Uwagi: Talent nieoceniony na snajperkach - mają one co prawda swój własny bonus do trafień w głowę, jednak każde dodatkowe punkty się przydadzą. W przypadku innych broni nie jest tak użyteczny, gdyż nie ma wiele czasu na uważne mierzenie w głowę.

Capable

Opis: Użycie zdolności zwiększa stabilność broni na Y sekund - Talenty broni w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Użycie zdolności zwiększa stabilność broni na Y sekund.

Uwagi: Talent bardzo dobry dla postaci, które skupiają się na wspieraniu drużyny (a więc posiadają dużą redukcję czasu odnowienia zdolności) jak i dla tanków, którzy korzystają z Lekkich Karabinów Maszynowych do przygniatania wroga ogniem.

Commanding

Opis: Każde dokonane zabójstwo podczas działania zdolności kluczowej wydłuża jej działanie o x% - Talenty broni w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Każde dokonane zabójstwo podczas działania zdolności kluczowej wydłuża jej działanie o x%.

Uwagi: Potężny talent, który potrafi wydłużyć działanie zdolności kluczowej nawet dwukrotnie, pod warunkiem, że została użyta w odpowiednim momencie.

Doskonale uzupełnia się z atrybutem "Dostępność umiejętności kluczowej" (skracanie czasu odnowienia umiejętności kluczowej) z elementów ekwipunku.

Competent

Opis: Użycie zdolności zwiększa obrażenia broni o x% na Y sekund - Talenty broni w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Użycie zdolności zwiększa obrażenia broni o x% na Y sekund.

Uwagi: Talent który doskonale sprawdza się u postaci, u których nacisk położony jest na zadawanie obrażeń, a zdolności wykorzystywane są jako wsparcie, a nie jako źródło obrażeń. W ten sposób każda aktywacja zdolności zwiększy twoje obrażenia jeszcze bardziej.

Przydaje się także dla postaci wspierających i tanków, którzy na ogół mają dość niskie obrażenia od broni.

Coolheaded

Opis: Trafienia w głowę skracają czas odnowienia zdolności (z wyjątkiem kluczowych) o x% - Talenty broni w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Trafienia w głowę skracają czas odnowienia zdolności (z wyjątkiem kluczowych) o x%.

Uwagi: Doskonały talent dla postaci zbudowanej jak tank, która korzysta z tarczy balistycznej i pistoletu. Dzięki temu każde trafienie w głowę z pistoletu skróci czas odnowienia twoich zdolności (które już i tak szybko się odnawiają).

Talent przydatny w sumie dla każdej postaci, pod warunkiem, że jesteś w stanie wymierzyć przeciwnikowi w głowę.

Deadly

Opis: Obrażenia od trafień krytycznych przy pomocy tej broni zwiększone są o x% - Talenty broni w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Obrażenia od trafień krytycznych przy pomocy tej broni zwiększone są o x%.

Uwagi: Potężny talent, który w znaczącym stopniu zwiększa obrażenia. Broń której używasz powinna go mieć.

Destructive

Opis: Uszkodzenia pancerzy przeciwników zwiększone są o x% przy korzystaniu z tej broni - Talenty broni w The Division | Wyposażenie - The Division - poradnik do gry

Opis: Uszkodzenia pancerzy przeciwników zwiększone są o x% przy korzystaniu z tej broni.

Uwagi: Talent który przydaje się podczas misji na poziomie trudności Ambitny (Challenge), a także w Strefach Mroku (04, 05 i 06), gdzie przeciwnicy posiadają ciężki pancerz i są w stanie pochłonąć absurdalne ilości obrażeń.

Każdy 1% tej wartości to wzrost obrażeń o 1%.

Zostało jeszcze 67% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie