Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division - poradnik do gry

The Division - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne | Porady do The Division poradnik The Division

Porady ogólne

1. Zawsze korzystaj z osłon. The Division to tzw. cover shooter i wszelkie osłony są niemal niezbędne do wygrania jakiejkolwiek wymiany ognia. Podczas wykonywania misji przeciwnicy często pojawiają się falami, więc nawet po pokonania wydawałoby się ostatniego wroga, lepiej zostać chwilę za osłoną i sprawdzić czy zaraz nie nadbiegną kolejni napastnicy.

2. Pamiętaj o korzystaniu ze swoich umiejętności. Impuls to jedna z bardziej przydatnych zdolności dostępnych w grze i warto jej używać za każdym razem, gdy mamy taką możliwość. Dzięki niej unikniesz niespodziewanego ataku przeciwników, a także zwiększysz swoje umiejętności bojowe. Pamiętaj też o tym, iż inni gracze mogą skryć się przed twoim Impulsem, dobierając odpowiednią modyfikację do zdolności.

3. Patrz co dzieje się dookoła ciebie. Nie licząc Strefy Mroku, zawsze będziesz mieć dostępną mini-mapę, na której zaznaczone będą (czerwonym polem) strony, z której nadciągają wrogowie.

4. Patrz pod nogi! Wrogowie często będą częstować cię granatami (a na dalszym etapie pojawią się też moździerze), co sygnalizowane jest czerwonym polem, które pojawia się w danym miejscu. By uniknąć obrażeń, czy efektów spowodowanych przez te ataki, wyjdź po prostu ze strefy rażenia.

5. Strzelanie pełną serią nie ma wiele sensu, gdyż sporo pocisków nie trafi wroga (chyba, że jesteś mistrzem utrzymywania odrzutu na celu), jednak możesz w ten sposób przygwoździć wroga. Przez kilka sekund będzie on wtedy siedział za osłoną, nie będąc w stanie nic zrobić.

6. Na końcu każdej misji głównej pojawi się "boss" - wróg, który posiada konkretne imię, cała masę punktów zdrowia i pancerz. Dodatkowo, przeciwnicy ci zadają olbrzymie obrażenia, więc nigdy nie daj się im zaskoczyć na otwartym terenie. Mają oni zawsze jakąś wadę, którą można wykorzystać, by ich pokonać - część korzysta ze snajperki (możesz bezpiecznie ich ranić pomiędzy ich strzałami), część z lekkiego karabinu maszynowego (potrzebują kilku sekund przeładowania, podczas którego są bezbronni), i tak dalej.

7. Korzystaj z granatów z umiarem - podczas długich misji ciężko o nowe, a jeden celnie rzucony może obrócić całe starcie na twoją korzyść.

8. Z kolei z umiejętności warto korzystać na bieżąco - nie kosztują nic, a czas odnowienia też nie ograniczy cię w żaden sposób. Pamiętaj jednak, iż umiejętności Kluczowe (Signature) posiadają olbrzymie czasy odnowienia, przez co warto je zostawić na odpowiedni moment.

9. Grając w drużynie, staraj(cie) się dobierać zdolności tak, by wzajemnie się uzupełniały. Tyczy się to szczególnie zdolności Kluczowych (Signature), których można mieć tylko jedną - dobrze jest mieć w drużynie każdą z nich. Niektóre zdolności, jak Impuls, można "dublować" - gdy posiada je więcej niż jedna osoba będziecie w stanie częściej z nich korzystać.

10. Jeśli grasz w drużynie z innymi graczami, patrz co się z nimi dzieje. Gdy któryś z kompanów padnie na ziemię, możesz go podnieść w kilka sekund.

11. Zawsze w pierwszej kolejności likwiduj wrogich snajperów (przy ich pasku zdrowia będzie specyficzna ikona celownika). Wrogowie ci są w stanie zabrać nawet cały pasek zdrowia jednym atakiem.

12. Wchodząc do kolejnego pomieszczenia, czy części terenu, nie strzelaj w pierwszego lepszego wroga. Rozejrzyj się dookoła, namierz najważniejsze cele, znajdź dobrą pozycję. Wrogowie będą nieświadomi twojej obecności, dopóki nie wykonasz ataku.

13. Jak najszybciej wykonaj ulepszenia Pomoc Psychologiczna (Counseling) w Skrzydle Medycznym (Medical Wing) i Sztab (Situation Room) w Skrzydle Ochrony (Security Wing). Pierwszy da ci 10% bonus do przyrostu Kredytów, drugi 10% do zdobywanego doświadczenia.