Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 13 lutego 2020, 10:59

autor: Adrian Werner

Najlepsze darmowe gry 2020 roku – top 100 gier free-to-play

Prezentujemy aktualizację naszej listy najlepszych gier free-to-play. W 2020 roku zaszło więcej zmian w zestawieniu niż rok temu – największe z nich jest to Destiny 2 czy CS GO, które trafiły od razu do top 10.

1. League of Legends

LEAGUE OF LEGENDS W SKRÓCIE

  1. Gatunek: MOBA
  2. Platforma: PC
  3. Data premiery: październik 2009 r.

W tym zestawieniu pojawiło się sporo gier MOBA, ale w tej kategorii król jest tyko jeden. League of Legends kompletnie zdominowało ten gatunek i nie wydaje się, aby w najbliższych latach ktokolwiek miał szanse na zdetronizowanie przeboju studia Riot Games.

Nie jest to specjalnym zaskoczeniem. Twórcy jako jedni z pierwszych zadebiutowali na rynku, oferując rozwinięcie pomysłów z moda Dota Allstars, i każdy, kto pojawił się po nich, stał od razu na przegranej pozycji. Gry typu MOBA wymagają dużej inwestycji czasu, więc zaczynanie od zera z nowym tytułem jest czymś, na co wielu graczy nie ma ochoty. Oczywiście nie miałoby to znaczenia, gdyby gra nie była po prostu bardzo dobra, a taka jest. League of Legends oferuje bogactwo bohaterów i skórek oraz całkiem sporo trybów rozgrywki. Do tego jest produkcją znacznie łatwiejszą do opanowania niż Dota 2.

Jak każda dobra gra w kategorii free-to-play League of Legends cały czas się rozwija, wprowadzając nowe postacie i funkcje. Do sukcesu tego tytułu przyczynia się także e-sport, w którym League of Legends pozostaje najbardziej popularną dyscypliną.

Produkcja ta ostatnio umocniła swoją pozycję na rynku, co było zasługą m.in. dodania trybu Teamfght Tactics. Po kilku latach spadków finansowych wreszcie odnotowano wyraźny wzrost. W 2019 roku przychody z LoL-a wyniosły 1,5 mld dolarów, czyli o 100 mln więcej niż w 2018. Gra definitywnie odzyskała też tron lidera w serwisie Twitch. Również w Polsce to prawdziwa potęga. Wygrywa regularnie ankiety użytkowników i według analityków to najpopularniejsza produkcja w naszym kraju.

  1. Więcej o grze League of Legends

Waszym zdaniem:

Leauge of Legends jest znakomitą grą zespołową pełną taktyki oraz podejmowania decyzji. Jeżeli zrozumiesz podstawy gry i znajdziesz wśród 100 bohaterów swojego ulubionego, to nie ma opcji, żebyś nie wciągnął się w tę kozacką rozgrywkę! Polecam wszystkim.

FrilYT

Adrian Werner

TWOIM ZDANIEM

Która gra free-to-play jest najlepsza?

League of Legends
38,1%
Fortnite: Battle Royale
10,7%
World of Tanks
9,4%
Warframe
5,4%
Path of Exile
5,4%
Apex Legends
4,7%
Team Fortress 2
3,5%
War Thunder
3,2%
Metin2
3%
Paladins
2,5%
Tibia
2,2%
Hearthstone
1,7%
Star Wars: The Old Republic
1,7%
Dota 2
1,4%
Unturned
1,4%
World of Warships
1,3%
Aion
1,2%
Guild Wars 2
1,2%
Smite
1,1%
TERA
1,1%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

World of Tanks

World of Tanks

Path of Exile

Path of Exile

Warframe

Warframe

Fortnite

Fortnite

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Dota 2

Dota 2

Tibia

Tibia

Metin2

Metin2

14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Darmowe gry na Steamie – niezłe gry free-to-play na platformie Valve
Darmowe gry na Steamie – niezłe gry free-to-play na platformie Valve

Każdy zna ten problem: zagrałoby się w coś nowego, ale w portfelu pustki. Dodatkowo wiele gier free-to-play wymaga instalowania specjalnym programów – postanowiliśmy więc stworzyć listę niezłych darmowych produkcji dostępnych na Steamie.

Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności – top 50 darmówek
Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności – top 50 darmówek

Wybraliśmy dla Was zestaw 50 godnych polecenia prawdziwie darmowych gier. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy niemal każdego gatunku, poczynając od RPG, przez strategie i przygodówki, a na kosmicznych symulatorach kończąc.