Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division - poradnik do gry

The Division - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rekalibracja sprzętu w The Division | Kluczowe mechanizmy rozgrywki poradnik The Division

Rekalibracja czyli losowanie nowych statystyk przedmiotów w The Division - poniżej znajdziecie poradnik do rekalibracji.

Pozyskiwanie przedmiotów w grze Tom Clancy's The Division to jeden z najważniejszych aspektów rozgrywki - w znaczącym stopniu wpływają one na skuteczność postaci w walce i bez ich odpowiedniego doboru nie będziesz w stanie rywalizować z innymi graczami. Co jednak w sytuacji, w której pozyskasz przedmiot, który pod każdym względem jest lepszy, lecz jedna ze statystyk kompletnie nie pasuje do twojego stylu gry?

Jak działa Rekalibracja?

Przedmioty rangi Tajny Zestaw można rekalibrować dwa razy. - Rekalibracja sprzętu w The Division | Kluczowe mechanizmy rozgrywki - The Division - poradnik do gry
Przedmioty rangi Tajny Zestaw można rekalibrować dwa razy.

Tutaj z pomocą przychodzi mechanika Rekalibracji, która dostępna jest za sprawą specjalnego stołu do rekalibacji, który znajdziesz w Terminalu, a także w Obozie Clinton. Proces ten służy do zmiany jednej wybranej statystyki przedmiotu na inną, losowo wybraną. (Na podobnej zasadzie odbywało się losowanie statystyk w Diablo 3 u Wieszczki).

W przypadku elementów pancerzy, zmieniać można faktyczne statystyki, jak zwiększenie głównego parametru postaci, czy premia do obrażeń przeciwko wrogom elitarnym. W przypadku broni zmienić można jeden z talentów. Do rekalibracji elementów pancerza potrzebna jest spora ilość gotówki, z kolei do broni wykorzystywane są także Kredyty Feniksa.

Warto pamiętać o tym, iż można zmienić tylko jedną statystykę przedmiotu. Gdy poddasz przedmiot rekalibracji, będzie można ponawiać proces dowolną ilość razy, jednak zmienić będzie się dało tylko tą wartość, która była już przedtem modyfikowana. Wyjątkiem są tutaj przedmioty rangi Tajny Zestaw (Classified Set), czyli unikalne, znacznie rzadsze przedmioty z zestawów - w tym przypadku zmienić da się dwie statystki.

Rekalibracja - porady

Unikalnych talentów broni rangi Egzotyczny nie da się rekalibrować. - Rekalibracja sprzętu w The Division | Kluczowe mechanizmy rozgrywki - The Division - poradnik do gry
Unikalnych talentów broni rangi Egzotyczny nie da się rekalibrować.

Zanim podejmiesz się tej aktywności, przeczytaj poniższe porady:

  1. Pamiętaj, iż możesz zmienić tylko jedną statystykę przedmiotu. Dobrze się więc zastanów i nie podejmuj pochopnej decyzji, gdyż możesz znacznie obniżyć potencjalną skuteczność przedmiotu.
  2. W przypadku przedmiotów rangi Tajny Zestaw, można rekalibrować dwie statystyki.
  3. Pamiętaj, iż dzięki tej mechanice możesz zmienić wartość przedmiotu dla twojej postaci. Nawet bezużyteczny na pierwszy rzut oka grat może okazać się cenny, gdy tylko delikatnie go zmodyfikujesz.
  4. Każda rekalibracja zwiększa koszt kolejnej tego typu czynności.
  5. Jeśli nie posiadasz wystarczająco gotówki, by rekalibrować sprzęt, udaj się na kilka misji w trybie Podziemi, by zdobyć trochę cennego ekwipunku. Wszystkie przedmioty, których nie chcesz używać należy następnie sprzedać - tym sposobem możesz zdobyć nawet kilka milionów Kredytów w kilka godzin.
  6. Rekalibracja pozwala na zmianę talentu broni. Wykorzystaj ten mechanizm, by jeszcze bardziej dostosować broń pod swój styl rozgrywki.
  7. W przypadku broni rangi Egzotyczny, nie da się rekalibrować talentu unikalnego dla tej broni - w takim przypadku ów talent będzie po prostu niemożliwy do zaznaczenia.