Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division - poradnik do gry

The Division - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ostatni Bastion | Nowe tryby gry w The Division poradnik The Division

Ostatni Bastion to pierwszy pełnoprawny tryb PvP (nie licząc Strefy Mroku) wprowadzony do gry Tom Clancy's The Division. Tryb ten to po prostu arena PvP, na której naprzeciwko siebie staje łącznie 16 graczy, podzielonych na dwie drużyny. Obie drużyny muszą walczyć o kontrolę nad rozrzuconymi po mapie punktami, podobnie jak ma to miejsce w grach z serii Battlefield (tryb Conquest) czy Call of Duty (tryb Domination).

Ostatni Bastion - jak wziąć udział w rozgrywce?

Wejście do Terminala, gdzie aktywować będzie można tryb Ostatniego Bastionu. - Ostatni Bastion | Nowe tryby gry w The Division - The Division - poradnik do gry
Wejście do Terminala, gdzie aktywować będzie można tryb Ostatniego Bastionu.

By wziąć udział w menu w trybie Ostatniego Bastionu, w pierwszej kolejności udaj się do głównej kryjówki (Baza Operacyjna). Gdy tylko przejdziesz przez główne wejście, udaj się na wprost - przebiegnij długim korytarzem, zignoruj znajdujące się po bokach drzwi i zbiegnij po schodach na dół. Na końcu ścieżki trafisz do Terminala (szerzej opisanego w rozdziale "Baza Operacyjna" - "Terminal").

Wejście do trybu PvP. - Ostatni Bastion | Nowe tryby gry w The Division - The Division - poradnik do gry
Wejście do trybu PvP.

Gdy dostaniesz się do Terminala, skieruj się na wprost i w prawo (na północ, patrząc na mapę), gdzie znajdziesz miejsce do aktywowania trybów PvP. Wystarczy tylko wybrać Ostatni Bastion i rozpocząć wyszukiwanie graczy. Z uwagi na fakt, iż do gry trzeba aż 16 graczy, wyszukiwanie może zająć nawet kilka minut.

Ostatni Bastion - zasady rozgrywki

Głównym zadaniem drużyn w tym trybie jest przejmowanie kontroli nad obiektami. - Ostatni Bastion | Nowe tryby gry w The Division - The Division - poradnik do gry
Głównym zadaniem drużyn w tym trybie jest przejmowanie kontroli nad obiektami.

Jak każdy tryb rozgrywki, Ostatni Bastion rządzi się swoimi własnymi zasadami, a ich zrozumienie jest kluczem do sukcesu. Zasady są następujące:

 1. Na mapie rozstawione są 3 punkty kontrolne, oznaczone jako A, B i C. Przy tych punktach znajdują się trzy obiekty-zadania, oznaczone z kolei jako 1, 2 i 3. Gdy któraś z drużyn przejmie wszystkie 3 zadania, punkt kontrolny zostanie przez nią zajęty. Jeśli drużyna straci kontrolę nad choć jednym zadaniem danego punktu, nie otrzyma z jego tytułu punktów.
 2. Każdy punkt kontrolny zajęty przez drużynę generuje 10 punktów na sekundę.
 3. Jedynym sposobem na uniemożliwienie przeciwnej drużynie zdobywania punktów jest przejęcie jednego z zadań w obrębie punktu.
 4. By wygrać, drużyny muszą zdobyć łącznie 15,000 punktów, bądź mieć więcej punktów od drużyny przeciwnej po upływie 20 minut.
 5. Na mapie prócz 16 graczy kręci się sporo przeciwników neutralnych - służą oni do zdobywania punktów SHD, które potem można wykorzystać, by wykupić bonusy dla drużyny, jak wzmocnienia czy rozstawienie wieżyczki obronnej.

Ostatni Bastion - porady

Zabijanie innych graczy nie daje drużynie punktów - chyba że aktywowany jest stosowny bonus. - Ostatni Bastion | Nowe tryby gry w The Division - The Division - poradnik do gry
Zabijanie innych graczy nie daje drużynie punktów - chyba że aktywowany jest stosowny bonus.

By zwiększyć swoje szanse na sukces, zastosuj się do poniższych porad:

 1. Przejmowanie zadań w obrębie punktów to sprawa kluczowa - twoja drużyna zdobywa punkty tylko i wyłącznie wtedy, gdy dany punkt kontrolny jest pod jej wpływem.
 2. Nie trać czasu na polowanie na innych graczy i trzymaj się w obrębie punktów kontrolnych - akcja cię nie ominie, gdyż tam kręcić będzie się większość graczy, a przy okazji będziesz w stanie kontrolować sytuację.
 3. Zabijanie innych graczy nie nagradza drużyny punktami - chyba, że aktywowany zostanie stosowny bonus dla drużyny.
 4. Każda drużyna jest podzielona na 2 mniejsze zespoły, po 4 osoby w każdym. Znacząco ułatwia to nawigację.
Punktów kontrolnych bronić możesz nawet ze znacznych odległości. - Ostatni Bastion | Nowe tryby gry w The Division - The Division - poradnik do gry
Punktów kontrolnych bronić możesz nawet ze znacznych odległości.
 1. Jeśli drużyna przeciwna zajęła punkt, nic straconego - można go bez problemu odbić.
 2. Jeśli nie jesteś w stanie dostać się do punktu kontrolnego przy pomocy głównej ścieżki, wybierz jedną z bocznych dróg. Do każdego punktu kontrolnego prowadzi kilka tras, a wrogowie nie będą w stanie obstawiać wszystkich wejść.
 3. Broń punktów kontrolnych, jednak nie stój bezpośrednio w miejscu, w którym są zadania, gdyż będziesz wystawiony na ataki ze wszystkich stron. Zamiast tego ustaw się kilkanaście metrów dalej i ostrzeliwuj wrogów, którzy będą chcieli przejąć kontrolę nad zadaniem.