Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

The Sims 4 Publicystyka

Źródło fot. EA
i
Publicystyka 3 kwietnia 2024, 14:16

The Sims 4 - mody dla dorosłych, czyli 50 twarzy sima

W trosce o najwyższą jakość rozrywki, przeszukaliśmy internet (bo istnieje nie tylko Wicked Whims) po to, by Wasze Sims 4 stały się trochę mniej cukierkowe. I może czasem, przy okazji, gdzieś tam ukradkiem, ledwie zauważalnie – niegrzeczne.

Spis treści

UWAGA! Opisane przez nas modyfikacje przeznaczone są tylko dla pełnoletnich graczy. Pozwalają bowiem na wiele kontrowersyjnych aktywności – od handlowania narkotykami, przez pełne rozpasanie seksualne simów, po zabawę w podglądacza.

Z dzisiejszego wydania GRYOnline.pl po 22 dowiecie się, jak wprowadzić do symulatora życia m.in. takie subtelności jak hardcore’owe powiększenie piersi (myśl o którym przyprawia większość kobiet o ból pleców), seksualizację simów (chodzi o totalne rozpasanie, czyli to, co większość z nas i tak robi w domu, ale nie mówi o tym głośno), spatologizowane, przeklinające „bombelki”, geriatryczną ciążę (podobno seks po sześćdziesiątce smakuje najlepiej), narkotyki czy prostytucję. No przecież mówiłam, że subtelności.

AKTUALIZACJA 2024

Mody mają to do siebie, że ich twórcy często je porzucają, przestając uaktualniać do nowych wersji gry. Z tego względu zdecydowaliśmy się sprawdzić kompatybilność wszystkich modyfikacji z najnowszym lub jeszcze w miarę świeżym patchem do The Sims 4. W efekcie zastąpiliśmy niedziałające mody nowymi. I tak miejsce Babies for Everyone zajął Sugar Life. Pojawiła się również strona z Relationship & Pregnancy Overhaul Collection. Wprowadzeniem zmian zajął się Mateusz „rassi” Ługowik.

Pamiętajcie, tak jak w myśl pradawnej zasady: „once you go black, you’ll never go back”, tak i w przypadku tych modów – kiedy raz ich spróbujecie, Simsy pozbawione nakładek nigdy już nie będą takie same. Ale uwaga: wcale nie oznacza to, że gorsze.

Wprowadzone zmiany mogą Was straumatyzować i sprawić, że zatęsknicie za niewinnym światem postaci pozbawionych genitaliów, skłonności do używek i wszelkich przejawów patologii. Ale mogą też spowodować, że będziecie chcieli więcej. I więcej.

  1. Jeśli szukacie normalnych modów do The Sims 4, znajdziecie je tutaj

Z niżej wymienionymi modami spędziłam dwa tygodnie. Zrobiłam to dla Was i nie ma już dla mnie powrotu.

Wicked Whims – nie tylko bara-bara

Matka z ojcem, córka z chłopakiem. Tak wygląda aktywna autonomia w Wicked Whims (cenzurę na screena nanieśliśmy w redakcji). - The Sims 4 - mody dla dorosłych, czyli 50 twarzy sima - dokument - 2024-04-03
Matka z ojcem, córka z chłopakiem. Tak wygląda aktywna autonomia w Wicked Whims (cenzurę na screena nanieśliśmy w redakcji).

Na początek wytaczamy działa wielkiego kalibru (że tak powiem). Mod Wicked Whims (czyli „Nikczemne kaprysy”) jest bodaj największy na tej liście. Czujecie się znudzeni życiem seksualnym Waszych simów? A może – to tylko hipoteza – chcielibyście przy ich pomocy zrealizować swoje najskrytsze fantazje? Wicked Whims niewątpliwie rozwiąże pierwszy z tych problemów, a co do drugiego – na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Ulubieniec publiczności pozwala np. na zorganizowanie orgii. Dostępne na stronie animacje zdecydowanie (i mam tu na myśli zdecydowanie!) podkręcą Wasze wrażenia wizualne. Czego możecie się po nich spodziewać? No cóż, podpowiem, że prawdopodobnie od razu odruchowo będziecie chcieli zminimalizować okno przeglądarki. Aby uzyskać do nich dostęp w grze, trzeba założyć konto na stronie moda. Zawartości jest ogrom, więc się naściągacie. Sami ocenicie, czy było warto.

Dzięki Wicked Whims stworzone przez Was postacie będą także mogły zostać naturystami, a jeśli posiadacie dodatek The Sims 4: Spotkajmy się – również ekshibicjonistami. A gdy już przyjdzie co do czego, realizować można się w przeróżnych miejscach – rakieta czy samochód? Pff, a co powiecie na podłogę?! (No dobra, słaby przykład). Klub nocny, klub dla swingersów (tutaj również konieczne jest wspomniane wyżej DLC), a do tego sam środek chodnika, kanapy, fotele, stoły, biurka, szafki kuchenne...

PENIS ISSUES

Po instalacji moda mogą wystąpić problemy z męskim przyrodzeniem: może utknąć, zniekształcić się, unosić w powietrzu albo stracić odpowiedni koloryt. Może też zaginąć. Nie ma łatwo.

