Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division - poradnik do gry

The Division - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Opór (Resistance) | Nowe tryby gry w The Division poradnik The Division

Wraz z aktualizacją 1.8, do gry Tom Clancy's The Division dodane zostały dwie nowe dzielnice, Południowe Nadbrzeże (Pier South) i Północne Nadbrzeże (Pier North -opisane w rozdziale "Jak dostać się do West Side Pier"). Wraz z nimi do gry zawitał także całkiem nowy tryb rozgrywki - Opór (Resistance).

Czym jest tryb Oporu?

W trybie Oporu trzeba racjonalnie wydawać punkty SHD. - Opór (Resistance) | Nowe tryby gry w The Division - The Division - poradnik do gry
W trybie Oporu trzeba racjonalnie wydawać punkty SHD.

Opór to po prostu tryb polegający na jak najdłuższym przetrwaniu. Gracze (bądź gracz, jeśli ktoś postawi na grę solo) lądują na początkowo zamkniętym terenie, gdzie ich celem jest pokonywanie kolejnych fal wrogów. Co jednak wyróżnia ten tryb to fakt, iż walczy się tutaj ze wszystkimi typami wrogów jednocześnie - nic nie stoi na przeszkodzie, by na raz pojedynkować się z przeciwnikiem wyposażonym w miotacz ognia i grupką żołnierzy. Gdy gracze pokonają falę wrogów, następuje krótka przerwa, po której nadciągają kolejni nieprzyjaciele. Schemat powtarza się do momentu, aż gracze po prostu nie dadzą rady i zostaną wybici przez wroga.

Podczas gry gracze zdobywają punkty SHD, które wydać można na kilka rzeczy - rozbudowę i ulepszenie wieżyczki, odblokowanie dalszych części mapy czy uzupełnienie amunicji i stanu apteczek. Punkty te wypadają z pokonanych przeciwników (oznaczone to będzie niebieskim światłem, jak przy wyrzuconych przedmiotach), a ich zbieranie jest kluczowe dla sukcesu w tym trybie.

By jednak nie było zbyt łatwo, niektóre fale posiadają specjalne właściwości, takie jak:

 1. Skażenie. Teren walki będzie skażony, przez co każdy gracz będzie cały czas tracił punkty zdrowia.
 2. Zadanie dodatkowe. Do wykonania będzie zadanie dodatkowe, we wskazanym przez znacznik na ekranie miejscu.
 3. Zakłócenie EMP - co kilkanaście sekund będzie miało miejsce zakłócenie, które sprawi, że nie będzie można używać umiejętności, a interfejs będzie nieczytelny.
 4. Co 5 falę następuje "runda z bossem" - podczas tej fali na polu walki pojawi się boss, czyli wróg z unikalnym imieniem.

Uwaga - za każde 5 fal, które uda ci się przetrwać, otrzymasz paczkę z wyposażeniem. Wewnątrz znajdziesz kilka broni rangi Topowy (High-End), bądź z zestawu.

Tryb Oporu - przydatne porady

Co kilka fal Skażenie terenu znacząco wzrośnie - warto wtedy trzymać się razem i wzajemnie się leczyć. - Opór (Resistance) | Nowe tryby gry w The Division - The Division - poradnik do gry
Co kilka fal Skażenie terenu znacząco wzrośnie - warto wtedy trzymać się razem i wzajemnie się leczyć.

Opór jest w tym momencie najtrudniejszym trybem rozgrywki w grze - dotarcie do wyższych fal wymaga wykorzystania odpowiednich zdolności, znajomości trybu i koordynacji całej drużyny. Warto zastosować się do następujących porad:

 1. Sukces w tym trybie uzależniony jest od korzystania z odpowiednich zdolności. Niezależnie od twoich preferencji, absolutnym priorytetem są zdolności Punkt Medyczny (z ulepszeniem Ożywienie) i Ogniwo regeneracyjne. Pierwsza pozwoli na bieżąco regenerować zdrowie i w znacznym stopniu ograniczyć wpływ zwiększonego skażenia, a druga przyda się w krytycznej sytuacji, w której trzeba natychmiastowo zwiększyć punkty zdrowia i/lub ożywić drużynę.
 2. Tryb ten jak żaden inny premiuje wysoki współczynnik Siły Umiejętności. Wpływa on na skuteczność zdolności, przez co zwiększa w bezpośredni sposób ilość punktów zdrowia, które przywraca Punkt Medyczny. Wysoki współczynnik Siły Umiejętności i Przyspieszenie (redukcja czasu odnowienia) pozwolą w łatwy sposób skontrować największe zagrożenie tego trybu, czyli Skażenie.
 3. Pamiętaj, by zbierać wyrzucane przez wrogów punkty SHD. Po zabiciu każdego przeciwnika, w miejscu zwłok pojawi się niebieskie światło - wystarczy w nie wbiec, by zebrać te punkty.
 4. Trzymaj się razem z drużyną, gdy nastanie fala ze zwiększonym Skażeniem. Warto wtedy siedzieć blisko siebie i po kolei wykorzystywać zdolności przywracające zdrowie, w szczególności Punkt Medyczny. Dzięki temu zwiększą się wasze szanse na przetrwanie.
 5. Punkty SHD wykorzystywać można do rozmaitych celów, nie warto ich jednak bezsensownie trwonić. Dogadaj się z drużyną, które wejście będziecie chcieli odblokować, by nie marnować tego cennego surowca i trzymaj pewien zapas na wypadek braku amunicji - można wtedy wydać punkty SHD, by uzupełnić zapas pocisków.
 6. Solowa gra w tym trybie jest możliwa, jednak znacznie prościej grać w pełnej, 4-osobowej drużynie - w przypadku śmierci będzie jeszcze szansa ożywienia przez innego gracza.
 7. Tryb Oporu to świetny sposób na zdobycie wartościowego ekwipunku, nie warto jednak się tutaj wybierać tuż po zdobyciu 30 poziomu doświadczenia. Lepiej jest przynajmniej kilka razy ukończyć misję w trybie Podziemi, by ulepszyć ekwipunek postaci.