Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division - poradnik do gry

The Division - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zdobywać materiały do rzemiosła? | Porady do The Division poradnik The Division

Jak zdobywać materiały do rzemiosła?

Ilość materiałów sprawdzić można w ekwipunku. - Jak zdobywać materiały do rzemiosła? | Porady do The Division - The Division - poradnik do gry
Ilość materiałów sprawdzić można w ekwipunku.

Rzemiosło jest jednym z kluczowych mechanizmów w większości gier MMO i nie inaczej wygląda to w Tom Clancy's The Division. Dzięki niemu będziesz w stanie wytwarzać własne przedmioty, co pozwoli ci na znacznie większą swobodę w doborze i pozyskiwaniu ekwipunku - nie trzeba będzie polegać na losowości zadań i koszmarnie drogich przedmiotach u kupców.

W grze dostępnych jest łącznie 5 rodzajów materiałów rzemieślniczych - Tkaniny (Fabric), Części Broni (Weapon Parts), Narzędzia (Tools), Elektronika (Electronics) i Division Tech. Pierwsze cztery zdobywa się w ciągu "normalnej rozgrywki", ostatnie możliwe do pozyskania są jedynie poprzez wypady do Stref Mroku (Dark Zones).

Jest kilka sposobów na pozyskiwanie materiałów do rzemiosła. Są to:

 1. Skrzynie ulokowane wewnątrz Bazy Operacyjnej.
 2. Skrzynie rozrzucone po mieście
 3. Materiały pozyskiwane z rozkładania przedmiotów.

Skrzynie ulokowane w Bazie Operacyjnej

Z początku nie będziesz mieć do nich dostępu, jednak wraz z kolejnymi ulepszeniami do Bazy Operacyjnej będzie można otrzymywać dodatkowe przedmioty do rzemiosła. Ich ilość nie powala, jednak każda sztuka się liczy - nie wspominając już o tym, że ulepszenie, które da ci przyrost danego przedmiotu daje także inne rzeczy, jak dodatkowe zdolności, czy wzmocnienia dla postaci.

Przedmioty zbierać można z specjalnie ustawionych pojemników (pojawiają się po wykupieniu ulepszenia). Ulepszenia, które dają przedmioty do rzemiosła:

 1. Rusznikarz (Gunsmith) w Skrzydle Ochrony (Security Wing) - daje 1 sztukę Części Broni (Weapon Parts) rangi "niebieskiej" co godzinę.
 2. Apteka (Pharmacy) w Skrzydle Medycznym (Medical Wing) - daje 1 sztukę Tkaniny (Fabric) rangi "niebieskiej" co godzinę.
 3. Zespół Naprawczy (Field Engineering) w Skrzydle Technicznym (Tech Wing) - daje 1 sztukę Narzędzi (Tools) rangi "niebieskiej" co godzinę.
 4. Division Tech w Skrzydłe Technicznym (Tech Wing) - daje jedna sztukę Elektroniki (Electronics) rangi "niebieskiej" co godzinę.

Skrzynie rozrzucone po mieście

W grze znaleźć też można całą masę skrzyń rozrzuconych po najróżniejszych zakątkach miasta. Skrzynie te, w zależności od rodzaju, kryją różne materiały rzemieślnicze - Części Broni (Weapon Parts), Tkaniny (Fabrics), Narzędzia (Tools), czy Elektronikę (Electronics). Miejsca występowania skrzyń są z góry narzucone - zawsze są w tym samym miejscu.

Skrzynie "regenerują się" co dwie godziny - warto jest więc pilnować czasu i zaglądać do tych miejsc. Ich lokalizacja zostanie zaznaczona na mapie, w jednym z rozdziałów tego poradnika.

Rozkładanie przedmiotów

Najszybsza metoda pozyskiwania materiałów do rzemiosła to rzecz jasna rozkładanie przedmiotów na części. Każdy rozłożony przedmiot zawsze da ci jedną sztukę materiału do rzemiosła. Ich rodzaj uzależniony jest rzecz jasna od typu przedmiotu, który się rozkłada (broń da Części Broni, pancerz da Tkaninę, itd), a ich "ranga" zależy od jakości przedmiotu - im wyższa ranga przedmiotu (biały - zielony - niebieski - fioletowy - pomarańczowy), tym lepszy materiał rzemieślniczy.

Warto pamiętać o tym, iż przedmioty gorszej rangi (np. "zielone"), można "przerobić" na te wyższe. Potrzebne do tego jest zawsze 5 sztuk materiału gorszej rangi, a za wszystko dostaje się jedną sztukę materiału lepszego. Sprawia to, iż opłaca się zbierać i rozwalać wszystkie przedmioty, nawet te, które potencjalnie nie są nic warte.

Na koniec warto pamiętać o:

 1. Materiałów rzemieślniczych nie można sprzedawać, ani kupować.
 2. W grze są jedynie 3 rangi (zielony, niebieski i pomarańczowy) materiałów rzemieślniczych, a wykorzystywane są do produkcji sprzętu od tych najniższego poziomu, do najlepszych. Rodzaj uzależnionych jest po prostu rangą tworzonego przedmiotu - im wyższa ranga, tym lepsze materiały trzeba będzie użyć.
 3. Nie ma górnego limitu posiadanych materiałów rzemieślniczych - możesz przenosić ich dowolną ilość.
 4. Materiały rzemieślnicze nie zajmują miejsca w ekwipunku.