Bara-bara przestanie być kotłowaniem się pod kołdrą, znad której unoszą się słodkie serduszka. Wicked Whims zdmuchnie z Waszych simów chmurę pikseli, a to, co odsłoni, przypominać będzie nie bezpłciową posturę a la Barbie i Ken, tylko... sorry, nadal mam ten widok przed oczami. Chciałabym napisać, że Adama i Ewę, ale kojarzycie Łysego? To bardziej trafny kierunek. Mod dodaje możliwość podglądania, pocenia się oraz wydzielania wszelkich innych płynów (a także decydowania, gdzie owe płyny mają wylądować – serio). Simowie mogą łączyć się w związki poligamiczne i poliamoryczne. Oraz kazirodcze.

Natura i naturyzm. - The Sims 4 - mody dla dorosłych, czyli 50 twarzy sima - dokument - 2024-04-03
Natura i naturyzm.

Również kobiece i ciążowe doświadczenia ulegną zmianie. Antykoncepcja czy płatne zwiększanie płodności – żaden problem. Jeśli nie chcecie sprawy zostawiać przypadkowi, w ustawieniach możecie zmienić szanse na zajście w ciążę na prawdopodobieństwo od 0 do 100%. Zakończenie ciąży? 1500 simoleonów i po wszystkim. Na jej przerwanie mogą też wpłynąć pewne narkotyki z moda, o którym przeczytacie dalejBasemental. Kobiece postacie, wiodące do tej pory błogie życie pozbawione cyklu menstruacyjnego, zostaną w takowy wyposażone. Zaczną się okresy i zwiększona lub zmniejszona płodność, brudna bielizna, dyskomfort – cały ten kram. Łącznie z tamponami i podpaskami. To tak na wypadek, gdyby cykl w rzeczywistości pozasimsowej nie był wystarczająco świetną zabawą.

Istnieje polskie tłumaczenie do tego moda. Znajdziecie je tutaj. Ostatnia wersja pochodzi z marca. W związku z tym prawdopodobnie wszystko będzie dostępne w rodzimym języku, bo w międzyczasie nie pojawiły się kolejne aktualizacje tej modyfikacji.

TRUE STORY

W modzie znajdziecie pełno elementów, które mogą wprawić Was w zadziwienie. Do tej pory moja najbardziej „krejzi” historia?

Całkowicie obcy podglądacz bez spodni obserwował przez okno moje jednopłciowe kobiece małżeństwo podczas miłosnych uniesień, jednocześnie się przy tym zadowalając. Kiedy później jedna z pań w trakcie gotowania stanęła w płomieniach, ten przybiegł i uratował jej życie, gasząc pożar. Następnie druga z pań zdążyła go w ciągu minuty zaciągnąć do łóżka. Oczywiście zostali nakryci przez małżonkę. Skończyło się na wielkiej kłótni i łzach. A potem znowu na łóżku. Takie sytuacje staną się codziennością, jeśli zdecydujecie się na Wicked Whims.

Po aktywowaniu cheatów w ustawieniach będziecie mogli np. rozebrać do naga każdego NPC albo zmusić dowolną parę do seksu. Warto też sprawdzić sklep z nagrodami. Za punkty aspiracji kupicie kilka interesujących nowości.

  1. Pobierz modyfikację Wicked Whims

Julia Dragović

Julia Dragović

Studiowała filozofię i kierunki filologiczne. Pisanie trenowała, rzeźbiąc setki prac zaliczeniowych. Dziennikarka GRYOnline od 2019 roku. Zaczynała w newsroomie, by ostatecznie osiąść w dziale publicystyki jako felietonistka i recenzentka, a wkrótce również jako etatowa redaktorka działu poradników i anglojęzycznego Gamepressure. Gra od kiedy pamięta, we wszystko oprócz strzelanek i RTS-ów. Kociara, simsiara, betoniara. Kiedy nie czyści map ze znajdziek i nie gra w symulatory wszystkiego, strategie ekonomiczne, RPG-i (papierowe też) oraz romantyczne indyki, lata z aparatem po polskich i zagranicznych miastach w poszukiwaniu brutalistycznej architektury i postkomunistycznych reliktów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Co najbardziej lubisz w Simach?

Budować dom
50%
Zajmować się karierą simów
12,3%
Zajmować się związkami i życiem towarzyskim simów
37,7%
Zobacz inne ankiety
The Sims 4

The Sims 4

Najlepsze mody do The Sims 4, które warto zainstalować w 2024 roku
Najlepsze mody do The Sims 4, które warto zainstalować w 2024 roku

Sprawdzone, bezpieczne i doceniane przez społeczność modyfikacje są w stanie zupełnie odmienić naszą rozgrywkę w The Sims 4 – i nie musimy na nie wydawać pieniędzy. Przygotowaliśmy dla Was zupełnie nowe zestawienie najlepszych modów.

Najlepsze mody do The Sims 4 - TOP modyfikacje na 2023 rok
Najlepsze mody do The Sims 4 - TOP modyfikacje na 2023 rok

Cała seria Sims idealnie nadaje się do modowania. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. Oto jakie ciekawe mody do The Sims 4 warto pobrać.

13 chorych rzeczy, które robiliśmy w serii The Sims
13 chorych rzeczy, które robiliśmy w serii The Sims

Zabijaliście Simy? Przeszukaliśmy internet i zapytaliśmy znajomych: oto zeznania oprawców. Trzynaście okrutnych, najbardziej absurdalnych i najbardziej dziwacznych zgonów, jakie zafundowali swoim Simom gracze! Pochwalisz się swoją kartoteką?