Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division - poradnik do gry

The Division - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Komplety w The Division | Kluczowe mechanizmy rozgrywki poradnik The Division

Komplety to jedna z nowych mechanik wprowadzona do gry wraz z aktualizacją 1.6.1. Komplety pozwalają zapisać zestawy broni, elementów pancerza, ulepszeń, umiejętności i talentów w jednym z sześciu odmiennych gniazd. Dzięki temu gracz może uprzednio przygotować sobie 6 zestawów zdolności, bądź kilka różnych buildów postaci.

Jak przygotować i korzystać z kompletów?

Mechanika kompletów znacząco ułatwia rozgrywkę. - Komplety w The Division | Kluczowe mechanizmy rozgrywki - The Division - poradnik do gry
Mechanika kompletów znacząco ułatwia rozgrywkę.

Okno kompletów aktywować można z poziomu ekwipunku postaci (domyślnie klawisz "I") - po otwarciu inwentarza wystarczy tylko wybrać drugą w kolejności zakładkę. Tam do wyboru jest 6 gniazd, które uprzednio są wolne. Wystarczy wskazać jedno z gniazd i nacisnąć klawisz ZAPISZ, by aktualnie posiadany ekwipunek, ulepszenia, talenty i zdolności zostały zapisane we wspomnianym gnieździe.

By przygotować kolejny zestaw, zmień przedmioty, zdolności i talenty na takie, które chcesz używać w ramach konkretnego zestawu, wróć do ekranu kompletów i zapisz go na kolejnym wolnym gnieździe. Przygotuj w ten sposób maksymalnie 6 zestawów. Gdy będzie taka potrzeba i konieczna będzie zmiana posiadanych przedmiotów i umiejętności, wystarczy wrócić do ekranu kompletów i kliknąć na zapisany wcześniej zestaw, a postać automatycznie zostanie w nie wyposażona.

Porady związane z kompletami

Oto kilka porad, które mogą okazać się przydatne podczas korzystania z tego mechanizmu:

  1. Możesz zapisać maksymalnie 6 kompletów i zmienić ich nazwę - w przyszłości może ułatwić to nawigację, gdy będziesz mieć kilka diametralnie różniących się od siebie zestawów przedmiotów i zdolności.
  2. Komplety doskonale spisują się wtedy, gdy chcesz być w stanie korzystać z kilku różnych buildów postaci. Możesz stworzyć postać, która skupia się wokół zadawania obrażeń, jednak przygotować także komplet pod rolę wsparcia czy tanka. W razie konieczności wystarczy tylko zmienić komplet, by z łatwością dostosować postać do sytuacji.
  3. Komplety możesz zmieniać kiedy chcesz, jednak nie da się tego zrobić podczas walki - w twoim sąsiedztwie nie może być żadnego wroga.
  4. Jeśli zmienisz tylko jeden przedmiot czy zdolność w komplecie, wystarczy potem tylko zaktualizować go, nadpisując uprzednio stworzony zestaw - nie trzeba nic kasować i tworzyć od nowa.
  5. Mechanika ta świetnie sprawdza się podczas brania udziału w trudniejszych misjach, takich jak Operacje, czy wyższe fale trybu Oporu, gdzie elastyczność i możliwość szybkiego zareagowania na sytuację jest na wagę złota.